Споделена история от Наркотици и алкохол

Психолог в София
Здравейте,

Не искам да пиша много, за това накратко на 20г момиче съм. Иска ми де да кажа че е само напоследък, но не помня кога последно съм била щастлива. Имам приятели, никой не ме мрази или подобни глупости, нямам проблеми с нищо, пари, семейство всичко е ок. Въпреки това постоянно съм тъжна, не виждам смисъл в нищо, единствените моменти в които се чувствам окей са когато съм пила и не съм в трезво състояние. В момента пиша това пияна, сама вкъщи. Мисля че трябва да потърся помощ, но някакси съм успяла да заблудя всички около мен че съм тази положителна, винаги щастлива и позитивна личност, която не съм и не мога да потърся помощ при тях.

Не знам дали сайта позволява, честно казано и не ми се занимава да проверявам, но ако има хора, които са ходили на психолог и са намерили помощ ще се радвам да ме посъветват за психолог в София. Както и да е, съжалявам че е толкова несвързано всичко което написах :))

Коментари

1.   Една руса психоложка, в една малка стара сграда до Немската гимназия приемаше през 2013 година. Не й помня името обаче, знам че беше руса, но НЕ е Мадлен Алгафари.

2.   Не се поддавай на алкохола, не е решение в никакъв случай. Моята майка също си мислеше, че алкохола я прави щастлива, а ела я виж сега- безработна алкохоличка, останала без приятели и близки, безкрайно нещастна и с разбито здраве. Психолог не мога да ти поръчам, има много, просто потърси из интернет. Може да потърсиш и психиатър.
Успех, бъди здрава!

3.   Аз само мога да ти завиждам. Пиенето при мен не помага. А за психолог... освен да ти предпише някое хапче, и да те направи зомби... друго не очаквай. Психолог търси ако имаш по-ясна причина за проблем. Иначе няма как да те направи "щастлива"... Особено тия бг психолози които съм срещал онлайн... че аз съм чел и интересувал повече от тях.

5.   По това, което описваш ми се струва, че си депресирана. Покрай проблем със зависимост разбрах, че нещата са много навързани. В университета се оказа, че имам интерес към психологията. Това, което научих е че при такъв тип проблем човек не може и не бива се справя сам. Огромна стъпка е, че осъзнаваш това и решаваш да решиш проблема си.
Моят съвет е да потърсиш психоаналитик, когнитивно-поведенческа терапия или с други думи Терапия чрез говорене. Има разлика между това и психиатър. Те както са казали горе основно предписват хапчета, които са наркотични. Много от психолозите, които не се водят психоаналитици не са квалифицирани. Аз лично съм попадал на един, който беше пиян по време на терапия.

Това, което мога да те посъветвам да очакваш е да бъдеш изслушана и по този начин с помощта на специалист да разбереш какво чувстваш и защо.
За конкретни имена мога да ти препоръчам: Мимоза Димитрова, Орлин Тодоров или Светлозар Василев.
Бъди смела и успех!