Споделена история от Наркотици и алкохол

До кога ще се модернизира употребата на райски газ?
Темата ми е породена от това че току-що видях стори на мои колеги употребяващи райски газ в дискотека. Уж интелигентни хора, зрели, около 40-те, възпитаващи деца, хора с претенции че са стойностни личности. Просто не повярвах на очите си. Не съм някаква задръстенячка, но в случая наистина не разбирам.
Постоянно се говори колко вреден е. Постоянно се показват хора, които са навредели на здравето си заради райски газ. Последният път гледах за младо момиче, получило пълна парализа, имала е проблеми с речта и мисълта. Лечението й е струвало 20 000 лева и пак организмът не й е както е бил преди. А специалистите, които лекуват хора злоупотребили с райски газ са малко.
На този фон не се спира с модернизирането му - колко е яко, колко са модерни хората с балоните, . И подрастващите гледат и копират. Имам чувството че тая тъотия е само в България. Дори известни личности не крият че употребяват. Какво трябва да се направи за да се спре с тази лудост? Просто такова дъно се копае че не знам къде ще му излезе края.

Коментари

1.   40 годишните хора ще правят каквото искат, да не ти врат балоните в устата. И аз не подкрепям, но всеки може да вкарва в организма си каквито вещества си поиска. Като минете една възраст, незнам защо си мислите, че някой има нужда от брътвежите ви.. гледайте си вашите животчета, задръстенячка.

2.   Като за начало лечението им да не се поема от здравна каса, а да си го плащат сами.

3.   Подкрепям 1. В допълнение, всеки глупак има право да си съсипе живота, както прецени! :)

4.   Струва ми се, че не знаеш значението на думата "модернизира". Какво мислиш, че значи?

5.   Знаеш ли какво означава "модернизира"?

6.   Мисля, че трябва да си поговорим за значението на думата"модернизира"

7.   До 5 и 6 - Май не сте ходили скоро в столичен клуб? Още на входа щв ви посрещнат с оферта. Май не знаете колко е модерно сред тийновете. И колко лесно може да си купят? Не сте виждали и реклами на витрини на магазини, нито са ви давали флаери за промоции.

8.   До 7 - Но нали в друга теам казаха, че не се допускали лица под 18 никъде в София? Някои попита в кои клубове и му казаха, че нямало такива? !

9.   7 - от 5. Не знам авторката ли си или друг заблуден, но напъни се и ти да помислиш какво е модернизира. Да не би да мислите че модернизира и рекламира е едно и също? Като ме посрещнат с оферта на входа това модернизиране ли е според теб? "На този фон не се спира с модернизирането му - колко е яко, колко са модерни хората с балоните" - хайде обясни ми какво значи неспиращо модернизиране? Модернизиране означава нещо да се осъвършенства и да става по-модерно отколкото е било. В случая с газа не го подобряват за да стане по-ефективен. А това, че някой ти обяснява колко е модерно означава агитация или реклама, това не може да се нарече модернизиране. По твоята логика някой ако ти обяснява колко е добре да имаш пари сигурно ти прави забогатяване.

10.   8 - Навсякъде пускат. Стига да сложиш пари под личната карта. Управителите знаят кога ще има проверка. Само тогава не пускат под 18г. Е, баш деца на по 12-13г не съм виждала. Но 16 годишни си влизат без проблем. И могат да си вземат всичко пак без проблем.

11.   Стига тука сте спорили! Отговорът е един (който никой не уточни) - правилната дума за употреба е "ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ". Това е!