Споделена история от Наркотици и алкохол

Не ви ли писна от рекламите на хазарт
Вечер не мога да изгледам новините за 30 минути без да ми пуснат поне 5 реклами за не знам си какъв 'Бет', едните давали злато, другите апартаменти, бонуси, лотарии, онлайн залози, изобщо пълни глупости. Че и мобилни приложения направили за да може да залага човек и докато е в тоалетната!

До кога ще върви тази масова реклама на комара?!

Преди няколко дни минах покрай група младежи явно още бяха в 12 клас, вместо да си говорят за уроци или момичета, те се разправяха кой на какво залагал и колко пари бил спечелил/загубил. И това само на 18 години!

Да, ще кажете всеки си има глава на раменете и да си прави сметката, но според мен държавата е длъжна да забрани по-най бързия начин реклами на подобен тип дейност, тъй като хазарта реално прибира парите на хората, а предлага само илюзии.

Коментари

1.   Писна ми и не ги гледам, превключвам. Аман от крадци, които искат да ни оберат. Този път чрез хазарт.

2.   Ми досадни са, но никога няма да ме накарат да залагам. Генерално ми е все тая.

3.   Ами ние сме патоци, батка ... търпим и не ни пука, че много народ страда. Даже нямаме адекватни програми, да се помага на хора, страдащи от зависимост към хазарта. Познавам прекално много умни и добри хора, които са попадали в някаква зависимост, за да изцепва фрази от рода на "Глава на рамене намат ли?".

За съжаление, докато не стане въпрос, за който да се говори (а тея, за залзите, казината и причие, НЕ искат, да се говори), ще е така.

4.   Аз телевизия не гледам, а на компа си имам Ad blocker, така че ми дреме на шапката. Без ад блокър съм пробвал и е някакъв ад. Влезеш да прочетеш някаква новина или да гледаш клипче и 5 мин затваряш и чакаш реклами, за да стигнеш до същината. Той клипа ми е 1 мин, а аз 5 мин цъкам реклами, мерси. Съгласен съм, че трябват реклами, за да се издържат, ама повечето лееееко прекаляват, защото от реклами не можеш да видиш това, за което си влязъл. Даже съм се отказвал няколко пъти да видя това, за което съм влязъл, защото изобщо не мога да ги разкарам сума ти и време и чак забравям за какво съм влязъл.

5.   Авторе, живеем в 21 век. 2022 г.! От няколко години има интерактивна телевизия, която ползваме и ние! Мина времето на ""живата" телевизия, когато трябваше да пуснеш телевизора в точно определен час, за да видиш, каквото те интересува! Отделно, има и множество сайтове, където е пълно с всякакви новини! Сега за комара! Тия зрелостници, които си чул да говорят за комар-лъжат се, че това са лесни пари, но не са, защото в един момент, както са паднали, защото това е падение, а и като са започнали, една ли ще спрат някога, а и много такива хора загубват жилищата си, поради стремежа си за бързо забогатяване! Както бяха писали в една такава тема, ако всеки печелеше, казината отдавна да са фалирали! А също и съществува онази теория на вероятностите, която не бива да се пренебрегва, а ето и каква е тя-теорията на вероятностите изучава свойствата на случайните събития и правилата за пресмятане на техните вероятности. Интуитивният смисъл на понятието случайно събитие е ясен на всеки – това е „нещо“, което или става, или не става! Всички уреди са така програмирани, че почти никога да не спечелиш! Така е с рулетката, така е и с едноръкия бандит, който ти прибира паричките, пък ти чакай да се паднат 3 еднакви сектора! Колко пари трябва да вкараш, за да спечелиш? Ако спечелиш 2000, ще искаш да спечелиш 5000, залагаш тези 2000, но губиш и тях! Много хора се лъжат така и затова пропадат! И запомни-това не са лесни пари и никога няма да бъдат! За джакпота да не говорим! Може и никога да не го спечелиш!