Споделена история от Наркотици и алкохол

Жена ми употребява кокаин
Жена ми употребява кокаин през два три дни. Това нормално ли е, или вече е станала зависима?

Коментари

1.   Естествено, че употребата на наркотици не е нормална по принцип, а през два-три дни е доста често и до голяма степен тя е зависима. И изобщо защо не направиш нещо по въпроса? Въпреки, че от нея зависи иска ли да спре докато все още не го прави примерно всеки ден или по няколко пъти на де. Но и това ще стане, ако не се спре.

2.   Ами как да ти кажа ненормалното е че въобще взима кока.
Много опит имам с наркотиците(не личен опит, слава Богу). И това, което ще ти кажа е, че след хероина, коката е най-опасният наркотик от всички видове наркотични вещества. Това през колко време го взима няма особено значение. Има значение това, че няма отказване. Малко са случайте отказали коката и пораженията от нея са непоправими.

Незнам имате ли дете, защото ако имате ще е много жалко за вас и най-вече за него. Ако пък нямате изобщо не си и помисляйте да имате. Това е истината.

Действително, жена ти не взима толкова често, но не е и рядко. Познавам хора, които взимат на ден по няколко пъти, което е последен стадий.

Взимащите кока стават адски агресивни и непоносими. Незнам жена ти от колко време друса, предполагам че отскоро.

Има голямо значение и качеството на продукта. Ако има мнооогото пари да си осигурява качествена стока, може и да оживее по дълго.

Незнам защо, но женската ми интуиция подсказва, че не питаш за жена си, ако въобще имаш такава, а за себе си. И то за да си спестиш нападките. Дано да греша.

3.   Да, най-вероятно е зависима. Кък кокаина се развива силна психическа, не толкова физическа зависимост. Ще си повреди и лигавицата на носа - с времето може да развие некроза. За какво и е този кокаин? От скука? Или нещо, или някой я прави нещастна?
Сара

4.   приятел, всеки който употреби кокаин повече от 1 път е зависим..

5.   Жена ти може да има мания за отслабване. Кокаина по принцип е аноректик(потиска апетита) и може да го взима, защото иска да отслабне. Моят съвет е да и правиш комплименти за фигурата и. Не, не е нормално да ги взима. Кокаина създава усещане за щастие и повишена енергия. Поговори с нея по този въпрос, преди да е станало късно. Кокаинът води до бързо пристрастяване, затова мисля, че жена ти е зависима. Последиците от кокаина са многобройни медицински усложнения при употребата на кокаин. Някои от най-честите усложнения са: нарушения в сърдечния ритъм, болки в сърдечната област и инфаркти; респираторни проблеми като болки в гръдната област и затруднения в дишането; неврологични проблеми като инсулти, припадъци и главоболие; гастроинтестинални проблеми като стомашни болки и гадене. Редовното смъркане може да доведе до загуба на обоняние, кървене от носа, затруднения в гълтането, възпаление на носната преграда с последваща перфорация. Да отиде да се лекува сега.
***Кървавата роза***

6.   А ти взимаш ли нещо?

Лоша

7.   Бягай на далече от женати (мое мнение)...

8.   Здравейте, приятели! По повод кокаина срамувам се да го напиша, но ето една истина - единствения начин от години за мен /много години/ да смъквам килогарами е именно този кокаин. Не ме питайте къде се крия, какво правя, какъв тормоз изживявам, понеже има и такива от моеето обкръжение, които знаят. Голям ад е. Но! незнам защо, мили приятели, и доктори това е само е единствен начин за мен за отслабваане. НИКАКВ ДРУГ - НИТО ВЕГЕТАРИАНСТВО, НИТО ПЛОД, НИТО СПОРТ /забвравих да кажа че спортувам активно почти всеки ден/ Имала съм седемнадесет дни на портокал и една - две вечери на кока и танци - АКО ЩЕТЕ МИ Вярвайте от коката отслабвам на момента- Какво си причинивяам на тялото и сърцето обаче незнам! НЕКА КОЙТО РАЗБИРА ДА МИ ОБЯСНИ...

