Споделена история от Наркотици и алкохол

Параноя
Здравейте, група.
Не искам да говоря със свой, затова пиша тук. Тук има много хора, които са минали през наркотиците и ще съм благодарна да получа съвет.
Хейта ще го прочетата с удоволствие.
На 18г. съм.
Трева пуша от от 4г. почти всеки ден. И чай пуших, но спрях. Пико също взимам, но рядко. Амфети и тем подобни само съм пробвала, не е моето нещо. Алкохол не пия и твърдо го мразя. Преди месец взех пико. Не е било като другите, които съм взимала. Хвана ме по много гаден начин и на другия ден цял ден ми беше зле и не можех да заспя, вечерта излизам и понеже е тъмно ми се привиждаха постоянно хора и ме хвана параноя.. когато бях с някой нямаше проблем, но ако остана сама ме гонеше параноя. И друг път не съм спала по 2 дни, но никога не ми е било така. Видях заспало куче и креснах, че е умряло момиче не знам по каква причина. Няколно дни след това взех друго, на което махленската му се вика "паста". Хората откачат от него и вечерта разбрах защо. Беше брутално, няма такова чувство. От тогава до ден днешен без да съм взимала нищо, вечер където и с когото да съм ми се привиждат неща. Таблото за ток ми се вижда като човек в гръб, сенки без да има някой, камъка като животни... докато не го приближа го виждам като нещо напълно различно и след като видя, че няма нищо общо филма се повтаря с друго. Не знам на какво и защо се дължи, започвам да си мисля, че откачам..
След тези случки не съм барала нищо, но филмите продължават.
Моля, ако някой е минал през това да каже как се е оправил или някакъв съвет.
Също моля модераторите да одобрят тази публикация, нуждая се от помощ.

Коментари

1.   Знакът е ясен - време е да спреш. Желая ти да си здрава и чиста от дрогата. Тя е страшна. Не знаеш реално какво приемаш. Имах познат. Нещо му дадоха в диското и си остана "усмихнат" завинаги. Родителите му гледат сега "усмихнат" инвалид с висяща плюнка. Сбъдната мечта.

2.   Нарича се амфетаминова психоза. Оправя се като спреш да го взимаш. Не си струва, аз също вземах и то доста и психозите не спираха, освен визуални станаха и слухови в един момент.

3.   Ти да не си зле с очите, може да си за диоптер ако виждаш размазано и после съзнанието ти да го възприема по друг начин предмета. Другия вариант е да си отключила нещо от наркотиците. Ако е така ти трябва психолог.

4.   Помисли си, че ще станеш майка един ден и ще имаш дете. Как ще го гледаш , след като се чувстваш по този начин. Или ще отидеш директно в психиатрията? Спри да взимаш такива неща , че и да пушиш трева. Иначе след няколко години те чака я шизофрения, я нещо подобно. И приключваш със съзнателния живот.

5.   От автора:
Извинявам се за глупавия въпрос, но как мога да разбера дали съм отключила нещо? Посещение при психолог или психиатър или и нещо друго? Благодаря много за отзивите.

6.   Малка глупачка си търси интересни забавления. Това, че с думи осъждаш действията си не помага (ако изобщо ги оценяваш отрицателно). Така че не знам от какво се оплакваш точно - или искаш да се похвалиш?

7.   Много ясно че се чустваш скапано. Трябва да се внимава с тези неща
а това дали полудяваш е вярно. Всичко което се взима постоянно в
големи дози води до скапано настроение. Или ги спри изведнъж,
или продължавай.