Споделена история от Наркотици и алкохол

Приятелят ми е кокаинозависим
Здравейте!
Имам голям проблем - приятелят ми е кокаинозависим.
Накратко малко предистория.
С моя приятел сме заедно от около 2 месеца. работим заедно в голям
хранителен магазин. Той е много добър, мил и грижовен. Просто не знам как, но се влюбих истински в него. Всичко беше наред. Летях на
крилете на любовта.... Докато не разбрах, че той е кокаинозависим.
Аз не съм наясно изобщо с наркотиците. Просто знам, че са нещо от
което е много трудно, а понякога и невъзможно да се откаже човек.
Та, в началото на връзката, той ми каза че навремето е имал проблем с кокаина, но го е спрял и от 3-4 години е напълно чист.
Аз останах изумена от това признание, но му повярвах / което беше много голяма грешка от моя страна/.
Ние все още не живеем заедно. Той искаше да се преместя пр него, но за мен е още рано да предприема тази крачка.
Та, прави ми впечатление, че всеки петък вечер той се прибира у тях
под предлог, в събота рано сутринта трябва да си плаща сметките. Всъщност много тъпо обяснение. Как пък всяка седмица плаща сметки не знам. И една такава петък вечер всеки от нас си беше у тях. Говорихме по телефона и към 12 вечерта всеки си легна. Аз по принцип бързо се наспивам. и какво се случва. Ставам сутринта към 6.30 сутринта, поглеждам си телефона и какво да видя: съобщение от него в 4 часа сутрунта, което гласи: Аз съм отвън.
Т.е. той се беше объркал и вместо на някой друг е пратил смс-а на мен.
Направо ми прималя, стана ми ясно че той продължава с кокаина или каквото е там подобие....
Когато той се наспа се чухме и аз го питах, какво е това съобщение от него в 4 сутринра. Не ми даде никакъв смислен отговор. В този момент някак си той ми стана противен и решим,
че това отново не е моя човек и просто трябва да приключа.
Само че не беше толкова лесно. казах му съм наясно че той продължава с наркотиците и аз не мога да имам връзка с такъв човек. Естествено той изобщо не си признава че смърка. Всеки път ми казва че трябва да му вярвам, обаче аз не мога.
Консултирах се с моя приятелка, която имаше подобен проблем с нейния приятел навремето. С две думи според неговото поведение и начина по който правим секс, той има голям мерак, ама изведнъж ерекцията му спада и .... дотам със секса.
Много държа на него, искам да му помогна но не знам как. Всъщност си мислех да кажа на брат му, защото мисля че той може да му въздейства да отиде в клиника или нещо подобно.
Наясно съм, че щом той не си признава че е зависим положението му е много сериозно.
И така, въртя се в един омагьосан кръг, и просто не знам какво да правя. В смисъл наясно съм, че трябва да приключа окончателно с него. Два пъти се опитвам да го направя и все не мога.
Последния като му казах, че се разделяме, той ми плака по телефона: моля те не ме изоставяй, ти си ми едниствения човек който ми остана, нямам си никой друг. Странно е да чуеш как такъв голям мъж плаче като малко дете. Направо ми се къса сърцето. Просто не виждам изход.
Всякакви съвети ще ми бъдат от полза.
Благодаря Ви, че отделихте време да прочетете моята история.

Коментари

1.   "....искам да му помогна ...." Ей това ви е проблемът на жените!!! На наркоман няма как да се помагне. Има единични случаи, които се оправят, но един човек решил ли е да взема някак как да му "помогнеш"!

2.   За съжаление имам личен опит с това.
Няма да спре наркотиците заради теб, повярвай ми. Мъже много има, ще си намериш свестен.
Попринцип нямам проблеми някой да е друсалка, стига да не ми е приятел или да нямам връзка с него. Бившата ми друсаше, беше толкова сериозно, че преди да се разделим ми каза, че наркотиците значат повече за нея от мен. Добре, че се разделих с нея. Не съжалявам и грам.
Не се надявай и на празни обещания от негова страна.
Може да е малко крайно, но в този случай ще е добре и направо да се дистанцираш коренно (разбирай сменяне на работа).
М. 28

3.   Не купува, а продава. Коката е скъп наркотик. И смесен с тукашните боклуци, пак е скъп.

4.   Мила, пише ти човек, преживял същото. Не се връзвай на приказките му, защото освен лъжи и пак лъжи, няма да чуеш нищо друго. И аз се опитвах (даже все още опитвам) да му повлияя да спре с наркотиците, но отказването е дълъг и сложен процес. Трябва да се отдалечи от наркоманското си обкръжение и коренно да промени начина си на живот. С две думи, ти и връзката ви трябва да са му приоритет, за да успее евентуално да се откаже от кокаина. Прекрасно знам как се чувстваш и колкото и да не искаш да го признаеш пред себе си, най-добрият вариант е да го зарежеш. Колкото по-рано го направиш, толкова повече страдания и лъжи ще си спестиш. Това е суровата истина, за съжаление.... Успех ти желая ! Жалко, че няма как да влезем в контакт с теб, имам още много какво да ти кажа по темата.

5.   Писнало ми е от такива влюбени и загубени, най-вече загубени...

6.   Благодаря на всички за коментарите по темата. Аз съм наясно, че заради мен трудно, да не кажа невъзможно да се
откаже от кокаина. Понеже се съгласи да му правя тестове с урина всеки ден в продължение на 1 месец и тестовете винаги бяха винаги отрицателни. Реших, че може би наистина да е спрял, но снощи се убедих в обратното. Защо ли, защото изпи 1 бутилка уиски и 200 гр. коняк, без да му има нищо. При изпит 1л. алкохол и то без дори да замъгли или да залитане ми стана ясно, надеждите ми са абсолютно напразни. Сутринта като се събудих намерих чашата с урина за теста в банята. Значи той не е бил сигурен за теста на сутринта и се е проверил сам, само че е забравил да изхвърли чашката. Е много ми е гадно от цялата тази ситуация. Всъщност знам че ще приключа с него и е въпроса
На време, но въпреки всичко се чувствам ужасно.
Живея в Канада, бях много самотна последните 2 години и като се запознахме, реших че най-съкровените накрая съм срещнала точния човек, но всъщност се оказа по голям ужас от всичките ми предишни връзки.
Смятам да си ходя скоро до България и да си преосмисля живота из основи. Надявам се пътуването до дома да върне трезвия разум и да приключа веднъж завинаги с тази изтощителна за мен връзка.
Благодаря още веднъж за всички коментари по темата.

8.   Ти чакай да видиш пък в БГ какви боклуци се употребяват масово... Това с коката ще ти се стори направо песен!