Споделена история от Наркотици и алкохол

Въпроси относно тревата?
Здравейте приятели!

Тъй като съм в доста голяма компания от скоро време и доста често става на въпрос за тази прословута трева. Доста често от компанията пушат, но аз лично мисля и изобщо да не пробвам! Та все пак за да не съм по назад с темата не са ми ясни някои неща какво всъщност значат, та поне да знам за какво си говорят де...
Например какво е това десятка, петичка, петнайска...? Също гълта ли се като обикновените цигари? 1 грам за колко стига? Чувал съм, че и може да се примесва с нещо друго? С какво...?
Ще съм Ви благодарен ако отговорите на въпосите ми!
(да мога и тях да ги питам, но предпочитам да питам други хора, за да не ме вземат и мен за някой тревоман)

Коментари

1.   Бягай от тези приятели! Ще пропушиш от тях и няма връщане назад

2.   Бягай от тази компания и си намери нормални и свестни хора за приятели.

3.   5чка и 10чка повечето случай се отнася за парите,защото много зависи преди са е давало едно количество,сега друго,от кого е взета и тн.
5чка-5лв
10ка-10лв...
Попринцип 5чката е 0,1гр.
10ка е 0,2гр.
120ка е самата самата големина на ocb-то
Пуши се като се гълта дима на дроб и повечето хора го държат няколко секунди преди да го издишат.
Може да се премеси с тютюн от цигара ,иначе почти не се намира трева,която преди това да не е напръскана с химикали и боклуци.
Попринцип главно има два вида-Сатива и Индика.Първата казват ,че те вдига,а другата по-скоро те успокоява.
Ако кажат ,че тревата е "жумел "това значи че не е качествена (менте). "Взех на предно" значи,че си взел с уговорка да платиш напред във времето.Дори не пуша,просто съм била в такива компании.По-добре и не пробвай ,повярвай ми нищо не губиш,но няма лошо в това и да си любопитна/ен.

4.   нищо лошо няма в нищо освен ако не се прекалява един грам може ти стигне за няколко пъти с тия пъти може да са в дни ако пушиш по единпът на ден примерно вечер за да се отпуснеш от тежкия работен ден или напрежение.Дейстието е уникално и все пак незабравяй че това е билка.Също така секса е много готин и филм да си пуснеш е много яко да гледаш напушен или музика да слушаш абе общо взето е много яко всичко и най важното че се наспиваш както си трябва и на др ден си свежарка и не ти е лошо нито глава те боли а примерно алкохола е мн по вреден и ти става лошо от него и на др ден може ти е кофти ако си прекалил а с тревата не.Пробвай и ще разбереш пушисе като нормална цигара тоест гълташ

5.   Петичка- трева купена за пет лева.
Десятка- трева купена за десет лева.
Нагоре върви по същия начин. Като някой отиде при дилъра и му каже искам петичка, дилъра му дава количество за пет лева. При някой дилъри тревата може да е по-качествена от на други, следователно по-скъпа и да бъде по-малко количество от петичката на друг дилър с по-ниско качествена и евтина трева. Затова и за точно количество идват грамовете. Един грам ппц е доста, стига за бая хора или за един човек за няколко джойнта. Дали се гълта, ами ако под гълтане имаш предвид пушене на гърди, да гълта се, ама не като цигарите. При цигарите вдишваш на гърди и издишваш. С тревата след като вдишваш трябва да го задържиш в дробовете, за да може да те хване. А за това дали тревата се примесва, да примесва се обикновено с тютюн. Като си вземеш например петичка количеството е малко и трудно би свил джойнта, за това се примесва с тютюн. Някой казват, че така по-лесно те хваща! Обикновено една петичка се пуши от двама или трима човека, освен ако не пушиш от много време и не си привикнал малко или много. Ппц и повечето тревомани след джойнта пушат обикновено цигара, за да затапят и ефекта да е по-силен. Сега те предупреждавам, колкото и любопитно да ти стане по-добре не пуши. Сигурно ще си кажеш то само един път ще пробвам да видя какво е чувството, е да ама първия път 90% процента от случаите не те хваща и ще си кажеш дай отново и така. Познавам хора дето буквално са си изпържили мозъците с трева, затова не употребяван, въпреки че съм се събирал в такива компании и още се познавам с такива хора! Обяснявам ти само защото знам какво е всички около теб да обсъждат нещо и ти да не знаеш за какво става въпрос. Това, че приятелите ти са тревомани не ги прави лоши хора, продължавай да излизаш с тях, но трева твърдо не! А и който казва, че не е пристрастяваща да върви да си говори глупостите другаде, познавам момче, което пуши по три джойнта на ден, дължи пари от рода на 150-200 лв на всеки дилър в града и в момента избяга и се укрива по селата, щото дилърите го търсят да си погасява задължителенията, ако не може бой, два пъти лежа в болница вече и това да идват мутри с боксове и ножове да разпитват за него в квартала не е окей!

6.   Можеш да си пушиш нормално, можеш и да задържаш няколко секунди, но тогава напушването е голямо. Само гледай да си в добро настроение, че да не усетиш гадния ефект. Можеш да си сложиш тютюн вътре и така и аз лично от това лято почнах, но го правя рядко, колкото за разнообразие. Само стига да не прекаляваш. Успех със забавленията и умната! :)

7.   Уааау 5ка 10каимало още . Къде е това.
Аз като човек, който пуши всеки ден в продължение на 15г се учудвсм че продават за толйова малко пари.
Вече под 15лв няма никъде и то няма и грам. 5ка та това беше преди 13г. Може да се премесва с почти всичко което надрусва от пушек, няма да изброявам.
Относно вредата ами много спорен въпрос остава. Със сигурност не е нещо полезно.
Аз прекалявам и не е никак полезно.
Веднъж на седмица ми се струва напълно разумно.
На накои не им понася и по добре да не пушат.
Само ще кажа че няма наркотик в света, който да те престрасти до 4 тото взимане.
Специално аз съм взимал системно най различни неща сега си пуфкам само, защото имам и ми е кеф. Когато пожелая винаги мога да спра. Казва се ВОЛЯ.
Тъй като повечето хора не разполагат с нея е силно препоръчително да не се увличат.