Споделена история от Наркотици и алкохол

Какво зависи от мен?
Здравейте!
Аз съм майка на 22 годишен младеж. Притеснявам се за него, защото не може да се контролира, когато пие алкохол. Това се случва 1-2-3 пъти в месеца, различно е, но тогава се прибира в безпомощно състояние. Не знам какво да правя, как да се държа-да го критикувам ли, да се правя че не забелязвам ли?

Как да му помогна и дали това са симптоми на алкохолизъм (споделял ми е, че за да се напие така зверски е изпил много алкохол, признава си, че губи контрол).

За семейството ни-млади родители сме на 2 момчета, нормални взаимоотношения, не сме прекалявали с нищо. Ще бъда благодарна за всяко мнение!

Коментари

1.   Спирай парите до минимум. Като иска да пие сам да си вари ракията.

2.   Когато изтрезнее седни спокойно и поискай да ти обясни защо го прави

Има главно два варианта:
1. Проблеми - независимо какви, с хора от работата или по-лошото - жена (ах тези жени...)

2. За удоволствие - само когато е в компания ли го прави ?

На 22 год. е, но явно не може да се контролира сам...

Според мен ще му трябва помощ от специалист преди да е станало по-зле.

Няма нищо лошо да пиеш, но да знаеш на колко можеш да носиш...

3.   Aлкохола не е добър никак, както и наркотиците. някой хора, който не оценяват живота си или са пълни простаци биха искали да се напият като дяволи. трябва да се подложи контрол!

4.   Ами честно да ти кажа ако той сам не проумее колко е глупаво това няма да спре каквото и да правиш. От женска гледна точка няма по-грозно нещо от млад хубав мъж, а пък пиян и залян, влачещ се като мекотело. Да не говорим за здравето му.

И аз бях по едно време така в тинейджърските си години, майка ми говореше, но въобще не я слушах. Чак след като се погледнах от страни и размислих САМА тогава спрях.

Бих ти предложила когато сте някъде двамата на улицата му посочи с пръст някои от онези вечно пияни окъсани бездомници, които залитат и падат и му кажи:
Като се напиеш до безпомощност изглеждаш по същия начин.

5.   Ще му мине след време - като порасне още малко и осъзнае, че напиването не е равнозначно на това да е готин. Не се притеснявайте :)

6.   Здравейте!
Не мога да кажа какво да правите, но въпреки това ще си изкажа мнението, надявам се да ви е полезно по някакъв начин.

Когато си на 16, 17, 18 години е нормално да се прибираш вкъщи препил до несвяст. В тази възраст започват сблъсъците с алкохола и все още не знаеш колко можеш да изпиеш без да се направиш на нищо, не знаеш кой алкохол по какъв начин ти действа, учиш се в движение. Не казвам, че е правилно, казвам, че е нормално.

Ако си пропуснал тази част и вече си студент, започваш да излизаш в компании, да ходиш по партита, колегите ти пият, ако ти не пиеш изглеждаш тъпо. И ако не си минал през фазата на тестване колко алкохол можеш да изпиеш - да, прекаляваш. Докато се научиш.

Според мен е изключително лоша идея да се правите, че не забелязвате. Но също така не бива и да го притискате и да се опитвате да му налагате какво да прави.

Истината е някъде по средата. Хубаво е, че все пак споделя нещо с вас, внимавайте да не изгубите това. Опитвайте се да говорите кротко с него, както с голям човек (той вече е такъв), разберете защо всъщност пие, това е важното.

Ако не се игнорира причината за пиенето, дори и да спре да пие, то ще го избие на нещо друго. Трябва да се работи върху причината, а не върху самото пиене.

Не е алкохолик, спокойно.

7.   От авторката
Благодаря на всички за изказаните мнения.