9.   Веднага напускай този дрогиран парцал. Късай, хвърляй и бягай. Ще ти съсипе живота този боклук. Не й вярвай, че ще спре. Няма спиране. Гледай само да не те повлече след нея. Още утре пускай молба за развод.

10.   Стига сте упреквали-преди 4 години вземах редовно.. спрях-завърших висше с отличие... карам си колата без психо проблеми:).. Предното лято взех отново, а това редовно-дама съм на 40 изглеждам супер, не ми се е отразило на нищо-чувствам се прекрасно след кока... не се става зависим-секса е по-хубав, нито съм станала агресивна, нито ми се е пробил носът...

11.   До номер 8- за кока ли говориш или за амфети? Защото аз съм чувала, че от амфетите се отслабва светкавично, не от коката.
До автора- нямам личен опит а коката, казват, че не пречи, но все пак си е наркотик и то от най-силните. При толкова честа употреба неминуемо води до последствия. Разбирам от време на време веднъж, два пъти в месеца, като излизате с приятели да удари една две линии. Може така да разпуска. НО по няколко пъти в седмицата е прекалено. Поговори с нея!

12.   Вземи си отпуск и я изчисти! Жена ти е, врекъл си се, че ще си с нея в добро и лошо, както и тя. Насила я накарай да спре, ако трябва. Ще изпада в кризи и ще плюе по теб и всички, ще блъска и ще чупи и ти трябва да я оправиш, ако се налага я връзвай! С мили приказки не се решават тия проблеми! Тия наркотици докарват хората до лудост!!! Бъди твърд и я откажи женицата!

13.   Ако жена ти продължава със същото темпо съвсем скоро ще имаш финансово-сексуален проблем! Отваряш си портфейла а вътре гол х*й.
М35

14.   Че не е нормално не е. Опитай се да я накараш да спре, помогни и докато не е станало късно. И между другото не беше ли метамфетаминът най-опасния наркотик или се бъркам???

15.   Как се разбира кога някой взима кокаин? Имам съмнение за сина ми, който е на 23 години. Той казва, че е взимал само веднъж, преди 2 години и не му е харесало. Иначе признава, че трева, т. е. марихуана е взимал по-редовно, но от месец не взима. Това го каза и на психиатъра-специалист, в присъствието на нас-родителите му. Теста, който направи преди няколко дни, се оказа отрицателен, със съвсем леки следи от марихуана. НО, вчера и завчера жена ми го е подслушвала в тоалетната и чула някакви вдишвания и смъркания. Сега тя е в криза и смята, че взима кокаин. Специално за теста и разговора със специалиста го бяхме върнали от чужбина, където следва, днес си замина обратно, т. е., нови тестове не можем да направим... След тоалетната той не е бил в приповдигнато настроение и други такива... Аз лично смятам, че тя си внушава и му вярвам на 100%, но може ли да е права?

16.   никога не можеш на 100 % да имаш доверие на наркозависим, или такъв който е в период на отказване, запомнете го това, и не мислете че мнението ми е просто спам, защото не е

17.   Много наркомани тук. Как кокаина е полезен бе хора?? Вие чувате ли се?? Имате ли идея как уврежда мозъка, психиката, всичко? Не случайно са забранени и не са за масово използване!
Физиологични ефекти - включват на зениците, ускоряване на пулса, повишаване на кръвното налягане, на телесната температура, апетита е намален. Съществува опасност от хипертонична криза, мозъчен кръвоизлив, ускорява епилептични гърчове, остра бъбречна недостатъчност.
Психични ефекти - появяването и продължителността на ефектите, от кокаина зависи от начина на употреба. Колкото е по-бърза абсорбцията на кокаина, толкова ефекта е по-интинзивен и по-кратък. Ефекта при смъркане е със сравнително бавно начало и продължава 30 – 60 минути, докато при пушенето започва по-бързо и продължава 5 - 10 минути. При приемането на кокаин, употребяващия се чувства еуфоричен, енергичен, разговорлив, контактен, в добро настроение. Той усеща повишена чувствителност към зрителни, звукови и тактилни дразнители. Временно се намалява нуждата от храна и сън. Голяма част от употребяващите намират, че наркотика им помага да изпълняват по-бързо прости физически и интелектуални задачи.

