Споделена история от Наркотици и алкохол

Бивша алкохоличка съм - мога ли да пия алкохол?
След тежка борба и много преживяни кризи мога да се похваля, че не съм докосвала алкохол от точно една година. Жена на около 30 години съм. Заради алкохолизма загубих съпруга си, който отведе и детето ни. Доказах, че мога да се променя и отново се събрахме.

Въпросът ми е, мога ли понякога да изпивам по една чаша вино на вечеря или по една бира в дискотека? Страх ме е да не поискам пак да пия неконтролируемо...

Коментари

1.   Разбира се, че можеш! Въпроса е да се контролираш. Ако имаш воля, то една чаша няма да ти е проблем.

Успех!

2.   Не, не трябва изобщо да докосваш алкохол.
Ако толкова ти липсва вкуса на бирата, вече продават безалкохолни бири, които по нищо не отстъпват на обикновените.

Успяла си да се измъкнеш от зависимостта, не си проваляй живота за чаша бира или вино.

3.   Зависи от организма ти, ако е малко може, но пък трябва да си сигурна че ще се контролираш. Има хора, които дори след 5години трезвеност не могат да погледнат чашата, понеже наистина ще затънат отново, но пък има и такива, за които една година си е достатъчно.

4.   Самият факт, че задаваш такъв въпросме навежда на мисълта, че не си оздравяла наистина.
Лола

5.   Пийваи си нема са шашкаш само внимавай. Хектор

6.   Загубила си детето и съпруга си и пак присъства темата за алкохола. Според мен не си излекувала зависимостта си напълно, така че не рискувай дори с чаша вино за вечеря.

Лоша

7.   По-добре недей, да не ти се услади и да започнеш отново да се напиваш. А и помисли за семейството си какво са преживели заради твоята слабост, едва ли искаш да ги подложиш на същия стрес отново

8.   Няма такова нещо като бивша алкохоличка! Оставаме такива докато сме живи! Не не може да пиеш и по една чаша, защото всичко ще започне от начало...

9.   По-добре недей. Не съсипвай целия труд, който си изграждала през тази година. Има я вероятността да се върнеш към лошия си порок и да разрушиш отново семейството си, и да съжаляваш! :)

10.   Поздравления, че си се взела в ръце! Според мен обаче една година е много кратък период и още си много близо, до това да се върнеш в изходна позиция! Първо една чашка ще изпиеш, и като не ти стане нищо ще решиш, че можеш и втора, следващия път три и ще смениш виното с друго! Изчакай още!

11.   Можеш да пиеш безалкохолна бира. Нищо по-близко до алкохол от това.
Всички "бивши" адикции - към храна, цигари, алкохол, се връщат с пълна сила в живота ти с първата невинна стъпка към тях.

12.   Всичко, от което човек е зависим е грях! Нямам предвид от ядене и от битови ежедневни неща. Защото Бог не изкушава, а този, които те изкушава е лукавия.

13.   Ти си излекувана. Семейството ти е с теб. Всичко е на 6 и така ще продължава да бъде. Ако се чудиш кое е по-правилното - да пиеш или не - приеми го като отговора на въпроса ти. Ако изпиеш 1-2 чашки и всичко е наред значи не само че си излекувана, но даже и лошите ти спомени са изчезнали.

14.   Не заблуждавайте жената, че може да се контролира. При алкохолиците такова нещо, като 1-2 чашки няма. Алкохолизмът е доживатно състояние и болните не трябва да посягат никога към чашата, защото "излекуване" от това нещо няма, има само контролилане.

15.   Не се заблуждавай че си се отказала от алкохола, близнеш ли малко и ще е фатално. Постоянно ще започнеш да мислиш за тази малка чашка вино и ще се измъчваш да стоиш далеч от бутилката в кухнята. По-добре не пий, няма да доведе до нищо хубаво в твоя случай. Стискам палци на не пиеш повече и не забравяй че дори и една малка чашка ще подбуди желанието ти! :)

17.   Недей.... дори един грам е достатъчен, за да 'запали' отново пожара! Отказването е трудно, но рецидив може да стане за часове! Бъди свободен човек, защото алкохола те стяга в жесток капан! Не си излекувана съвсем, след като ти минават такива мисли... повярвай ми! Успех! А в дискотеката си пий кафета и си говорете с любимия за секс, което ще те 'отведе' от глупавите мисли за тъпата газирана пикня, която е модерно да се пие и после да смърдиш на бирена мая и да те цепи главата!

18.   Алкохолизма не се лекува лесно, но с голяма воля ще успееш. Ще го излекуваш тогава, когато не помисляш и за глътка алкохол, така че се доказвай не по 1 година, а цял живот.

20.   Недей! В никакъв случай и по никакъв повод. Не всички имат твоя късмет. Мисли за семейството си и най- вече за детето. Аз загубх своето семейство по същият начин, но за разлика от теб не ми бе даден втори шанс в живота. Не съм близвал алкохол от години, но това няма никакво значение. На теб ти е даден такъв и не бива да го пропиляваш. Замисли се и се върни в самото начало на проблема. Всичко започва с една глъдка, една чашка и т. н. Сигурен съм на 100%, че ако започнеш отново, дори и в минимални количества всичко ще се повтори, но дали ще имаш друга възможност - не знам. Изборът си е твой. Семейство и деца или алкохолът, който ще те унищожи.

21.   Не започвай, аз 3 години не пиех промених си живота и помислих си че сам се отървал и започнах на ново. Точно така по една чашка. Сега се боря но ми е много трудно. Напивам се до лудост от сутрин до вечер. Успях 3 дена без алкохол и на ново. Сега пак се мъча защото пропадам. Не започвай

22.   Докажи, че си личност, майка, съпруга. Докажи, че в живота ти има истински ценни и важни неща. Ти не трябва дори да помирисваш алкохол - вино, бира... , това са само предтексти, онова към което се стремиш е ВОДКА.
Докато те има на тази земя, до последния ти дъх не трябва да се докосваш до алкохола.
Съвет: ако пушиш или пиеш повече от две кафета на ден, изкушението към алкохола ще бъде по-голямо. Отказвай и тях. Ти можеш.

23.   няма "бивш алкохолик", минеш ли една граница - си завинаги алкохолик. Можеш да си алкохолик, който пие, или който не пие...
Такаче, НЕ близвай алкохол, това е единствения начин.

24.   Явно лечението е било неуспешно..

25.   Не го прави ще направиш голяма грешка!! Не съм бил алкохолик, но знам, че се върнеш на предишното състояние, което ти създава проблеми.

26.   При нас имаме същия проблем.

27.   Пробвайте капките АЛКОФИТАЛ, мисля, че ще са ви полезни.