Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да разбера дали друса?
Здравейте! Момиче съм на 17години и имам приятел по-голям от мен с 3 години. Заедно сме от почти 7 месеца и може да се каже, че е първата ми любов. Той е много точен и ви казвам всичко това, за да не си изградите грешно мнение от това, което ще напиша сега. През първите два месеца в които сме били заедно той е употребявал наркотици и ми каза сам за това, като заяви, че е решил да ми каже, защото ги е спрял вече. Няколко дни след като ми го каза, замина да работи в чужбина за 4 месеца и през тези 4 месеца е невъзможно там да е взимал нещо, но от както се върна разбира се се върна към старите си приятели които са пропаднали наркомани, а един от тях дори имаше някакви драми с ГДБОБ и лежа в затвор за няколко дни. Не знам как и защо е излязъл, но се върна в градът в който си живееше и не спира да търси приятели ми дори в момента са заедно. Та въпроса ми е.... как да разбера дали отново е започнал да взима наркотици при положение, че по цял ден е с мен, но ако реши винаги ке си намира време за тях, а буквално почти всичките му приятели са наркомани и освен че приемат и продават наркотици в градът ни, който е малък и всичко все от някъде се разбира, но не мога на чакам да чуя от хората.... за това пиша тук с надеждата, че някой ще отговори на въпроса ми - как да разбера дали друса... той също така и шофира и 2 пъти се удря с колата заради това че е приемал наркотици преди това като вторият път беше точно 3 или 4 дни преди да замине в чужбина и беше доста силен удар като се има на предвид, че му се беше скъсал носачът и гумата беше излязла от джантата.... и все пак не правете прибързани изводи мога да ви разкажа и цялата му история.... защо и как е започнал, но ги е спрял заради мен или поне така казва... ще съм благодарна и ще отговоря на всеки едни коментар и ви благодаря предварително! ПС... коментари от типа.... говори с него или отдели го от приятелите му няма да помогнат опитвах и грам резултат нямаше... целта ми е да разбера дали друса и да знам дали да продължавам да се опитвам на градя бъдеще с него.

Коментари

1.   Кажи поне знаеш ли с какво се е друсал? И за какво го подозираш? Можеш да потърсиш в интернет какви са признаците по които да познаеш дали някой е употребявал.

2.   #1- ами главно амфетамини, екстази и такива вещества които го вдигат, употребявал е и трева и за това най-много си съмнявам в момента, защото от другите вещества не спеше по 3 4 сни не се хранеше и беше станал на скелет, но сега си е доцре охранен спи си и дори заспива доста рано, но той гивее на 15км от мен и идва всеки ден с кола... знам ли го дали спи или си излиза по нощите. Поне съм сигурна, че се храни.

3.   Би трябвало да има уголемени зеници дори на силна светлина. Ако се държи по-различно, от времето в което си сигурна че не е взимал такива вещества, вероятно е друсан. Ако той има близки приятели с които той споделя, попитай ги. Вероятно ще му се стори като предателство ако разбере, затова бъди по дискретна. Ако все пак по някакъв друг начин разбереш че е друсан, и виждаш че те лъже, по-добре се разделете. Връзката се крепи на доверието. Дано съм ти помогнала с коментара си. Успех

5.   Не си причинявай такива драми. Тръгни си докато е време. Имате връзка само от 7 месеца, 4 от които не сте се виждали. Намери си читаво момче. Сигурна съм, че този е много точен, но за зависимите хора винаги най-важното са наркотиците. За него ти не си по-важна от тях, нищо че сега така те залъгва.

Как да познаеш... Аз обикновено познавам по поведението. Ако е превъзбуден, ако говори много и бързо. Или ако говори бавно и заспало. Ако влачи думите или е много разсеян. Ако изпуска неща или задрямва. Гледай дали зениците са необичайно свити или разширени. На мен това ми е трудно, особено на човек с тъмни очи. Правилно си забелязала, че при амфети не спят и не ядат. На трева са бавни и неадекватни. На хероин са щастливи и приказливи. Кокаина ги възбужда...
Не вярвай на "Чист съм, ти си внушаваш". Единствения начин да си 100% сигурна, че последните 2-3 дни не е употребявал, е да направи тест пред теб. Продават се в аптеките - 3лв е за 1 вещество, 20лв е комбиниран (за марихуана, амфетамини, хероин, метадон, кокаин и метамфетамини).

Колко дълго е употребявал твоя приятел? Разбира ли се с родителите си? Те знаят ли? Предполагам, че са го изпратили в чужбина за да се изчисти. Щом пак движи с наркоманските дружки, след около 2-3 месеца ще се подкара пак. Той продава ли? Ти защо се срещаш с наркомани?

7.   # 3 - Не мага да попитам приятерите му защото всички са порти, но има един на който дори обмислям да предложа пари само и само да ми го снима как друса защото знам, че преди са го правели заедно

8.   #5 Ами не знам с точност, но доста няколко години, но не постоянно
Не са разбирали родителите му, защото са разделени и всеки си гледа себе си, но не и него
Той сам ходи в чужбина от 16 годишен, за да изкарва пари понеже не разчита на техните, а и те нищо не му дават
Сам спря да движи с едно от момчетата за което по горе в историята бях написала и дори го гони, защото покрай него вече следят и приятерят ми
Прави някакви тъпи намеци например днес си разчопли някаква раничка в носа и аз му казах “ми та то така става” и той “ да аз съм мръсен наркоман” изнервя се на тази тема по 2 причини... или защото не е така и се дразни, че не му вярвам или защото е така и използва обратна психология като си мисли, че като иронизира няма да си мисля точно това което казва (само вмятам) скоро той пак ще замине за чужбина и може би за по-дълго време, а там няма как да взима нещо, защото колегите му са възрастни хора, а и той буквално е от полето в лагера от лагера в магазина и пак в лагера и на полето. И имам още един въпрос - Може ли при шмъркане в продължение на седмица две да се образуват рани в носа?

9.   Идеята да предложиш пари е добра, но недей да предлагаш много. Можеш обаче да го попиташ какви вещества е употребявал, уж че просто ти е интересно да знаеш. след това можеш да прочетеш в Интернет Как да разпознаеш че е употребявал конкретното вещество и да си по-сигурна. Ако решиш да предлагаш пари, бъди сигурна че няма да разбере. Пиши как са се развили нещата.

10.   Бивш нарокоман и бивша проститутка като понятия не съществуват. Казал го е народа.

12.   какъв е финала на нещата