Споделена история от Наркотици и алкохол

Помощ!
Една вечер реших да отида при татко да го видя как е. Беше много зле повръщаше стомашно. Имаше диария. Първоначално мислихме че е хванал малария, но се оказа че е взимал наркотици и е пил алкохол. Видях неговата чанта намерих лепило алкохол цигари и др. Обадих се на мама обаче той ме видя започваше да ме бие до кръв. Не ме пускаше навън. Майка ми беше на работа. Тогава баща ми си призна че се надрусал, но не обеща че ще спре тези наркотици. Мина седмица. И той имаше рожден ден. Тогава правихме торта за него за да забрави наркотиците е така си мислихме ние. Той бе отишал при една жена на 17 колкото мен! Не знаех какво толкова си говорят но след време тя леко започваше да си вади дрехите и се целунаха! Отидох при мама да и кажа всичко докато тя правеше тортата а аз излизах на разходка. Той разбра че ние знаем че е изневерил на мама! Отново ме наби обаче мама се обади на 112 и извика полицията. Полицията нищо не направи! Моля ви помогнете ми как да го оправя този човек!

Коментари

1.   Обадете се на 0800 11 977 – денонощен телефон за жертви на домашно насилие! Ако има къде да отидете, е по -добре за Вас и майка Ви, да не пребивавате в един дом с човек който има сериозни проблеми с алкохола и наркотивите. Поведението му е изключително опасно! Не можете да го поправите, той трябва да осъзне че има проблем и сам да реши да работи върху него.

3.   Не е твоя работа да го оправяш. Само той може да си помогне, но не иска. Предпочита наркоъиците пред семейството. Може да ви убие. Майка ти защо не го е изгонила? Иди при роднини.

4.   Момиче, по най- бързия начин майка ти да се свърше с съотнетните институции! Ще стане по-зле алкохолът и наркотиците не прощават, а това насилие върху теб, просто не е истина! Послушай номер 1 и звъннете на телефона, пиши за да кажеш какво се е случило. Не се притеснявай миличка, ще се спарвите, и на баща ти няма да му се размине.