Споделена история от Наркотици и алкохол

Спиране на цигари
Здравейте :) Искам да помоля хората които са спрели цигарите, да споделят по какъв начин са го направили.. аз се опитах на няколко пъти, в къщи мога да не пуша, но изляза ли някъде с приятели... :Х

Знам, че проблема ми е в слабата воля, но наистина искам да се отърва от този отвратителен навик.. Който иска, нека драсне няколко реда и да каже как се е преборил с това :))

Коментари

1.   От раз! Няма друг начин. И като решиш, че ти се пуши се сети колко са вредни, колко дълбоко бъркат в джоба. Физическата нужда е минимална в сравнение с психическата. Първо реши там проблема. Аз много лесно ги спрях, а пушех 10 години.
Вече 2 години и половина не съм палила, а и не искам.
Успех! В цигарите просто няма никакъв смисъл!

2.   Здравей какво да ти кажя и аз съм така спирам почвам всичко е до воля трябва да погледнеш на тях като за нещо много гадно което ти вреди. Мислил съм да пробвам с приетели да се опитаме повече хора така може да си даваме опора ама пак си е трудно. Това е единствения законен наркотик и голям порок. Ти от кога пушиш .

3.   Спокойно значи не си пристрастен пушач, с малко повече инат ще се откажеш. Ако не като се разболееш тогава щеш не щеш ша ги откажеш, обаче организмът ти също ще ти помага тогава тъй като ще ги отхвърля. не чакай да стигнеш до там, залепяй си устата и спирай с пушенето

4.   Направиха ми сеанс в русе,не беше скъп,но сега не само съм спряла цигарите,даже се отвраштавам,може да опиташ и ти :)
Devourer

5.   Искам да попитам автора защо въобще е пропушил, с молба да не го приема като заяждане, а като обикновено любопитство, ако щете... Благодаря!

6.   Изтегли си книгата на Алън Кар "Не пуша вече". Има я в нета на български. Доста хора ги отказахме с нея. Успех!

7.   Прочети номер 1. От раз - това е начинът.
Почнеш ли да мислиш как да ги спреш по-безболезнено, да умуваш разни чалъми и хитринки - няма стане. Сам себе си човек не може да излъже!
Или решаваш, че няма да пушиш, ако ще целият свят да дими край теб, или просто си оставаш в категорията на пушачите.
Туй то.

8.   Моя ще ви прозвучи глупав но това беше единствения начин веднъж си казах "Заклевам се в майка си че един месец няма дя пуша" и след тези думи вземех ли цигара неможех да я запаля беше ми гузно заради майками защото тя много ме обича и ми е най скъпото но този свят брат ми и баща ми също но това е друг въпрос та така месец след меец и накрая ги отказах!

Зннам тъпо ви звучи на всички но само това ми помогна да се откажа от тях защото майками ми по скъпа от цигарите!

9.   Изкарах един грип - доста тежък и естествено не ми се пушеше около 10 дни. И ей така реших и край. Вече почти година. В началото се сещах и съм запалвала. Но съвсем рядко. При мен не е проблем, защото винаги съм можела да пуша или да не пуша. Просто никога не бях опитвала. Сега се чудя как съм пушела преди, което не беше много отдавна.

10.   Аз съм с много слаба воля и сега ще ви кажа как ги спрях.
Миналата година април (по миналата май беше но както и да е) вдигаха цигарите. Имах 1 дете, не вземах вече майчинство, нямаше никъде работа с месеци наред търсих каквото и да е и не стана и чакахме само на съпруга ми. Не че сме останали без пари де, ама не можехме да си позволим глезотийки.

И така, хем криза, хем цигарите ги вдигат от 3, 20 на 4 лв (най евтините, май ЛМ пушех. И аз казах че заради детето си ще ги спра. Щом станаха на 4 лв и не си купих. Като погледнех цигарите в магазина и започвах да копувам за детето плодове, бонбонки, вафли, пуканки с награди, по 1 чанта пълнех с глезотийки за моето съкровище...

За няколко дена навика (най трудното) минава, после почва болката дихателни пътища, гърдите, гърлото, всичко ме болеше поне 2 месеца. После почнах работа и всички около мен пушеха, но като знам с каква болка съм ги спряла не запалих.

