Споделена история от Наркотици и алкохол

Не мога да спра пиенето!!
Преди година една приятелка направи купон с приспиване. Там имаше пиене естествено. Аз до тогава не бях пила. Опитвала съм ама да пия примерно чашка, 2 не съм. Тогава реших да изпия една чаша, защото другите пиха и да не остана по-назад. Е, голяма грешка. От една чаша не се напих и всичко мина точно. На сутринта се прибрах, наще нищо не разбраха и така. Само че на мен ми хареса и един ден реших да си взема. В себе си имах пари, достатъчно за една бутилка та си взех. От тогава се пристрастих. Понеже нашите са взискателни и не трябва да разбират (другите хора също, че сме в малък град) си наливах в бутилката ми за училище от онези за многократната употреба където не се вижда какво има в тях и така си пийвах междучасията. След което винаги ядох ментови бонбони или дъвки, за да не се усеща. Не се е случвало да се напивам на училище (и слава богу). Като нашите ги няма примерно за ден/два и съм сама у нас си пийвам вкъщи тогава. Там се е случвало да се напивам ама като съм сама кой ще разбере. Годината свърши. Вече нямах оправдание да пия, защото вкъщи пием само от чаши. Намалих малко. Казвала съм, че излизам с приятелки пък всъщност съм ходила да пия на моето местенце (там почти не ходят хора). Сега обаче учебната година пак ще почне (или вече е почнала (ако/като ми качат историята не знам дали вече няма да е станало 15)) и пак ще се върна към ста рите си навици. Трябва да откажа уискито знам го просто ми е трудно, като вече ми е станало ежедневие. Ако не престана скоро може да започнат да подозират нещо близките ми и тогава ще стане страшно!! Моля ви за помощ

Коментари

1.   Не пишеш на колко години си. Първо си помисли защо пиеш - имаш проблеми, съучениците те тормозят и пр. Защо си нещастна, така че да търсиш утеха в пиенето. Второ кажи на родителите си. Те да потърсят психотерапевт. Има и такива групи-на пиещи хора, но незнам на колко години приемат. Във всеки случай потърси помощ.

2.   След някоя друга годинка ще ревеш как нищо не ставало от тая държава и как всички други са ти виновни, че ти си нереализирана. Дано тва те стресне, че иначе ще го научиш по трудния начин. Знаеш ли колко такива като теб бяха около мен в ученическите/студентските години и къде са сега? Стягай се ей, момиче! Намери си някакво друго занимание, което да ти отнема много време и да не оставаш сама за да се напиваш като дърт циганин.

3.   Това твоето е лигавщина. Абсолютна.
Физическа зависимост от алкохол имаш ли идея какво е? Нещо много страшно!

4.   Ако не успееш да го откажеш - слагай си спирала!

6.   Аз не бих те критикувал за това което ти се случва, ако искаш можем да си поговорим в някоя социална мрежа или по email не държа да знам коя точно си, просто искам да ти помогна.

7.   Просто според мен запълваш някаква празнота чрез пиенето, много хора го правят за жалост, но това не е начина.... само още повече си задълбочаваш проблемите. И особено, понеже си още ученичка и имаш шанс да си съсипеш живота занапред. Трябва да потърсиш помощ от психолог. Аз лично имам един приятел, който от 8 години се бори с алкохолна зависимост и е много трудно, но повярвай ми искаш ли - ще успееш

8.   Не бих искала да те критикувам, защото аз бях в същата ситуация - на един купон в училище се натрясках от коняк! Как моите съученици ме прибраха от Младост до отдалечен квартал подпирайки ме - нямам спомен. Просто исках да "се впиша"в колектива, между другото по същата причина и пропуших, започнах да пия и кафе! Дълго време бях свикнала да пия твърд алкохол и яко си се напивах. Докато не се запознах с бирата! Любов от пръв поглед! Вече не мога да близна твърд алкохол, но бирата - от обед до вечер! Успях да спра цигарите и кафето но тази бира... си е голям проблем! Та мило момиче, ти си толкова млада, не си съсипвай живота и потърси помощ! / за мене психолог не е решение/, но дано ти да намериш твоето. Успех