Споделена история от Наркотици и алкохол

Винаги може да си по-нареден
Пия първата таблетка L-carnitine за деня и забелязвам на опаковката, че са по 250 mg. Дневната доза е 1 gr. И това ще се окаже доста скъпо удоволствие. И като става въпрос за дози не мога да не се сетя за "Участъковия лекар" (моя познат, който е под арест). Е то можело да бъде и по-лошо, поне на мен дневните дози не ми излизат по 70-80 лв.

Анорексията не е незаконна, мога да си гладувам и да си пия хапчетата за отслабване по всяко време и навсякъде. Без да се мъкна по наркоманските квартири през обедната почивка, без да се разнасям с "набор за ваксинация" (не мога да разбера защо това момче носеше толква мн инсулинки, все пак има само две ръце), без опасност от затвор. Не сме чак кой знае какви приятели, но си представям колко е гадно. Той е за да се друса.

Естествено, че е нямал намерение да го хванат. Кой иска да го затворят. Просто се е друсал мн и не е внимавал. И полицаите хващат такива като него за да отчитат полезна дейност. Някой друг ще върти кг и милиони и никой нищо не може да му каже. Това е за парлама. Тези, които трябва да са по затворите не са. Прибират някакво заблудено момче, "приятелите" му веднага го изпортват, за да си спестят разкарване по районите, родителите се шашкат, почват разправии, скандали, после разварзват кесиите и го отървават от затвора, срещу обещанието, че ще спре. После го пращат в някоя клиника или нещо подобно, а като излезе продължава в същия дух, докато не го хванат пак. Какъв е смисъла да обикаля клиники като не иска да се оправи?

Хващат за втори път, вече е обикалял клиники и глупости и пак е продължил като са го пуснали. Защо този път да е различно. Е да, този път може да си го отнесе заради голямото количество. Но пуснат ли го първата му работа ще е да се надруса. Мога да си представя колко е гадно да си затворен и да не можеш да правиш това, което искаш. Да стоиш вкъщи (защото е под домашен арест), да не можеш да излезеш, без телефон, без интернет, и на всичкото отгоре ваште да ти пилят на главата, да чакаш дело и да незнаеш какво ще стане с теб. А и да има възможност ваште да те пратят в клиника или комуна, въпреки, че отдавна си навършил пълнолетие. Незнам как издържа, аз бих полудяла.

Аз никога не бих се "лекувала" само защото близките ми искат това. Но когато другата алтернатива е затвор.... Надявам се да не бъда изправена пред такава дилема.

Коментари

1.   Мммм незнам какво да кажа...!

3.   С тези разсъждения точно към затвор си се запътила.

4.   Ще искаш ли да ти изпращам картички?

5.   Каква е тази глупост? Абсолютно несвързани приказки.

6.   Имам чуството, че това е само една малка извадка от голяма история. И в случая тази извадка няма никакъв смисъл.

7.   Продължение на друга история е: Изпепеляваща фанатична мания. Авторката

8.   Свий си 1 джойнт...

9.   Не пуша трева, не е полезна за отслабване.

10.   От трева се отслабва и зеленото не е вредно.. не пуша ама знам кое е вредно въпреки, че не моа да го спра .. друг е въпроса беше ми супер скучно това.. но докато четох по-надолу .. на парцали осъзнах, че авторката е болна тя е шизофреник в напреднал стадий не пишете повече коментари ужс