Споделена история от Наркотици и алкохол

Неяснота с досъдебно производство!
През месец 9. 2022г бях спрян за проверка, при оказано тестване с Дръг тест 5000 беше отчетена положителна проба за употреба на наркотици, която успорих заведоха ме дадох кръв и урина, книжката ми беше отнета номерата свалени. След дълго чакане през месец 2 тази година получих резултат от химическо - токсилогично изследване, разследващия ми обясни че кръвта ми е чиста, но в урината са намери следи от наркотични вещества, случаят бил изпратен на съблюдаващ прокурор, който да реши дали да повдига обвинения или не и така до сега никаква ясното по случая никаква вест ни кост, говорих с адвоката той ми каза че единственото което може да направим е да чакаме и да видим ще бъдат ли повдигнати обвинение или не. Има ли някой във форума с подобен случай или запознат с такива казуси ще бъда много благодарен да изкаже мнение, благодаря!

Коментари

1.   След шест месеца ще бъде прекратено защото е ясно че няма да издържи в съд просто се мотат. Аз ще спечеля сега едно дело и вече след четери години обикаляне по съдилища са принудени да ме оправдаят и три пъти с различни причини отлагат заседания само и само да става още по агонизиращо

2.   Прокурорът има срок за произнасяне и ще си го ползва целия. Не чакай да го прекрати или да повдигне обвинение преди срока. Заринати са със случи като твоя.

3.   Мисля че би трябвало да може да се заведе дело срещу употребата на този тест като доказателство. Във Франция и Испания вече не го използват самостоятелно. То май нашите тестове са неизползваните от Франция. В Испания като даде положително използват на место друг тест, който е по-специфичен и гледат за лекарства, които са предписани на шофьора. Може би като има прецеденти в Европа тук ще е по-лесно, но трябва съд на международно ниво.

5.   Ще продължат да се ползват. На всички е ясно, че са неточни, но количествата са опредлени, а комисионните по веригата-отдавна раздадени.