Споделена история от Наркотици и алкохол

Сбогом къркане!
Въпреки шеговито заглавие е време за сериозна стъпка. Нека да опитам да се сбогувам с пиенето. Толкоз опити да пия разумно и толкова много "две-три бири само" и вчера завърши с 16-17 броя.
Срам, не срам, това е. Акохолик съм. И цялото лечение е да не се пие просто. Не 50 грама, или 1 бира. Николко...
Първият ден е най-лесен :-).
09.05

Коментари

1.   Успех!

2.   С теб съм, авторе. И на мен днес ми е първият ден. Страх ме е алкохолизмът да не ме откара до лудницата. Имам си лукс и удобни условия, а се чувствам като деградирала клошарка и дисфункционална на моменти. Не съм вече онази бохемка със здрав организъм, която можеше безпроблемно да обикаля с чашката с уиски и да си върши нещата, и после да нямам никакъв махмурлук. На всичкото отгоре вчера пак надробих големи каши, развалих си отношенията с хора и се изложих жестоко пред един човек, който ми показа, че му е през оная работа за мен, даже си изтрих фейсбука от срам. Пиша и звуча нормално, но сякаш не съм аз. Пожелавам успех и на двама ни!

3.   Всъщност първия ден е най-труден, защото изкушението е най-голямо.
За това обикновено не се стига до първия ден.

На втория-третия ден няма да се сещаш толкова често за акохол.
След седмица ще е далеч от мислите ти.
След месец ще се чудиш защо изобщо хората пият алкохол.

Това е ако си от типа "самотни алкохолици". Ако в компанията, с която редовно излизаш всички пият, ще има въпроси, подигравки, неразбиране. По-добре е да смениш компанията :)

4.   Точно същото предприех и аз след години постоянно пиене.. :) Стигнах до тук, защото вече се превръщаше и във физическа зависимост и проблеми. От две седмици не съм докоснал нищо. Първите 2-3 дни са най-гадни, после дори се чувстваш свеж и свободен. Как върви при теб?

5.   Не е случаен израза "без едно мога, ама с едно не мога".

6.   От 2 до 3: Точно на третия ден симптомите се засилват и е почти непоносимо. Първият ден е лесен и още алкохолът циркулира в системата ти по това време. Борбата започва след това. Можеш да го прочетеш във всяка научна статия. Не разбирам защо коментирате с такава убеденост без да имате нужните познания.

7.   Аз съм пак /автора/
До 1:
- Благодаря!
До 2: Успех и на теб! Благодаря! Няма алкохол, няма проблем.
За кашите - ние ако не сме професионалисти в тази област, то кой?!
Връщай си Фейсбука, извинявай се и не забравяй обаче,че никой не е длъжен, нито може да разбере тази лудост...колко извинения съм искал...Да почнеш работа, да направиш добро впечатление и да успееш на рожден на колежка да се накъркаш така, че да искаш да се биеш с охраната и други такива...
До 3:
Утре/петък/ ще е трудния ден, има доста хора, които ще чакат да го полеем. На първо време даже никакви срещи, а после ...ако трябва ще заминат някои познанства ( тези хора не са толерантни към непиещите, но това си е моя работа вече). Сам никога не съм пил...
До 4:
Аз не мога да кажа, че направих физическа зависимост...Психическа обаче.
Спокойно ми е.
До 5:
Този израз "без едно мога, ама с едно не мога" - колко пъти съм го доказвал...Един път отидох до кофата да изхвърля боклука, от близкото магазинче ми махна един приятел за една бърза бира....Да не помниш, как си се прибрал от до блока ти....

8.   От 2:
Как си, авторе? Продължаваш ли с въздържанието? На мен днес ще ми станат 20 дена без никакъв алкохол, и мисля, че не съм имала толкова дълъг сух период от 2018. Честно казано не се чувствам супер. Очаквах, че след толкова дълъг период трезвена ще спя идеално, ще се чувствам по-добре, а се чувствам като онзи от "Сиянието". Спя неспокойно и некачествено, по малко часове. Постоянно изпитвам една празнота и всичко ми е като в сън... Може би това, че не се намирам на хубаво място в живота и не получавам подкрепа, любов и елементарно внимание от никого си казва думата. Единствено ме освежават физическата активност и хубавата музика, но изпитвам една анхедония и празнота през повечето време. Лягам си със стрес, събуждам се със стрес, даже сънувам със стрес. Остава ми малката гордост, че "Уау, не съм пила от еди колко си" и удовлетворението, че най-после разполагам 24/7 с времето си и със себе си, но честно казано ми е много зле. В съзнанието ми изплува точно за един абзац от "Сиянието" на Стивън Кинг... Не съм мрънкало по принцип, но имах нужда някъде да си го излея. Благодаря.
Надявам се, че при теб всичко е наред и се чувстваш по-добре.
Поздрави!

9.   пак от автора:
До 2:
Браво на теб! Радвам се! Сега си имам и компания :-)
Аз съм с добър сън. Вероятно благодарение и на повечето физическа активност последните три седмици.
Защо просто не опиташ да виждаш нови хора? ( не че имам идея как се прави това, аз спрях да виждам стари хора, или поне една част от тях)
Аз съм си измислил някаква неща за правене, даже са към безсмислени, но колко хобита са смислени;-)

10.   До 2 - не се предавай. Движи се повече, яж храни, които повишават хормоните на щастието, в момента мозъкът ти изпада в глад поради липса на алкохол, той търси това въздействие, периодът ще отмине. Пий витамини и минерали също! Много сок от касис, арония и кайсии. Ако трябва си взимай малко мента, глог и други леки успокоителни преди сън.

11.   Не се плашете. Зависи от нагласата. Ако ти стане обсесия е лесно.
Аз спрях алкохола преди година. Бях станал дебел (към 90 кила) и с високо кръвно. Никак не се харесвах и реших че нещо трябва да се направи. Спрях алкохола и почнах диета. Като ми се препиеше обелвах си една ябълка и я изяждах, ако още ми се пие- още една, и така 5- 6. Всеки ден ходех до парка да правя гимнастика. В началото беше доста трудно. После се записах и на кикбокс. Сега пия по малко- да речем 1 малка бира или малка ракия. Но доскоро алкохола ми се виждаше гаден на вкус. Изглежда от вкуса му лесно се отвиква.