Споделена история от Наркотици и алкохол

Бях пиян/пияна
Оправдание ли е това въобще?

Здравейте! Жена съм, на 29 години.
Моят проблем идва след като изпия първата чашка, от каквото и да е. Запалвам и започвам да поглъщам големи количества от алкохола. Наливам се, буквално, но и осъзнато. Просто търся ефекта от напиването.

По принцип не се заяждам и не съм лоша или заядлива с хората. Когато някой обаче прояви неужавение към мен или приятел/и по някаква причина, тогава запалвам. Но .... случвало ми се е да удрям мъж, заради това, че си позволява да ме обижда, случвало ми се е да сбъркам име на адски дългогодишен познат, да не помня, че съм говорила с някого, където сме били, да не помня как сме се прибрали, нито в колко часа. Дори ми се е случвало да танцувам с колега по-екзотично, а имам мъж и това ме кара да се натъжа за себе си и действията си. Той знае винаги за всичко, не крия нищо.

Справих се преди доста време с порокът цигари. Искам от вас мнение защо става така, когато пия и съвет тотално ли да спра да консумирам алкохол, или просто наистина да спазя правило от 2 чаши. т.е. вино - 2 чаши, 2 бири или твърдо - 2 малки. (за "правилото" четох в една статия.

Коментари

1.   Що кво ти е ? Абе много си си добре !

2.   О, и аз съм така! Не се притеснявай! Същият проблем го имам и аз! Не знам как да се справя. Пия всяка вечер, и почвам да валя езика, да бъркам имената на близките си, да говоря глупости и да се държа неадекватно. И задължителното - да танцувам с някой "екзотично". Това е черешката на тортата. За справка - на 26 съм, и слава богу, нямам мъж. :)

3.   Ти имаш същия проблем като мен. Най-добре спри напълно, но да ти кажа съмнявам се, че можеш. Не е толко лесно, колкото си мислиш.

4.   Като признаете пред себе си проблема, тогава може да го оправите.
Алкохолизъм.

Al-khul от арабски - "зъл дух".
Затова идва и промяната в поведението.
Имате родова карма. Или ще се справите с алкохлизма или ще стане по-зле. Средно положение няма тук.

От вас зависи.
Успех.

6.   Ако ставаш парцал като пиеш - защо пиеш?? Толкова е просто.

Аз имах тежки махмурлуци и въпреки че дори по време на пиянството си съм с всичкия си, пак реших, че не ми трябва да пия. Не е кой знае какво.

Виж вече ако умираш да си попоркаш малко и да си покурвееш от вътре... спасение няма.

Братан.

7.   Здравей! По повод на алкохола- опитай се да пиеш само в петък след работа (ако си на стандартно работно време). Тогава можеш да "му отпуснеш края", може и залпово. Така ще ти е по- лесно да разредиш периодите с алкохол. За цигарите. Моето мнение е нетрадиционно и е базирано на личен опит и много внимателни наблюдения. Пушещите сериозно, над една кутия дневно, особено жените, са по- интелигентни, мозъкът им работи по- ефективно. Дълбоко пазена тайна е факта, че никотинът сам по себе си е полезен. Той е по- безвреден от много антидепресанти например. От личен опит- познавам няколко жени, които пушат от деца, пушат и техните деца. По правило димните газове от всичко, което гори, са вредни, без водорода! И хартия да гори- димът от това горене е вреден, както и димът от барбекюто. Та така.

8.   Какви жени сте, бе, пушите, пиете, аборти, мъже, пълна деградация, накъде отива тоя свят...

9.   приятелка на жена ми има същият проблем, даже не си спомня какво прави след 3та чашка вино, а на мен това много ми харесва :)