Споделена история от Наркотици и алкохол

Има ли пушачи на лула?
Здравейте. Интересува ме има ли тук пушачи на лула. Само на лула, без цигари или нещо друго. Интересува ме от колко време пушите лула, някакви неблагоприятни ефекти за това време, вярно ли е че няма пристрастяване, както е при цигарите, при вас как е положението в това отношение, можете ли да не пушите много дълго време без проблеми, защо не се гълта дима-защото не трябва или защото е по-остър и това го прави труден за гълтане? По-вреден ли е от цигарите, ако се гълта? И пушенето без гълтане не е ли с твърде слаб ефект? Как е като здравен риск пушенето на лула особено с филтър с активен въглен? По-малко вероятно ли е развитие на рак в сравнение с другите методи. Интересува ме също как избягвате основният недостатък на лулата- "tongue bite", който се получава от твърде горещият дим?

Коментари

1.   "вярно ли е че няма пристрастяване" - не, не е вярно.

Човек се пристрастява към никотина. Как ще се приема никотин - цигари, лула, електронни цигари, икос, лепенки, няма никакво значение.
Мозъкът си иска дозата и когато не може да си я набави се отключват всички негативни ефекти.

Иначе лула ми бяха подарили преди години (тогава пушех цигари) - аз не можах да свикна много много. Трудно е да се пуши, трябва да се почиства постоянно и т.н.
Тютюнът за лула мирише много хубаво, но като го запалиш ли мирише горе-долу като другия.

Честно казано, ако не си пристрастен към никотина (не пушиш) или просто припалваш по някоя цигара по купони, не се занимавай. Лесно се пристрастяваш и след това нищо не е същото. Казвам ти го като човек, който от 15 години все отказва цигарите.

2.   Подкрепям номер 1.