Споделена история от Наркотици и алкохол

Не-мога да спра да пия
Здравейте, аз съм момче на 20 години проблема ми е, че не мога да спра да пия...
Всяка вечер излизам, пия по 10/11 бири и като се прибирам си взимам за вкъщи още 2-бири... като ги изпия отивам до маркета и си взимам още 3/4, а даже някога като сме на парти с приятели стига до каса и нагоре, барабар с уйскита, ракии, треви и глупости... Искам да спра всичко това, моля ви, дайте ми някакъв съвет...

Коментари

1.   Просто си намери други развлечения. Има толкова забавления в живота. Стига с това пиене и друсане, това прави момчетата и момичетата да излеждат ужасно, отвращам се от гледката.

2.   Не спирай това е моя съвет.
Хектор

3.   Аворе, аз съм жена на 26 год. До скоро имах подобен проблем с бирата и с всякакъв друг алкохол. Дойде денят в който признах че съм алкохолик. През последните 2 години, нямаше ден в който да не съм пила поне 4,5 бири. Изгубих много от приятелите си, унищожих тялото си вътрешно и външно. Не успях даже да завърша висшето си образование. Съсипах се сама !

Погледни тук http://arka.bulboard.com/vf8.html
А моят съвет е да се захванеш със спорт. Аз лично започнах с фитнес и сега вместо вечер да се наливам като луда, тренирам в залата и се чувствам добре. Вече 6 месеца, не съм докосвала алкохол. Успех !

4.   Е браво хекторе много хубави съвети даваш...

A сега към автора еми виж мисля че няма да се оправиш веднага. Започни да пиеш по-малко и така докато спреш. Иначе с това пиене до никаде няма да стигнеш все ще мислиш за алкохол и после ще отиваш да пиеш, а така нито работа ще ти остане нито нищо. Кой ще те храни. Не бързай. БАВНО НО СИГУРНО. ДАНО ДА УСПЕЕШ!

6.   Смени средата и компанията - те ще те доведът към края

7.   Не спирай да пиеш, НО НЕКА НЕ Е АЛКОХОЛ! ;))
Не усещаш ли просто, че си едно много жадно момче?
Ето ти идейки - прясно изцедени сокове, мляко, айрян, таратор, чай, въобще всякакви отвари и ВОДА, ВОДА, ВОДА! Освен това не е зле и да ядеш, все пак.
Айде пробвай да се напиваш, ако стомахът ти е нон-стоп пълен като мех, а?

8.   Биричка си пий колко искаш, дай на душата да живее да не ти пука, ако наистина обаче искаш да спреш, избягвай "твърдия" алкохол и вс е 6

9.   Щом не се чувстваш добре така, ще можеш да спреш. Въпросът е, че ще трябва да си промениш навиците, но с желание става.

Ще ти е кофти на купоните, така че ще трябва да пасуваш известно време. Ако не можеш опитай просто да намалиш алкохола. Например по 4 - 5 бири на купон, иначе по 1 - 2 и не всеки ден. И без твърд. Аз по едно време много добре се контролирах, но сега пак започнах да пия повече отколкото трябва. Не е всеки ден, но не ме кефи, явно при мен трябва да е или никакъв или така.

10.   Не спирай, ти си машина!
Респект!