Споделена история от Наркотици и алкохол

Никотинови страсти.Само за пушачи
Пушите ли? И по колко на ден? На мен лично кутия Карелия Слим не ми мърдат. Излишно е да споменавам за вредите, но какво да се прави както пише Алеко "Български тютюнец, как да не запуши човек".
..

Коментари

1.   Карелията не са ли гръцки???
Сега се замислям, след като ликвидираха Виктори, останаха ли български марки цигари?
Къде отива тютюнът, който се произвежда по Родопите?

2.   От 10год пуша по една кутия синьо Виктори на ден. Много ми се услаждат. 2 пъти съм спирал досега, последния път от 2017 до 2018. Опитвам се да ги намаля сега пак и да ги спра евентуално завинаги, че си е сериозен разход( пък и не мога да бягам като преди) . Намалих ги двойно, но сега заспивам по-трудно. Дано Бог ни даде сили да ги спрем непознати приятелю :)

3.   От авторката:Номер едно,нищо лично,но коментар ти е извън контекста на темата.Казах го образно.Не съм особено осведомени относно българското тютюнопроизводство,но вярвам че все пак са останали някои бг брандове.Номер две:Сполай ти и дано успеем,драги мой! Поздрави:
Ани.

4.   До 3: от 1 - добре, ето и по темата.
Аз пуших околко 15-16 години. По кутия и нещо на ден. А като съм излизал вечер и по една кутия за вечерта.
Мисля. че съм супер-зависим, защото още като се събудя сутрин и ако мога ще запаля цигара и в леглото.
Преставал съм да пуша няколко пъти. Предният ми рекорд беше една година. След това запалих цигара и на следващия ден бях отново на пакет на ден.
Преди 2 години минах на айкос на около 6 месеца. Проблема с айкоса е, че го пушех навсякъде. В работата си имам собствен кабинет и понеже не омирисва като обикновени цигари си пафках по цял ден.
Но преди около година и половина спрях с всичко... Просто започнах да се чувстам не добре, с понижена енергия, задъхвах се, с болки в гърдите и си казах, че беше хубаво, ама с времето ще става по-зле. Да видим докога.

5.   И аз и жената, с която живея, сме направо пристрастени към цигарите. Пушим традиционни- аз тъмносин Ротманс, около 2 кутии на ден, тя- Собрание, също около 2 кутии на ден. От около година моята приятелка стана още по- зависима. Открила, че в легнало положение белите и дробове се изпълват с дим в целия си обем и съответно удоволствието е по- голямо. Сутрин, още преди да стане от леглото, изпушва най- малко 3 цигари една след друга.

6.   И има право твоята другарка. Наскоро и аз установих,че като легна по гръб в леглото и запаля кефа е по-голям. То един кеф,ама...лайнария.
P.S Увеличих ги на кутия и половина.На работа няма време за цигари и вечер,като приключа стой,та гледай.
Авторката.

7.   Пуша над 2 кутии на ден тежки цигари и то от много години и съм толкова пристрастена, че не съм си и помисляла да ги намалям. Един живот живеем и нека правим това, което ни харесва. Свикнала съм всичко да ми е омирисано на цигари и не ми прави впечатление. Мога да пуша навсякъде и по всяко време, когато съм изнервена една от друга ги паля и не ги броя изобщо.

8.   Пушенето е порочен кръг - колкото повече го правиш, толкова повече ти се прави. Аз пуша електронна цигара - вейп и си взимам течност с 2% никотин (най-малкото). Не ми нае**ва дробовете както цигарите го правеха, но пак усещам болки и тежест в гърдите. Гледай клипове за ефектите или по-добре виж живи примери - хора на по 50 години, а вече ходещи развалини. На този етап не се лъжа, че ще спра, но гледам да го правя възможно най-малко и да го контрирам колкото се може (правя по 1-2 дни в седмицата, в които не пуша, спортувам редовно и т.н.). Просто слушай тялото си, защото иначе в един момент то ще спре да те слуша.