Истината е че и до ден днешен ми се припалва, пушача си остава пушач, но вече имам 2 деца и 5 лв които да си похарча с удоволствие за тях :) Знам че запаля ли и 1 цигара пак ще почна да пуша, за това не съм и опитвала повече
Успех... намери си стимул като нямаш воля :)

11.   Чакам вече 12 дни някой да каже нещо за терапията "Не пуша вече" искам да откажа цигарите, пробвах много пъти но не стана най много седмица и пак. Та затова съм на кантар дали да се запиша на тази терапия която започва след 2 дни. Някой знае ли нещо чета само доволни има в нет а се чудя недоволни има ли?

12.   Случайно намерих в нета сайт за спиране на цигарите дори не знам как се казва мисля, че бях в електронната поща и от дясно се появи това "искаш ли да спреш цигарите "безплатна регистрация... така аз се регистрирах и започнах да получавам в пощата си инструкции за отказване на цигарите от инструктор. Всеки ден той ми пишеше по нещо, което ми беше от полза. Мисля, четова се случи в момент в който аз самата бях готова да откажа цигарите и така вече втори месец... и най важното е, че не ми се пуши. Пушачка съм от 40 години не очаквах, че ще стане толкова лесно. Може би съм си изпушила цигарите за този живот...

13.   Аз лично спрях цигарите един вид от РАЗ :D. Купих си Табекс(20 кинта), който постепенно уби глада ми за никотин. НО БЕЗ ВОЛЯ НЕ СТАВА. Кофти е, потиш се, нервничиш, чувстваш се дискомфортно първите 10 дена, ама след време се чудиш колко тряя си бил прост да пушиш тия лайна :). От 1 година вече не пуша и се чувствам супер ако... тва от мене, действай!!!

14.   Искам да Ви разкажа историята как от утвърден пушач се превърнах в щастлив непушач, без никакви усилия, без мъки, без съжаление, а напротив – с усмивка и радост от момента, в който загасих последната цигара.

http://nepushaveche.info/

Направих този сайт специално, за да помогна на колкото се може повече хора да спрат да пушат и също така в знак на благодарност към Алън Кар !

15.   Книгата на Алън Кар е измама!

16.   Не бих казала, че книгата на Алън Кар е измама. Лично аз вече 2 години не пуша. Бях взела решението, че искам да откажа цигарите, а четенето на книгата ми помогна да остана все така мотивирана. И в интерес на истината и до този момент не съм се изкушавала да запаля цигара. Книгата дава разбираемо обяснение, защо човек се чувства, като голяма жертва и страдалник, когато тръгне да отказва цигарите. А точно самите мисли, че правиш огромна жертва, че ще преживееш голяма загуба и липса спирайки цигарите, са причината да е толкова трудно да се откажат. За справка - бях активен пушач 8 години, по кутия средно на ден, спрях ги от раз, не съм правила опити преди това. Не съм посещавала курсове "Не пуша вече", не съм пила Табекс или други хапчета, прочетох само книгата.

17.   Аз успях с електронна цигара. Е, не казвам, че това е най-добрия вариант, ама в ния поне катран няма, а само чист никотин. Сега събирам сили да я откажа и нея, ама...

18.   http://duhmarketing.ucoz.com/Alan.Kar.The.Easyway.to.Stop.Smoking_New_Release.pdf

в началото започва така: "Ако пушите, единственото, което се иска от вас, е да прочетете книгата.."

не съм я чела, защото не пуша но става въпрос за хипнотерапия доколкото разбрах, това е нов метод

19.   Изобщо не е хипнотерапия, а и методът не е особено нов, вече почти 30 години се практикува успешно.
http://nepushaveche.info/ - тук можете да разберете повече.
Успех на всички !

21.   Здравейте!
До авторката: Ще ти дам един приятелски съвет и защото ме е грижа за теб.
Задай си следните въпроси: Защо го правя? Какво се опитвам да докажа? Има ли смисъл?
Истински се замисли за отговорите. Задай на себе си тези въпроси и ако отговориш честно, повярвай ми, със сигурност ще тръгнеш по правия път :D :D :D
Поздрави на всички!

22.   Здравейте,
Аз пък искам да кажа следното: технологиите се развиват непрекъснато, медицинската апаратура не е нещо по-различно. Преди две седмици приятел ме заведе в съвсем нов кабинет за преодоляване на зависимости. Там работят със специална апаратура по патентован метод. Аз твърдо бях решила, че трябва да спра пушенето, но честно казано ми се искаше някакси да си остана в нормална кондиция, а не да откача от нерви или апетит, примерно. Обясниха ми, че успеваемостта в световен мащаб е 97%. Безболезнено и безвредно. С еднократна процедура вече съм щастлива непушачка. Трябва само да държим очите си отворени, когато ученикът е готов, учителят се появява. www.daotkajemcigarite.alle.bg