Споделена история от Наркотици и алкохол

Проблем с хероина
Аз съм момиче на 22 и проблема е там че се друсам и не мога да спра. Ето и историята
Когато бях на 21 се запознах с един човек в който по късно станахме гаджета проблема беше там че се друсаше твърде много иначе беше добър човек беше мил забавен имахме общи интереси и да. Първоначално бяхме най добри приятели ходихме заедно обличахме се еднакво слушахме музика но после разбрахме че сме влюбени в един друг и станахме гаджета. Имахме бурен живот ходихме по клубове партита друсахме се в изоставени сгради влизахме в злон с една компания и тнт. Всичко беше идеално докато не разбрах какъв проблем имам. Искам да ги спра но не мога моля ви помогнете.

Коментари

1.   Спираш контакт с всичките си приятели наркомани, включително гаджето, консултираш се с лекар, вкарват те в клиника... Иначе ще умреш до няколко години със сигурност от свръхдоза или странични ефекти от наркотиците.

2.   Е, откъде ги намирате тези субстанции? Има определени здравни заведения, в които лекуват хора от зависимости. Потърси в гугъл.

3.   На 22 можеш всичко.
Ако разбира се, има нещо истинско в тая история, защото имам разни съмнения.

4.   Все пак има и нещо хубаво - осъзнаваш, че имаш проблем. Наркотиците са ужасно нещо, ти си едва на 22, животът е пред теб, но ако не ги спреш, ще си го съсипеш и няма да свършиш добре.
Имаш ли роднини, други близки приятели, които не се друсат? Знам, че ще е трудно, но им сподели за проблема си. А проблемът ти изисква лечение.
Ако те вкарат в клиника за лечение на наркомании, ще трябва да приемаш Метадон за известно време. Много е важна и психологическата подкрепа през този период, затова опитай се да се откъснеш от тези ти "приятели", които се друсат и се придържай към най-близките ти хора, които да ти дават морална подкрепа в тези трудни периоди. Успех, много силно се надявам да се изчистиш, щом и ти си осъзнала, че това ти вреди!

5.   Всичко беше идеално - влизахме с взлом с една компания, друсахме се в изоставени сгради, направо прекрасно.
Херцата закача много тегаво, поне така знам, не съм пробвал. Ходи на доктор да те насочи какво да правиш, ти си за клиника. Не го казвам за да те обидя, а за да не умреш млада.

6.   Хубаво е че си осъзнала че имаш проблем. Решението абсолютно винаги включва откъсване от токсичната компания. Отиди в някоя от големите болници и попитай как може да се включиш в метадоновата програма. Прочети в Интернет за нея и се информирай. Другия вариант е да бъдеш настанена в комуна докато се оправиш. Без значение кой вариант ще избереш със сигурност ще е много по добре от колкото да си досъсипеш живота и да прекараш младостта си по затворите и да станеш евтина проститутка ебяща се за следващата си доза. Успех и не спирай да учиш и да мислиш какво бъдеще искаш. С този човек бъдеще нямаш.

7.   "в злон"... Да не е влизане с взлом? На една дума три грешки. Е, вярно е, че не сме в час по български език и литература, но дори и да бяхме нали и там резултатът щеше да е същия? Ти наистина ли си на 22 г?

8.   Като се влюбим, виждаме нещата такива, каквито не са. Той е тежък наркоман, но иначе е добър човек, мил, приятен, забавен. :-)

9.   Здравей как приемаш хероина, колко често и на какви дози? Какво да ти кажа тоя път не е добър и трябва да спреш ако ти се живее. Ако имаш воля и искаш да спреш, ще е много трудно но можеш и без комуна. Но всичко зависи от теб. Бъди силна и си цени живота защото от другата страна не те очаква нищо хубаво. Успех!

10.   И мен, като н. 3, ме съмнява историята да е истинска, ако не е истинска-много лошо да пишете подобни неща и то на такива теми, които хич не са шега и реално хора страдат и се мъчат с това.
Ще обясня-защо сериозно подозирам, че поста е измислица. Писала си, че си се запознала с този човек, когато си била на 21 г., сега си на 22 г., значи всичко се развива само в рамките на 1 година. Кога се запознахте, колко време имахте да го карате само като приятели, кога станахте гаджета... цялото действие-само за година. Не казвам, че не възможно, но... И как точно го приемаш Хероина? Да прочетеш отнякъде нечия история и сама да си измислиш своя.... са коренно различни неща. Хора, които реално употребяват, такива- фини въпросчета ще ти зададат, че и да се скъсаш да търсиш инфо в Гугъл и да отговаряш на база прочетеното, пак ще се омотаеш, ако историята ти не е от личен опит!