18.   Аз съм била зависима от кокаин. Но затова ще разскаба по-късно. Като първо бих искала да кажа, че кокаина предизвиква само психическа зависимост. Лично аз по начало шмърках кока по един път всекидневно, а почнах защото майка ми почина. Предполагам, че съпругата ти го прави просто защото и дава енергия (щом не го шмърка всеки ден). Аз разбрах, че бях зависима чак когато спрях. Няма определена доза на прием, която да направи човека зависим. Всичко зависи от психическото състояние на човека и от причината поради която той/тя шмърка, но определено тя все още не е зависима.
Нина Лакичевич

19.   При отказването има вероятност зависимият да изпитва болки в мускулите, но това зависи от това колко често и какво количество взема (до колко е зависим) болките се пораждат от факта, че организма на човека просто си иска дозата. Но не са чак непоносими болки, от време на време ще го наболява за кратко след това за по-дълго. Твоя е отговорността приятел да я опазиш докато отминат болките и да я следиш дали смърка. Вероятно ще поиска, но я убеди че още малко остава, още малко да потърпи. Знам, че ще е много трудно, но все пак ти си и най-близък и ти трябва да и помогнеш. Да, ще се карате, ще се чупят и хвърлят предмети, ще ти се мръщи, ще се цупи, може да стане много агресивна и т. н., ама щом я обичаш ще и помогнеш каквото и да ти струва

22.   Искам да попитам и аз нещо свързано с това. Не се замислям много, не искам никакви нападки, а просто мнение и съвет:) Преди няколко месеца пробвах за пръв път и ми хареса.. След това имаше период, в който въобще не съм се сещала за това, но от два месеца насам няколко пъти отново шмърках. Не мога да кажа че са много, нито пък малко.. До сега не съм усещала нужда на следващия ден да опитам отново. Какви са рисковете в това мое положение, нужно ли е да се тревожа, ако от тук нататък не опитвам пак? Благодаря предварително! :)

24.   Винаги съм имал страх от наркотици. Опитах кокаин на прах (през носа) само веднъж. Не ми хареса. Горчи и изобщо не разбирам каква е целта да се взима. Не мисля да повторя някога, но се чудя дали съм си навредил и изобщо дали от един път може да пострадаш? Ако някой е наясно, ще се радвам да коментира. Мерси.

25.   Здравейте на всички... Мажът ми е наркоман на кокаин, в доста тежък стадий. 10 гр. на ден пушене (крек) чист материал! Не ме питайте как си го намира, но така е от 3години и е турбо, хипер зле. и физически и психически. Имаме 2 деца, но това хич не може да го спре! Искам да кажа на всички, че това е най-тежката зависимост, дори по-зле от хероина, защото от хероина се умира бързо, а коката те убива бавничко, всички около теб страдат, ти умираш бавно с чистото и наивно съзнание, че ТИ НЕ СИ ЗАВИСИМ. Защото мъжат ми и до сега смята(дори е убеден), че той не е зависим!!!!????
Последсвията от цялата тая гадост са, че вече сме разделени, той е половин човек и умственно и физически, а най-лошото е, че опитахме всичко и не можахме да му помогнем... няма спасение!!! тъжно, но е самата истина. Шибания кокаин ни разби брака и семейството... благодаря за вниманието.

26.   Напълно съм съгласна с №25.
Ирина

27.   Всички дрогаджии в затвора при дилърите. Там само на бой и вода. Па да видим дали ще употребяват след това.

28.   И аз да се обадя :) Работих в Англия в нощен бар и се зарибих на кокаин... там е евтин спрямо стандарта и качествен заради конкуренцията. Преди това бях опитвал по столични дискотеки, но никога не съм си го позволявал както в Англия заради по малките доходи в БГ. Приятелю спри финансите на жена си защото няма отказване. Вземал съм Амфети, но те имат страничен ефект и екстазито също и колкото и да друсаш след това ти е гадно, но от коката няма спирачка, 4 връзки съм приключил заради кокаина, загубих много приятели и няколко пъти ме уволниха.
Отслабва се вярно е и, че ставаш по секси пак е вярно, и мозъкът ти работи на макс е вярно, че си по креативен и мислиш, смяташ, усещаш и т. н. по добре е вярно също, но ставаш психо зависим.
Аз съм спортист и тялото ми е изключително здраво затова може би оцелях толкова години на кокайн, но получих болест на нервната система Копривна треска, която лекувам вече 3 години в България и едвам едвам успях да се излекувам.

