Споделена история от Наркотици и алкохол

Наркотици
Пиша ви, защото имам нужда от подкрепа и съм изплашена за здравето си. Понякога прибягвам до наркотици и алкохол, за да преодолея проблемите си, стрес, травми, болка или дори навик, скука.
Искам да променя живота си, защото намирам много хубави неща в него, както и добри качества в себе си. Полагам усилия да уча, да изкарам някакви пари и спестя. Мисля, че заслужавам по-добро отношение към самата себе си. Проблемите идват от употребата на кокаин, който ми вреди на здравето и психиката, дори зъбите и много ме е страх. Събудих се преди месец с непоносима болка в два зъба и не можах от болка да дъвча или да се храня с дни... Спрях да взимам бяло за месец и болка вече нямаше. Последните 3 уикенда пак паднах в дупката на употреба, нямах такава тежка зъбна болка, 1 - леко раздразнение. Искам да спра употребата завинаги, може ли да ме посъветвате как да постигна тази цел и мечта? Доста от хората, с който общувам го приемат на шега, имат махмурлук и не искат да спрат. Но ако зарежа всички тези хора, може да нямам с кого да общувам и да бъда сама…

Коментари

1.   Спаси себе си, докато още имаш тази възможност. Няма друг начин освен да прекъснеш контакт с тези хора, а чувството, че ще останеш сама е абсолютно измамно и цели да те държи в този капан. След като се освободиш от старото, ще отвориш пространство в живота ти да влязат още по-хубави преживявания и хора. Но ти трябва да направиш първата крачка. Не погубвай живота си, той е безценен дар.

2.   М30, бил съм в компания, като честоа употреба на джонка спрях.

1. Разкарваш се от компанията ти която употребява със 100. Изглежда ти, че е готино, че сте социални и прочие - след време, като се изчистиш и се върнеш, чак тогава можеш да разбереш грешката.

2. Дори първо - спорт, спорт, спорт. - Нарежда ти хормоните, заема ти ума и концентрацията, води до резултати с които да си горда, оправя самочувствието, създава нови контакти. Не мога да спра да изреждам в тази точка.

3. Оправи си всички зъби, които имат нужда на зъболекар - правех това да се стискам и да смятам, че е скъпо, страшно и т. н. Оказа се, че съм ходил при грешни зъболекари и винаги късно. Денталната хигиена и добро здраве мога да ги приравня дори със спорта. Резултата от тях някак си на психическо ниво е страхотен.

Накратко, ако искаш да разбереш, защо се въртиш в кръг - проучи с ютуб или книги какво прави допамина и серотонина в мозъка (с по 2 изречения за всяко) и какви нива на допамин и серотонин имаме от различните успехи в живота, след това виж какво правят наркотиците със същите хормони и ще си отговориш на въпроса.

Възстановяване има, но изисква усилия и само ти можеш да си помогнеш. Нито лекари, нито интернет, никой. За да го направиш съм ти дал трите най-лесни и ефективни неща.

Успехи!

3.   Потърсете сериозна информация и литература на английски кои psychedelics помагат за спиране на различни зависимости - това е известно в много култури, на запад се изследва от хора като Peter Hendricks, Ph. D, Matthew W. Johnson, Ph. D. и т. н.

За травмите започнете с видеата в youtube на John Bradshaw - Homecoming, Patrick Teahan, книгата Inner Bonding и т. н.

