Споделена история от Наркотици и алкохол

Не се напивам?
Сигурно малко хора ще повярват, но пия от много време, а никога не съм губил контрол от поведението си. Напоследък обаче почти изобщо не се напивам. А пия по 1 литър червено вино. Това нормално ли е от 1 литър вино изобщо да не се напивам? Реално ако не кажа на някой, че съм пил няма да разбере никой. Аз и не казвам. Много ми е интересно, когато с хората си говоря някви неща, влизам в дълбоки разговори и никой, никога не ме пита "пил ли си", а аз в същото време съм на 1 бутилка вино. Имам много силна връзка с реалността и някак неутрализирам алкохола

Коментари

1.   Защо пиеш алкохол тогава, като не можеш да се напиеш? Само хабиш виното. По-добре си намери друго хоби.

2.   Вероятно не те питат от учтивост, или възпитание. Но знай, че след литър вино си миришеш на алкохол.

3.   Аз на 18 години започнах да пия сериозно и в началото ми харесваше, напивах се лесно и ми беше хубаво. Но след около година започна да ми става лошо от вкуса и миризмата на алкохол и по принуда спрях да пия. Но след известно време намерих една медовина, която не удря на спирт и започнах отвреме на време да пия от нея по литър и половина наведнъж. Но за съжаление не ме хваща, както преди, т. е. не се напивам, а искам. Преди от 300 милилитра бира бях пияна, а сега не става :(

4.   Пробвай с литър ракия.

5.   Аз съм момиче и когато бях на възраст между 16 и 19 ходех по сбирки и съм стигала също до цяла бутилка вино на едно пиене и после ми няма нищо. Сега съм на 20, последно съм пила преди година някъде и наскоро като пих макар че беше по малко, взе че не ми понесе добре и върнах поръчката.. Така че ако пиеш често и си млад, тялото ти се справя по лесно с алкохола, но с годините вече му става по трудно

6.   Повечето хора биха ти казали, че не е нормално, но аз не виждам нищо странно - един литър вино? Аз ако изпия на ден по една бутилка уиски, също не се напивам (жена съм дори). Като седнем с някоя приятелка на заведение и тя си поръча литър вино, си го изпива за 1-2 часа докато станем и не се напива. Имам и позната, която изпива няколко глътки Самърсби и казва, че се е замаяла. Това вече ми е трудно да го повярвам по какъвто и да е начин, но... хора различни, знаеш ли.

7.   Автора съм: Номер 6 не е голяма гордост, че пиеш 1 бутилка уиски на ден. Всъщност ако не спреш, живота ти е обречен. Аз го осъзнах и преди няколко месеца спрях алкохола. Всъщност хората, които издържат много на алкохол, са алкохолици, просто не ги хваща и им трябва по-голямо количество, както при наркотиците. Няма никаква гордост в тва..

8.   Когато дълго време приемаш определени количество от някакъв вид упойващо средство, то престава да действа. Започва да действа само при повишаване на приеманата доза или при смяна на вида. Така е с приспивателните, алкохола, а по-силните няма да ги изброявам.
Когато пиеш вино или твърд алкохол, миризмата винаги се усеща от околните.
В пощенска банка в клона на НДК имаха допреди година един служител, който много си разбираше от работата и я вършеше съвестно, но си личеше, че постоянно е леко подпийнал и миришеше на алкохол. Идвало ми е да му кажа, че ако не престане, ще го изгонят от работа, но не му казах, нито някога го попитах дали не е подпийнал.
Не си мисли, че е геройство или голямо постижение. Ако можеше да говори, черният ти дроб щеше да пищи! Виждал ли си умиращи от цироза, с жълти склери, пожълтяла кожа и подпухнало тяло? През последните години видях няколко, тъжна картина...
По-добре се насочи към друго средство за разсейване от стрес и нервно напрежение - спорт, излизане с приятели, разходки сред природата, пътуване до друго място.

9.   До авторът - Пробвай да се тестваш с дрегер. Много народ казва "не ми действа", ама съм бил достатъчно в бизнеса и на прекалнеон много (мноооооого) партита, за да знам, ч е единствените дето не ги "бара" алкохола, са тея на кока или прекалено много амфетамини.
Възможно е, да имаш по0голям толеранс, ама не си мисли, че си специален. А и още нещо - спри да пиеш вино, за да се напиваш.