Споделена история от Наркотици и алкохол

Не мога да си го простя
Аз съм момиче на 24 години и преди 4 години се запознах с бившият ми приятел. С времето разбрах,че той и приятелите му употребяват Кокаин и така започнах и аз.
Имали сме много сцени, караници, безпаричие, лъгала съм семейството и приятелите си за да се прикривам, лъгала съм на работа и така общо взето 2 години...
В един момент осъзнах, че аз реално го правя само защото съм около тях и никога не е моя идеята да вземем въпросната вечер, даже доста често сме се карали и не съм била съгласна той да взима кокаин и съм си лягала и съм отказвала. Стигнах до извода,че реално не съм прострастена и си казах - "За какво подяволите го правя?" и тогава се разделих с него и не съм изпитвала желанието да взимам. Работата ми и образованието ми потръгнаха, имам нов приятел от 1 година, който е страхотен, финансово съм много добре, а бившият ми и компания затъват още и до ден днешен.
Въпреки, че не се пристрастих като другите и спрях да взимам наркотици не мога да си простя как изобщо съм го правила, как съм стигнала до там, поне по веднъж на ден се сещам как съм употребявала или как той се е държал с мен (ревности, тормоз, сцени) и се измъчвам.Чуствам се ужасно,че изобщо съм била този човек и съм погнусена от себе си., всякаш съм един вид травмирана от това. Не мога да си го простя....

Коментари

2.   Прости си и продължи напред. Вече внимавай в кого се влюбваш.

3.   Здравей. Да, нормално е да се чувстваш така. Била си с него и с компанията му дълги години и това е взело няколко години от живота ти. Сега искам да четеш внимателно! Това, че си се отказала от него, компанията му и кокаина е най-големият ти повод за гордост! Най-големият. Върви с гордо вдигната глава и не прави евала на никой, който се опитва да ти пречи на това са се развиваш и да бъдеш най-добрата версия на себе си. Дори на себе си! Не бъди жестока към себе си. Недей! Не си причинявай това да се измъчваш за миналото. Миналото не определя кои сме! Запомни това! Гордей се със себе си! Заслужаваш го!

4.   Авторке, радвай се, че въобще си се измъкнала и навреме. Наложи се по един проект да работя в съседна на страната в която живея за около месец. Там видях що е то наркомани. 95% от колегите бяха пристрастени. През целият този 1 месец не спряха да се опитват всячески да ми пробутват и на мен. Започваха с "много е натоварена, стресираща работата и това успокоява" и стигаха до "Е, ти накрая сама ще поискаш, ама тогава няма да има и ще се наложи да си платиш" демек, черпеха ме.
Едва издържах времето което трябваше да бъда там, бях станала кълбо от нерви и буквално започнах да се страхувам от тях. Скачали са си на бой, включително с ножове.
А работата наистина беше супер сериозна и отговорна, през ум не беше ми минало, че е възможно да я практикуват подобни хора, още по- малко пък, че аз ще попадна на подобни колеги.
Бяха като зверове през моите очи.
Успял е твоят бивш да те ма или лора и вкара в собственият си ад, такива са. Поздравления, че си се отслабнала. Знам, че за кокаинозависещите е изключително трудно да спрат.
Имай си го като огромна обеца на ухото и напред! Станалото- станало, поне е с щастлив за теб.

5.   Всеки прави грешки,това е урок. Когато грешим, има и срам, вина, укор. Вдигаш глава и продължаваш напред. Ако наистина е затворена страница, значи вървиш по светла пътека.

6.   ОТ АВТОРКАТА:
Благодаря за думите. Аз реално не се пристрастих след 2 години честа употреба. Дори не знам как стана, но всеки ден благодаря и се радвам за това...

7.   Имаме сходни истории само че аз взимах всякакви наркотици. Аз също се обвинявам и до ден днешен. Предполагам, че просто трябва да си простиш, няма друг начин. Желая ти успех. И аз, и ти и всички като нас сме по-силни отколкото си мислим.