Споделена история от Наркотици и алкохол

С какъвто се събереш, такъв ставаш.
Като бях малка си казвах че наркотици няма да докосна. Да не съм луда? Това е пристрастяващо! Винаги съм мислила така, докато не се запознах с бившия ми. Всичко започна като му писах. Защо му писах? Защото ми се струваше готин. Сближихме се и се харесахме. Почнахме да излизаме. Стана по-сериозно. Вече планираше да идва до града ми. И аз планирах да ходя до неговия за няколко дни. Видяхме се. Всичко беше перфектно. Стана по-сериозно в началото на пандемията. Не ходихме на училище. Тогава решихме да живеем заедно и да се върна когато отворят училищата. То нещата станаха по-зле и онлайн обучението продължи. Останах у тях. Докато бях у тях забелязах огромна разлика. Понякога излизаше с приятели и ме оставяше у тях. Доста често се прибираше надрусан. В началото, ок, от време на време не е фатално, нищо че аз не бих. Обаче прекали. Наистина прекали. По едно време имах чувството че постоянно е надрусан. Почнахме много да се караме. Връзката ни се превърна в караници и секс. Често ми казваше че не съм опитвала и затова не знам колко е хубаво. Добре, реших да пробвам. Беше странно, но ми хареса. След това реших да не го правя повече, но понеже си създадох нови приятелства и тези мои приятели също бяха наркомани, реших само когато съм с тях да се друсам. То взе да ми харесва повече. Скарахме се с групата и го преживях тежко. Само субстанциите ме успокояваха. "Когато всичко се оправи ще спра. " и спрях, обаче една вечер с гаджето ми се надрусахме. На следващия ден пак. Виках си "Не съм зависима и мога да спра когато си поискам. " хаха. Междувременно исках да спра бившия ми от тези работи, а аз не бях по-различна вече защото го правих всеки ден. Мислех че ще го спася. Въпреки че ме нараняваше много пъти обвинявах детството му. Дойде ми в повече по едно време. Ясдосах се и както винаги се друсах. Разделихме се и се върнах при нашите. Тук вече нямах дилър. Не знаех че съм зависима докато не се върнах. Беше ми много гадно без наркотици. За щастие си намерих дилър. И все още ми е дилър... Сега съм същата като бившия ми. Правилно са казали хората, с каквото се събереш, такова ставаш.

Коментари

1.   Пандемията беше през пролетта на 2020-та. Още няма три години от тогава. Казано по-просто... все още имаш "малък" проблем. Ситуацията е такава, че той ще расте.
Първо на обем-ще става все по-голям.
След това ще започне да расте "на тегло"... т. е. ще става все по-тежък.

И не, няма шанс при теб да не стане така. Винаги става едно и също.
Та... започни да си решаваш проблема. Той е в теб, 100%.

2.   Върви се разходи на гробищата, поогледай и помисли как ще ти изглежда снимката на някоя плоча. Дано се посъбудиш. После кажи на майка си, защото иначе няма шанс да прескочиш трапа.

3.   Ами хубаво е, че си даваш сметка каква си. Другото хубаво нещо е, че не се самозалъгваш, шото много зависими си търсят оправдания или не изкарват зависимостта си като голямата работа. В смисъл казват, че не са пристрастени, или че живота ги бил направил такъв.
За бившият ти, ти си си давала сметка къв е тоя човек и със сигурност не си била окей с тва, че друса, ама понеже много си го харесвала, си си затваряла очите.
Тва с детството му не е оправдание, щото човек като порастне се очаква, че едва ли не, поема контрол над действията си и се справя с миналото си. Ако тоя човек обвинява детството си, то той не иска да поеме отговорност за постъпките си.
Моя съвет към теб е да не бъдеш като него и да промениш постъпките си, като първо поговориш с вашите и близките си, да им споделиш ква е историята и къв ти е проблема, след което с тяхна подкрепа да спреш тея неща.
Другото което е, намери си други начини да се успокояваш, щото реално наркотиците задоволяват някаква нужда, а ти позаначално не си имала нужда от тях, така че можеш и без да друсаш. Примерно, мен ме успкоява да свиря на китара, но има и други готини неща. Можеш да се запишеш на стрелба с лък, да учиш survival techniques в гората, да посещаваш разни исторически места, да ходиш на барче с приятели на по бира, вместо да кибичиш у вас и да друсаш, и да се самосъжаляваш.
В крайна сметка ти си знаеш, аз ти дадох супер съвета, успех.

4.   "Защото ми се струваше готин. "
Повечето женски истории започват така...

Вземай търси помощ, защото след наркотиците следващата стъпка знаеш ли каква е? Сутеньорство... Така е с "готините"...

5.   От авторката: Да си призная тази история не е моя, но е на моя приятелка. Разликата е че тя отказва да си признае че е зависима. Жалко е че се отдалечаваме една от друга заради нещо такова, но по едно време и аз исках да опитам наркотиците да видя какво е. Тогава осъзнах че съм на път да стана като нея. Не искам това да става.

6.   До 5

Дълга история, ама не била авторска...
По-нататък ще се окаже, че и авторката не е авторка, а автор..

И че не е на под 20, ами на около 40 години.

Защо публикувате темите в останалите категории, но не и в "Измислени истории"?

7.   Взимал съм наркотици преди повече от 10г. Взимах в продължение на 3години. Един ден се осъзнах че с наркотиците живота ми започна да бъде по труден и за какво да продължавам да си го причинявам? От тогава несъм шмъркал.