Споделена история от Наркотици и алкохол

На дъното ли съм?
Здравейте момиче на почти 19 г съм от малък град. От близо 2 г съм с любовта на живота ми и живеем заедно. Проблема е, че той е зависим, всъщност преди да се запознаем, той е бил на дъното, няколко пъти е бил в свръхдоза, ходил е по психиатри, лежал е 1 месец в комун след като е излязъл се е побъркал, мислил е само за самоубийство, спрял е да говори с хората, заложил си е всичко за наркотици и тогава баща му го е взел при него в Германия за 1 г, след като се е върнал е бил много по-добре, след това се запознахме и малко след това станахме гаджета, помня на 10-тия ден от връзката ни ме заведе в един апартамент където беше пълно с пакети от марихуана и амфети.. цялата изтръпнах, не знаех че се занимава с такива неща(моят вуйчо си отиде от свръхдоза) няколко дни по късно ми разказа всичко, и аз реших да му помогна. Минаха месеци в които ме беше лъгал че не взима и беше предупредил приятелите си да си мълчат пред мен, вдигнах му луд скандал и му забраних да взима ако иска да бъде с мен, след това аз се научих да пуша трева и говорихме и се разбрахме само да пушим но без нищо друго, той се съгласи и аз взех решението да напусна родителите си и да заживея при него, от както заживяхме заедно, всичко беше разкош, научихме се да се грижим един за друг, аз се научих да готвя, той си намери работа, аз завърших средното си образование и записах за "Медицинска сестра", смятам че малко или много го промених, но лошото е, че аз се изучих заради него да друсам, да добре живеем, но 1-2 в седмицата правим "батак" с много негови приятели и аз с дни не мога да спя и да ям, а най-лошото е, че амфетите ми харесват и искам дори и в момента..
Нормално ли е? Извинявам се за дългия пост

Коментари

1.   Разбира се, че не е нормално. Този твой приятел те влачи все по-надолу, а тоя явно няма намерение да спира. Най-разумното решение е да го зарежеш да си проваля живота и да не му позволяваш да провали и твоя.

2.   Ти си много наивна. Той няма да се промени заради теб. Никой няма да се промени заради теб. Единствения начин той да се промени е ако го направи заради себе си. А ти изобщо не му помагаш като се учиш и ти да друсаш.
Това ли ти е представата за щастливо бъдеще? Друсаме се и се размазваме заедно? За това ли мечтаеш?
Спирай веднага всякаква дрога и се върни при вашите. Ако са разбрани, сподели им всичко. Прекъсни университета ако се налага. Млада си още, ще се изчистиш, ще ти потръгнат нещата и това да ти остане за урок!
Да не би да си мислиш, че тревата и амфетите са безвредни? Нали ще учиш медицина - прочети малко, поинтересувай се.
Приятелят ти ако поиска ще се изчисти и без теб. Ако не поиска няма как ти да му помогнеш. Помогни поне на себе си.

3.   Тоест вместо ти да си му помогнала, той те е направил теб наркоманка. Къде виждаш доброто ви живеене? Единственото ти спасение е да избягаш бързо и надалеч от него. Сега е време да спасиш самата себе си. Той ако иска ще се спаси, ако не иска никой на света не може да му помогне. Поне ти спаси себе си. Бягай.