Споделена история от Наркотици и алкохол

Някой бил ли е зависим към лекарство?
Здравейте,
Първоначално го пих само за мигрена, защото само от него ми минаваше, няма да казвам кое е лекарството, но съдържа кодеинов фосфат, което достатъчно говори. По едно време забелязах, че го пия абсолютно всеки ден и то без главоболие, честно казано доста ме успокоява, даже бих казала, че ми вдига и настроението, а и вече се продава без рецепта (преди беше с червена), аз направо си злоупотребих. Преди няколко дни забелязах, че имам тикове в ръцете, плюс това бях станала супер раздразнителна, второто го отдадох на женската седмица, но в момента продължава. Спя неспокойно и в момента имам ужасно главоболие и се насилвам да не го пия, въпреки, че от други лекарства просто НЕ става, а съм пила какво ли не. На 21г съм и сигурно съм опитала всички възможни лекарства за глава с рецепти и без.. Благодаря предварително на отзовалите се :))

Коментари

1.   Да, аз пък бях пристрастен към витамини - купувах всякакви и пиех по много, като ги спирах имах чувството че нещо ми става, нямам енергия, разболявам се и т.н. Много трудно се отказах, постепенно започнах да ги намалявам, в един момент се ядосах на себе си, събрах всички опаковки в една торба и просто ги изхвърлих и така.
Съветвам те постепенно да разредиш приема на въпросното лекарство, малко по малко. Започни да го пиеш през ден или по половинка, след това 2 пъти седмично и накрая се откажи. Успех

2.   Не си пожелала,не си го спряла,ще ти е кофти 2,3дни и ще ти мине,не може да го пиеш постоянно я.

3.   Да ... от инсулин. Без него не мога.

4.   Ако е Паракофдал, го спирай възможно най - скоро, бившата ми с това си прецака брутално черния дроб. Няколко дни ще имаш главоболие, тревожност, диария и болки в мускулите, но минава бързо.

5.   До 4
По колко хапчета е пила познатата ти че си е увредила черния дроб ? Заради парацетамола е сигурно щото го има в него или?

6.   Авторка:
5, напълно е възможно, не заради парацетамола, а заради кодеиновия фосфат, който се образува като морфин в черния дроб и по този начин вреди, не се бях замисляла за диарията, главоболието и т.н., преди всъщност да се разровя какво точно пия. Иначе и по 1 на ден да пиеш е напълно достатъчно да те увреди

7.   Имаш нужда от кожена инжекция за лечение.