Споделена история от Наркотици и алкохол

Пия много бира.
Здравейте. Вече съм приел факта, че съм алкохолик. Преди 3 години се разделих с жена ми заради кратък флирт, но донякъде е по-добре, защото връзката ни беше агония и изчерпана. Появи се секси, червенокоска и се подхлъзнах...
После започнах да пия. Само бира (много рядко твърд алкохол) по 4-6 литра (2-3 двулитворки) почти всеки ден.
Почна да ме гризе съвестта, насталгията ме обзе, чуство за вина, но беше късно да поправя грешката си.
Пиеики давех мъката и себе си. Пропих се.
Лошото в случея е че, аз самия не мога да си простя лишенията, липсите, отсъствието на мъж в трудните моменти на жена ми и детето.
Дори и като пиша това очите ми се насълзяват.
Пробвах нови връзки, но без успех. Държах се с дамите като с парцали или само за секс. Затворих се в себе си.
После се сещам какво съм загубил и се започване с бирите и самосъжалението до момента в който си признах пред себе си, че съм скрит алкохолик. Това миене от мъка ми се превърна в навик. Ежедневие без което не мога.

Воля имам - мога за ден да изпуша 10 цигари и следващия месец да не запаля нито една. Нямам мотивация и стремеж да се променя. Няма човек до мен който да ме вдъхновява и стимулира да се променя...

Коментари

1.   Е, че то и моят баща пие по около 2 литра на ден бира, но не мисля, че е алкохолик. Само че той пие кенчета.
Пие понякога една на обяд, после като се върне от работа втора, преди вечеря ходим цялото семейство на разходка и сядаме някъде да пием по нещо - трета, и вечерта след вечеря - четвърта.

Нито го прави агресивен, нито му влияе по някакъв начин, нито го чувства като алкохол.

Проблемът ти не е, че си алкохолик, а че си предал семейство си.

2.   Алкохола е депресант. Прекаляваш ли с него, започваш да се депресираш още повече. Има един бърз кик ефект, но след това отново си депресиран, че и още повече.
Освен, че прекалената консумация вреди на черния дроб, може да ти повлияе и на хормоналният баланс, а разбъркан хормонален баланс може да се отрази и на психиката.
Ясно е, че алкохола не помага, а дори вреди.
Имал съм периоди в, които съм пиел всеки ден и ето как се отървах но и продължавам да се боря с това нещо.
Един ден реших да пробвам дали ще мога да издържа 2-3 дни без пиене.
Беше трудно, издържах.
После реших да пия само петък вечер. В началото всеки петък изпивах по бутилка бяло вино и 1-2 кенчета бира.
Постепенно започна да ми става гадно- чувството на махмурлук и тн.
Отново пиех само петък вече, но без виното.
После си казах защо да не пробвам да пия веднъж на 2 седмици, после веднъж на месец и така увеличавах времето.
Сега си пийвам 1-2 пъти в месеца, по една биричка, и това е, хич не ми се пие.
Замених пиенето с полезни навици- четене на книги и спорт.
Ще ти споделя един мой трик, който ме е спасявал от купуването на алкохол.
Пие ми се много, влизам в магазина, и вместо 2 литра бира, купувам 2 литра газирана вода.
Прибирам се, наливам се с газираната вода, надувам се и после хич не ми се пие алкохол.
Пробвай, може и при теб да се получи.

3.   До номер 1.
Пич, извинявай но ти си типичният пример за човек, който смята, че алкохолик е равно на агресивен тип биещ семейството си, клошар или нещо подобно.
Според СЗО: Хората, които употребяват една бира, 200 мл вино или 50 мл концентрат дневно спадат към групата на алкохолиците.
Пиеш ли абсолютно всеки ден, значи имаш зависимост към алкохола, нищо, че не ставаш агресивен или асоциален.
Тези 4 кенчета (2литра) бира на баща ти хич не са малко. Според теб е нещо нормално, защото така са те възпитали и не си живял в друга среда.
Задължително поне 2 дни в седмицата трябва да се почива от консумацията на алкохол.

4.   1, алкохолик е баща ти. До автора: намери начин да спреш алкохола, защото вече си много пристрастен и пиеш в огромни количества.

5.   Към номер 2: от такива хора имаме нужда като теб, да ни дадат пример как да се преборим със себе си. Мисля да пробвам пак да спра.

6.   1< братле, баща ти си е жив алкохолик. Това, че не е агресивен, изобщо не означава, че не е. Максимума за мъж е 4 дни в седмицата и 210 мл абс. алкохол. От там нагоре си е алкохолизъм. Битов, скрит, както искаш го наречи.

7.   До 1

И някакво решение на проблема, или реши, ей така, да се изкаш тука?

8.   Аз след 1 кенче бира и имам проблеми със съня... После на сутринта ме боли глава...
Не знам защо се тровите с алкохол !???

10.   И аз пия, ракия, вина, бири... Остави се. И все съм в депресия, че ще ми стане нещо. Ти имаш ли някакви идеи как да спрем, авторe?

11.   Това е един порочен кръг- пие се, защото си депресиран, а от това наливане човек се депресира още повече. Видът алкохол е от без значение. Живия пример е майка ми, започва се лека полека и след няколко години вече е затънала в порочния кръг депресия-алкохол.
Авторе добре е че осъзнаваш че потъваш лека, полека. Спри докато е време, защото по-нататък измъкването е много много трудно!

13.   Имам много близка приятелка, която скоро претърпя сърдечна операция и след като излезе от болница ( и преди си пиеше бира и пушеше) Но сега всяка вечер сяда в едно квартално капанче, сам сама от 5 вечерта до 8 и половина, вече е изпила поне 4- 5 бири, изпушила е доста цигари, без да яде нищо, а това е опасно за здравето ѝ. Опитвам се да говоря, но е много трудно. Сама аз пия по 1- 2 чаши вино с вечерята и смятам ,че е проблем. Посетих терапевт -психиатър, той ме посъветва сама да си определя мярката и да преценя за себе си, колко количество е нормалното за мен, по времена вечеря, без да ми става лошо, без да се напивам и това по ниаккъв начин да не ми вреди нито на физическото, нито на психоческото здраве.

14.   Човекът о теб, няма да те промени, ти сам трябва да поискаш промяната в себе си. Това е много важно.
Алкохолът е най - лошият вид антидпересант, а самите анти депрасанти са си вид легална дрога. Послучай съвета на номер 2. Постепенно замени алкохола с друго занимание.