Споделена история от Наркотици и алкохол

Разговор с пиян мъж
Чувала съм че когато човек се напие си казва всичко което му е навърже и което трезвен трудно може да сподели и да бъде искрен. Вярно ли е това?
Ако например мъж се обясни в любов или сподели любовна мъка от муналото си тогава и в такъв момент може ли да му се вярва и искрен ли е?
А после ще го помни ли и ако му се припомни ще го признае ли в трезво състояние? !
Имате ли такъв опит? Моля ви споделете!

Благодаря!

Коментари

1.   На пиянде не вярвай никога, за нищо!

2.   Аз лично не пия, за това имам обективен поглед над това какво правят пияните - Общо взето различните хора реагират различно като се напият. Мисълта им става по-бавна и част от задръжките, които си налагаме им изчезват. Например един пиян много по-лесно ще ти каже, че задника ти е дебел, отколкото някой трезвен - просто докато си трезвен осъзнаваш, че не трябва да го казваш.
За обяснение в любов - не знам, но като нищо просто е искал да те изчука и те е лъгал без задръжки - нещо, което докато е трезвен не би направил, защото не е редно.
Иначе за искренността - пияните не са по искрени от трезвите, даже по-лесно лъжат, но им личи повече.

3.   Пияните по лесно лъжели абе ти добре ли си?
Като си яко пиян и името не можеш да си кажеш камоли да се напрягаш да лъжеш.
Казваш това което мислиш и без задръжки!

4.   Пиянството отключва доста първични неща у човек. За мен е 50 на 50 дали, когато си пиян си искрен. Говоря ти от личен опит.
Например споделял съм трудни неща за казване пред хора, когато съм бил пиян. Въпросът е че начина, по който съм се изразявал е бил доста по-преувеличен. Понякога съм говорил и някакви измислици, което според мен са били в следствие на несигурност, която се увеличава при употреба на алкохол. Друго поведение, което съм анализирал след пиянски вечери, е че отключвам манипулативно държание. То представлява приказки от 1001 нощ, за да мога да си легна с някое момиче например или да накарам някого да направи това което искам в момента.
Като цяло има много материал в интернет, които анализират пиянската психология. Алкохолът не е за всеки и ако си в лош период в живота (психически) може да ти докара много главоболия в буквалния и преносния смисъл. От друга страна ако си щастлив и си в добро психическо състояние ще ти е забавно и няма да си в тежест на околните, а точно обратното.

5.   При мен е вярно. Когато съм пил, понякога имам доста неприятната склонност да започвам да си изяснявам чувствата с разни жени. Случвало ми се е общо три пъти. Лошото е, че на другата сутрин много добре помня какво съм казал и обикновено ме хваща срам.
Даже съвсем наскоро ми се случи. Бях сам в къщи и се бях самопочерпил порядъчно. И изведнъж ми хрумна великата идея да си изясня отношенията с една колежка, с която от години си играем на котка и мишка в любовен план. Написах й, че много я харесвам и е време да се изясним веднъж завинаги ще ги бъде ли нашите взаимоотношения или не. Тя очевидно много се изненада от признанията ми и ми каза, че между нас няма как да се случи нищо. Въпреки, че го очаквах, пак ме хвана яд и доста бързо приключих разговора на границата на добрия тон.
Естествено, на сутринта ме хвана ужасен срам и много съжалих за глупавата си постъпка. От тогава старателно избягвам въпросната жена. Тя сигурно си мисли, че се сърдя за отказа, но истината е, че ме е срам за постъпката ми.
Та с две думи казано - когато се понапия, имам навика да се обяснявам в любов.

6.   Имах връзка, ако може така да се нарече с мъж, който е зависим от алкохола. В повечето случай когато сме говорили е бил под въздействие на алкохол. Толкова лъжи, двуличие и манипулации не бях чувала. Все едно си имах работа с шизофреник. В много случаи не помнеше, че ми е разказал нещо преди време по един начин, а впоследствие ми казва по различен начин същата ситуация. Когато съм го засичала той е отричал или започваше да наслагва още и още глупости и лъжи. Плюс това беше емоционално нестабилен. В един момент може да изпадне в любовни излияния, на другия ден от нищото се заяжда за нещо и саботира разговора. Такива могат да ти внушат, че си им любовта на живота, а после да те сринат със заядливост и негатимно отношение. Въобще неслучайно хората са казали "От пияния и лудия бяга! " За това и го зарязах, усетих, че покрай това естабилно отношение и аз щях да психясам. Не разчитай на пияница да ти казва истината, манипулатори голями са. Все пак ако по принцип не пие, а е инцидентен случай може и да не е такъв случая.