Споделена история от Наркотици и алкохол

Зависимости и абстиненция
Имам една зависимост, от която не мога да се избавя вече 5 години. Бях пристрастен към цигарите, но криво ляво уж трудно ги отказах . След 2 месеца изобщо не ми се пушеше и вече над 6 години не ми се пуши. Така.

Алкохол също съм консумирал много и към това пък грам не се закачих. Трева съм пушил сигурно 1000 пъти и към това не се закачих. Чист съм повече от 7 години. И не ме блазни дори.

Хазарт - към това леко се закачих. Беше забавно. Изгубих много пари и разбрах че няма смисъл да се занимавам и спрях.

Обаче ето я най - гадната напаст, от която не мога да се избавя толкова много време. Порното..... Не гледам ли няколко дни отвътре ме драска, пари, щипе.. Ужас е. Спирал съм го поне 10 пъти и пак съм почвал. Рекорда ми е 4 месеца пауза но пак паднах. Тъпото е че като имах жена пак гледах. Прокоба ли е това не знам...... Някой има ли идея как се спира?

Коментари

1.   Трябва подсъзнанието ти да възприеме, че нямаш нуждс от това.

2.   незнам кво да ти кажа но аз лично невиждам нищо лошо в това. Аз имам жена до себе си от 8години и никога несме имали проблеми в леглото или слаба ерекция да съм имал и т. н. Но винаги съм гледал порно почти през ден но много рядко аз сам да се задоволям, а просто гледам превъртам клипове и са ми интересни много възбуждат ме но до там, след това отивам в спалнята при жената и я почвам примерно. Също така много се заглеждам и по жени в социалните мрежи и то дори по момичета на по 18/20г а аз самия съм на 34г и от скоро имам желание да посетя едно младо платено момиче просто да си направя кефа както се казва нищо повече. Ако се чудиш защо платено а не някоя случайна ще ти кажа веднага, защото при платените отиваш плащаш и получаваш това за което си платил с при случайните срещи трябва време, трябва да се крия повече от жена ми, трябва много да я лъжа и става много дълго и широко както се казва. А аз просто искам да се накефа за един акт и това е

4.   Започни работа-8 часа няма и да се сещаш за никакви "розови" картинки или клипчета, а ще си вадиш хляба. А и сигурно живееш при вашите, защото не споменаваш за никаква работа!

6.   Пич, и аз съм като теб. И аз от 5 години не мога да се откача. Порното ми съсипа живота.

Мега трудно е за отсвирване това нещо, може би най-гадният "наркотик" и най-трудно разкарваемият.

7.   За горепосочените неща от които си се отървал, мисля че порното е най-малкото нещо за което да се притесняваш.

8.   Изобщо не е вярно. Порното и сексуалната зависимост е най-трудната, защото е супер лесно достъпна и буквално на един клик разстояние. Аз също бях пристрастен към хазарта, цигарите съм ги отказал отдавна, алкохол пия редовно, но по малко и там за пристрастяване не бих казал, че иде реч, но порното от години не мога да го спра.

И то при положение, че това ми съсипа здравето и без да го спра не мога да се оправя напълно.

Така че хора които не са изобщо в час да не пишат глупости.