Не я ли спреш сега ще започне да се ебе за кокайн когато и свършат парите или ще се зачука на амфетамини... Сериозно не те лъжа...

Но да знаеш, че може да се откаже от наркотиците, но трябва да я свалиш на земята и то много бързо, че кокаина е много страшен.

Но приятелю запомни едно от мен!!! Ако може симпатизирай и се надрусай един път със нея и тогава и кажи какво мислиш за коката и нея, ако и кажеш това когато не е на надрусана ще те намрази и веднага ще изчезне и ще се надруса.

Имах една приятелка не можах да я откажа защото постъпих неправилно, но втората я отказах като и показах за какво иде реч като се надрусах със нея и обясних на дълго и на широко, че там където отива аз от там се връщам и няма смисъл да се ходи.

30.   Много относителна е тази зависимост. Имал съм периоди в които съм употребявал всяка седмица, случвало се е по поводи и заради активни в това отношение хора през 2-3 дни. В крайна сметка идва момент н който кокаина спира са ти действа след обичайните линии. Тона е знак че си прекалил. Поне според мен. И та трябва минимум месец въздържание. Дори и една линия е проблем. Ако човек не може да се "справи " с месец, за мен е зависим. Ако си на бар и ти се спи значи трябва да си легнеш. За мен кокаин се взима "правилно" в разгара на най якия купон не по често от месец. Естествено ако приемем думата правилно за удачна по повод темата. Ако кокаина те променя, ако имаш нужда от него за да общуваш нормално, да се държиш нормално, дори и да живееш "нормално" - имаш сериозен проблем. Пред теб е едно непрекъснато повишаване на дозите, честотата на приемане и т.н. И воала ти си наркозависим следва анфитамин, ексази, бонбонки и цялата палитра на химическата наркоиндустрия. И всичко това за да можеш да си доставиш онова първото усещане. А истината е много проста. Пйлървото усещане при допир с чист кокаин е единствена. И колкото и са се опитваш няма да я откриеш. За щастие осъзнах това преди да стигна до крайности. А по повод зависимостта, за мен един нормално мислещ човек не може са се пристрасти съм кокаина.

31.   Познавам една жена, която сега е на 41 години. Като студентка вземаше кокаин, мисля, не редовно. Казваше, че така и е достатъчно да спи 2- 3 часа в денонощие. Беше и сега е, много интелигентна, умна, забавна. Завърши с отличен успех. Мисля, че и сега взема отвреме- навреме. Има красива фигура. И изобщо, прави са тези, които казват, че ако консуматорът е умерен и интелигентен, трудно ще си навреди. Друг е въпросът с метамфетмина. Пристрастяването става за седмици. Той не е скъп, притъпява глада дотолкова, особено ако след изпушването на луличката се пие кафе, че човек може да живее и работи без да се храни изобщо 1- 2 че и 3 седмици. Жените, закачени за метамфетамин, са идеалните проститутки. Наистина са способни на всичко!! Гледал съм един филм за проститутки в Таиланд. Идват бедни момичета от провинцията по курортите, стават проститутки. Сводниците им дават едни розови и оранжеви таблетки, метамфетамин плюс голяма доза кофеин, мисля, казаха, 80 мг ( в едно кафе е до 20 мг). Наивните момичета мислят, тъй като губят чувството си за глад, че това е храна. И вземат бонбоните, работят без отдих почти денонощно и почти всичките спечелени пари пращат на семействата си. Отслабват до неузнаваемост, губят коса, зъби и умират. Често ги намират по сметищата, като мумифицирани.

32.   Заведи жена си на гробищата и ѝ кажи да избере къде иска да си запази място за гроб. После коментирайте кокаина и бъдещето.