Споделена история от Наркотици и алкохол

Проблем с алкохола
От няколко години злоупотребявам с алкохола, опитвала съм хиляди начини да спра, но не се получава, все нещо ме кара да пия пак и пак... Докато не се напия, не се спирам, "спирам" за 1-2 дена и след това си ги наваксвам двойно.. На седмица изпивам по 10-12 литра, че и повече алкохол от всякакви видове, бири, концентрати, ликьори и прочие... С алкохол се будя, с алкохол заспивам, не пия други неща през деня освен алкохол.. Към какъв специалист мога да се обърна, за да ми помогне?

Коментари

1.   Най-важното е че осъзнаваш проблема и искаш да спреш. Може да ти звучи странно, но потърси сбирките на анонимни алкохолици, имат и онлайн сбирки. В началото можеш просто да слушаш, има невероятни истории, хора на прага на смъртта преобразяват живота си. Пеминах през това и беше много трудно, все още се възстановявам, но ще се почувстваш нов човек, повярвай ми. Заслужава си.

2.   Здравей, със същия проблем съм и също съм жена. Не мога да спра да пия, а имам и малко дете. На ръба на отчаянието съм. Ходила съм известно време на сбирки, но не ми помогнаха. Мисля отново да посетя психиатър. Страхувам се за живота си. Моля те пиши ми ако желаеш.

3.   може да пробваш психиатър или психиатрия.

7.   Хора, мъжът ми е същият и вече съм на края на силите си. Няколко пъти напуска работа или го гонят заради алкохол, издънка след издънка и вече не знам колко още ще издържа. На другия ден се извинява, обаче седне ли да пие става агресивен, съсипва ми живота.
Обичам го, но не знам какво да правя вече!
Ако някой може да ми даде съвет, какъвто и да е, моря ви.

8.   До 7 Събери сили и го разкарай, ако не искаш да си провалиш остатъка от живота. Не казваш дали имате деца, , но ако да, абсолютно ненормално за тях е да живеят в такава среда. Той няма да се оправи, само по зле ще става. Бягай и не поглеждай назад, мисли с разума си, не с емоциите!

9.   Психиатър трябва да ви прегледа. Може да отидете в клиника. Алкохолизма е избор, не е заболяване. Удобно го наричат така, само че заболяванията не са избор. Щом има отказали се, значи това е техния избор.