Споделена история от Наркотици и алкохол

На 13 съм дишам лепило и пуша пико. ПОМОЩ!!!
На 13 години съм, от София и съм пристрастен към това да пуша пико и да дишам лепило. Моля за съвети и помощ. Към кой трябва да се обърна за да ми помогнат. Родителите ми не знаят. Вече не правя нищо със желание и почвам да чувам гласове. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!

Коментари

1.   Трябва ти психолог/психиатър. И по-добре кажи на вашите, за да ти спрат парите и да ти готвят само у вас да не може да си купуваш тези отрови. Спри сега, после ще е късно. Мой роднина почина на 33 от наркотици наскоро. Не тръгвай по този път.

2.   Не знам колко си близък с родителите ти, но е добре да потърсиш помощ от тях първо, докато все още можеш.
С подкрепа от тяхна страна може да се откажеш.
Ще е трудно, но ако си постоянен ще има резултат.

3.   Първо- споделяй с родителите си!
Второ- посети психолог/психиатър!
Трето- най-вероятно гласовете са вследствие на наркотиците, спри ги, за да не ти се разбърка биохимията в мозъка напълно, защото може да бъде необратимо! Не се плаши! Няма нищо непоправимо! Това, че споделяш тук и искаш помощ говори за това, че си една стъпка напред! Успех и ни дръж в течение със себе си- тук в коментарите.

4.   Спирай докато все още можеш и не си си съсипал живота! Не го ли направиш ще съжаляваш адски много, докато в един момент просто не ти се изпържи мозъка няма да можеш да възприемаш какво се случва изобщо.

7.   насочи мислите в главата си към това какво добро може да правиш включи се към благотворителни организации и задължително говори със семейството си и отиди няколко месеца в комуна докато се възстановиш и най най важното е да забравиш за тези твои уж приятели които са те подвели и си се докарал до това положение на 13 вместо да учиш и да искаш да постигнеш нещо голямо в живота си.

8.   Ако потърсиш помощ от родители, психолози, клиника за детокс и т.н. няма да има никакви негативни последствия, ако от отва се притесняваш. Това е практиката. Полиция и т.н. дебнат и тормозят тези, които произвеждат, продават и дори само ползват, но не и ако потърсят помощ да се оправят. Така се прави, защото иначе никой нямаше да търси помощ да се оправи, и още повече животи щяха да се затриват.

Да ме поправи някой, ако не е така, но съм дооооста сигурен, че е така.

9.   Спешно сподели с родителите си и потърси психиатър!
Няма време за губене, защото скоро ще станеш напълно безмозъчно зомби, а до 20 ще починеш.

10.   Сподели всичко това с родителите си - ти си все още дете и е техен дълг да ти помогнат по всякакъв начин. Психолог също може да ти бъде от огромна полза. Не се отчайвай. Всеки човек има в миналото си безброй грешки, важното е да се стараем да ги поправяме. Пълно е с хора, които като по-млади са имали проблеми с алкохол, наркотици, лоша компания, но от тези неща има измъкване, когато се усетиш навреме. Спирай бързо с тези л*йна, намери си по-добра компания, намери си хобита, започни да се занимаваш в свободното си време с неща, които са ти интересни и полезни. От сърце ти пожелавам успех!

11.   В "Съдебен спор" наскоро имаше такъв човек, който прави това от години, което мангалите правеха едно време! Напълно неадекватен, не може и две думи да свърже, в апартамента все едно бомба е паднала! Това е: https://www. youtube. com/watch? app=desktop&v=b08QRtzNF7Q
Гледай го и после ни се обади какво мислиш! Не си мисли, че няма да има последици! Ще има и то напълно необратими!

12.   Пак съм аз, забравих да пусна и тази тема, която е отдавна, но също така актуална:
http://spodeli.net/2/story-2453.html