4.   По-добре сама, отколкото наркоман. Ама ти си знаеш... :)

5.   Няма човек без проблеми. Всеки се опитва да се справи с болката по свои начини, важното е в стремежа си да затъпим болката да не изострим навици, които да ни вредят. Замисли се как е започнало всичко - за да забравиш за проблемите, за забавление или защото и другите го правят...
Трудно е да спреш да общуваш с хора, които ти се водят приятели, но помисли дали реално са ти истински такива и дали дори несъзнателно те са причина ти да прибягваш до употреба...
Знам колко е трудно да останеш сам, но по-добре сам, от това в лоша компания. Това ще продължава да ти вреди и физически, и психически. Ще става все по-зле, ако го позволиш. Млади сте, живее ви се, но има граници, които не бива да се прекрачват. Краткосрочното удоволствие може да крие дългосрочни капани. Всеки има кофти моменти, но това е нормално. Не търси утеха в няколко грама прах, които в по някое време ще поемат контрол върху свободата и щастието ти.
Избери себе си и дерзай! Съсредоточи се върху теб и твоя живот. Занимавай се с неща, които ти доставят удоволствие и в същото време не ти вредят. А, ако все още няма такива, потърси и ти гарантирам, че ще ги намериш. Всяко начало е трудно, но всичко е възможно, ако положиш усилия. Фактът, че осъзнаваш, че ти вреди е една огромна крачка! Ти ще се справиш! Вярвам в теб! Успех!

6.   Първо вземи се разходи на гробищата и заглеждай гробовете на млади хора. Не всички, но някои от тях са минали по пътя, по който вървиш. Като се усамотиш, походиш и погледаш паметници, може да вземеш да мислиш толкова ли ти е важно да общуваш с наркомани.

7.   Ти пак си сама, но заради илюзията за приятелства смяташ че не си. Всъщност с подобна компания е много по добре да си сама. Имам приятел който на 33 остана без зъби от амфети. Предполагам си млада. Имаш два избора - или да промениш с болка и труд зависимостите си или да потънеш безвъзвратно! Баща ми има един лаф, отказал е цигарите от раз. Казва така, зависимостите не се преодоляват нито с воля, нито със заместител. Преодоляват се с инат! Направи го напук на себе си ако щеш. Ако успееш, тази битка ще ти даде летящ старт за всички останали битки в живота ти и би могла да постигнеш много. Пред теб стои всичко или нищо!

8.   Автор: Много благодаря на всички за отделеното време, внимание и смислени съвети! Пожелавам на всички само хубави неща! :))))) Весело лято

9.   Тези хора не са ти приятели. Мислиш си, че са такива, но те те дърпат към пропастта. Зарежи ги и почни да си нареждаш живота, изхвърли хората, които ти пречат да го живееш пълноценно. Ще се справиш, просто заеби тая отрова, както един по горен коментар казва направи го напук, спри го напук на себе си и докажи на СЕБЕ СИ, че можеш. Ще се справиш, ние вярваме в теб.
Но не споменаваш на колко години си? Имаш ли семейство? родители би могла да се обърнеш към тях с молба за помощ като им обясниш съвсем внимателно всичко. Желая ти успех от сърце!!

10.   Това е проблем на абсолютно всички наркомани. Изключваме тези, които първоначално са били на някакви законно продавани лекарства и са минали към наркотиците постепенно. Всички останали са започнали в обща компания, където са се взимали наркотици и отделянето от тази компания абсолютно винаги е съпроводено със страх от самота, липса на контакти и пр. Изглежда трудно, но в действителност е много лесно да смениш напълно средата. Стига да искаш...

11.   Откъде намираш толкова много пари, за да финансираш този лош порок? Работиш? Ако не е тайна - на колко години си и каква заплата получаваш? Или имаш по-заможни родители? Или пък приятелите черпят? Ако е последното - същите искат/очакват ли нещо в замяна от теб, примерно секс?

Питам, за да си изградя представа за теб.

Пишеш, че нямаш други приятели... Ако се потопиш в работата си и бачкаш здраво, няма да имаш време за тях. Сподели, че искаш да учиш - ами учи. Ако не е тайна, какво искаш да учиш? Ако пък търсиш компания за споделени пътувания насам-натам - ей ме на.. Ама трябва ти да можеш да шофираш и да имаш кола, щото аз така и не станах шофьор. Готов съм да си делкаме разходите за гориво, винетки, тол-такси.