Споделена история от Наркотици и алкохол

Алкохол, бягaйте хора!!!
Вижте, това го пиша не като редовен потребител на платформата, а като човек, който иска да ви предпази от алкохола. Вярвайте ми, алкохолът е убийствена зараза. Няма по-гадно нещо от това. Ето, даже и в момента, въпреки, че го осъзнавам на 100%, си пия един Джак. А съм изпил много влакови композиции с Джак. Не, това не е хвалба, това е предупреждение кън вас. НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!! Бил съм млад като вас, бил съм студент, пил съм бирички с текиличкии, бил съм и бригадир в други държави, пили сме водка с бира с рускини, но се прибирам в България. Пак пиша, че всичко е от опит... Напечелил се от чужбина, отдавам се на живота. Да, прекрасно. Но животът не ме чака мен, нали така? ! Започвам отново в хотели, на черна кухна, това, което съм правил и зад граница. Е, писна ми по някое време и реших до променя "статуквото". Все пак с 2 висши, "статуково", нали съм го написал оле-мале... :) Тъй, до тук за алкохол - почти нищо не споменаваме... , Ето, и отново съм пил, и не знам кой би ме разбрал.
Сега, малко да поспоменаваме, ако може, пиейки много още от UK, връщайки се в в родната тетитория, започнах да пия още-повече. Защо? И аз не знам. Работих в много т. нар. служби, последно работих като учител, но и и това не е моето. Дали е от пиенето, дали е от друго, не знам... Лошото е, че не знам и какво да напваря, защото семейството ми страда... Да се гръмна - най- лесно.

Коментари

1.   Аз сега набирам по тая линия. По колко често пиеш и какво количество? Кога е светнала червената лампа за опасност? Разкажи нещо кофти история в следствие на алкохола?

2.   Ако имаше поне грам воля, нямаше да е проблем. Като ти гледам текстовата диария, отдавна си изпуснал спасението. В такива моменти се радвам, че мога да пия свободно, без да гоня бутилката през две минути. Не знам, авторче, май е редно да пробваш нещо да направиш вместо да се фукаш по форумчета, а? Такива като теб са ми ясни, и в родата съм ги имал: рев та рев, болест та болест, ма лек не търси.

3.   Здравей. Жена на 30 години съм и пия от 10 години всеки ден. Тежък алкохол, най-вече уиски. По бутилка на ден. Лошото е, че дори не се напивам. Просто се чувствам по-добре и по-отпусната. Мислила съм да постна абсолютно идентична тема, но съм се отказвала, след като знам, че само аз мога да си помогна. Моето семейство не знае. За щастие съм финансово добре и не ми се налага да работя (засега), интересувам се от много неща и имам различни хобита, но алкохолът ми пречи да ги практикувам, нямам енергия и желание за нищо, лежа по цял ден. Никой от роднините ми не пие, а аз изпаднах в такава дупка заради отношението им към мен и асоциалността, която придобих с времето. Търся начини, но явно нямам чак такава воля. Осъзнавам проблема си и затова ме е срам от него. Ще се радвам да развием някаква дискусия в коментарите и да си помогнем по някакъв начин, ако е възможно.

4.   Приятел. Трябва да погледанеш МНОГО по-надълбоко. Пиенето е само симптом.

С други думи. Пълниш черна дупка. Наливаш вътре, наливаш, накрая ще те погълне цял. Имаш много да се опознаваш и чак после, и човешката психика. И вярвай ми, не се ли вгледаш в себе си сега, не искаш да знаеш колко по-дълбока става дупката на заека. Бедна ти е фантазията.

5.   Алкохола е изключително опасен и това че е толкова достъпен го прави още по-голям проблем.

6.   Сега въртят една реклама в която се рекламират някакви таблитки или капки не съм сигурен, които като ги взимаш с времето спира да ти се пие. Защо не ги пробваш?

7.   Затваряш се в една тъмна стая. По цял ден стоиш със затворени очи, медитираш и тренираш и се въздържаш от абсолютно всичко! Телевизия, интернет, музика, алкохол, порно и каквото се сетиш там! Оставаш само с духа си! Тренираш, занимаваш се с творческа дейност, ядеш проста храна, въздържаш се от всякакъв комфорт, дори отопление! Или ще се побъркаш или ще оздравееш
Ако и за миг нарушиш въздържането, душата ти е обречена