Споделена история от Наркотици и алкохол

Споделете Вашите най-дълбоки прозрения и психеделични преживявания от употреба на наркотици
Обичам да чета психеделични мисли на хора, които са успели да премахнат бариерите на човешкото съзнание било то чрез медитация, или чрез употреба на някои психеделични вещества. Аз самата не съм взимала такива, само съм пушила трева няколко пъти. Най-психеделичното ми преживяване е било, когато пуших наистина качествена трева, и почувствах че аз и човека, с когото бяхме, сме едно цяло - че аз съм него и той е мен - и изпитвах някаква огромна емпатия, която не съм изпитвала никога през живота си. Друга случка, която си спомням е, когато един път пуших точно след една раздяла с човек, в когото бях много влюбена, и бях меко казано разстроена и емоционална, плаках много. Когато се напуших, не че вече не ми пукаше за дадената случка. Не можех да разбера концепцията за това нещо, което ме беше накарало да се чувствам зле преди това. Не можех да разбера какво е това нещо, което ме беше разстроило преди час. До най-дълбоките си прозрения и психеделични състояния съм достигала чрез фастинг и медитация, но имам мерак да пробвам ДМТ и халюциногенни гъби. Споделете и Вашия опит.

Коментари

2.   Идеята, че психаделични субстанции ще ти дадат знаение и опит, които да те обогатят като личност е опасна. Това не е естествено състояние.
Имам опит с различни наркотици, просто за опита, без да се пристрастя или да ги употребявам ежедневно, дори не употребявам от години.
При едно ядене на халюциногенни гъби обаче имах интересно разсъждение, че човек ако е сам без себеподобни не може да познава себе си, че останалите ни отразяват. Съвсем ясно си зададох въпроса "Do you know what is sex? " В линия на разсъжденията си обясних, как при мен секс се случва именно когато много се радвам на някого, имам нужда от миризмата и вкуса му, допълва ме ментално и колко рядко се случва това и болката от самотата при наличието на рядка съвместимост. Носталгия.
За какво обаче ми е това?
Мисля, че е важно да се грижим за оцеляването си и това което оставяме след себе си, да живеем достойно и правим етични избори. От наркотици се полудява, такъв човек е непотребен на себе си, обществото и безсмислено да живее.

3.   Май трябва да попиташ Диончето или мис силикон. Със сигурност ще има какво да споделят. И двете издигат на пиедестал наркоманията, а ти явно такива отзиви търсиш. Дано поне не шофираш дрогирана. И Господ да ни пази от такива вато вас трите.

4.   Аз също бих се радвал да прочета разни истории, тъй като не съм пробвал досега – първо, защото съм чувал, че в дългосрочен план предизвиквали някакви психични отклонения (шизофрения, психоза и др. ), особено ако си предразположен, и второ, няма никаква гаранция, че ще намеря истински материал. Всякакви неща пробутват и малко ме е страх.

5.   Преди 3 години пуших някаква доста силна трева, не знам каква беше.. щом затворех очи виждах мислите си, всичко беше толкова цветно ш детайлно. Усещах музиката доста по добре и умът ми реагираше на нея по различен начин, всякак съзнанието ми танцуваше...

6.   5, аз един път пуших Кристал с едни приятели, и като се прибрах и си легнах, щом затворех очи виждах някакви АДСКИ цветни, красиви и магически картини на замъци, къщи, природа и анимационни герои, които непрекъснато се сменяха в съзнанието ми и виждах толкова ясно. Не знам какво се е случвало с химията в мозъка ми, за да виждам такива неща, сякаш бяха картини не от този свят. Но кристала НЕ Е като въпросните психеделични вещества, а е пълна отрова, която не води до психеделични преживявания, а само вреди!
3, личи си, че си доста ограничен и непросветен по темата. Ако обичаш, не се изказвай, излагаш се.

7.   Хм, интересна тема. Както съм коментирал в друга тема, в този раздел - не съм наркоман, не съм опитвал (и не възнамерявам някога да го сторя) наркотици, ама жените наркоманки са ми някакъв фетиш, но визирам тия, които са от скоро наркоманки, а не тези, които наркотиците са ги разяли отвътре и вече са ги скапали физически и психически. Никога не съм срещал на живо супер пияна или дрогирана жена. И ми е мерак някога това да се случи. Не мисля, че ще се осмеля да я приближа, защото ме е страх от неизвестното - а от дрогиран човек всичко може да очакваш. Та, като обикновен сеирджия, искам да наблюдавам отстрани, от безопасна за мен дистанция панаира, който една пияна и/или дрогирана жена може да извърши под влиянието на различни субстанции. :)

8.   Вместо да дадеш на хората как да спрат тия боклуци, ти им ги рекламираш като нещо "хубаво", каквото изобщо не са. Как не те е срам? Не ни рекламирай боклуците си, ами върви да те лекуват в комуна за наркозависими, имаш голяма нужда. Моля, публикувайте ми най-после коментара, няма никаква обида в него, стига го трихте.

9.   2,
"Идеята, че психаделични субстанции ще ти дадат знаение и опит, които да те обогатят като личност е опасна. Това не е естествено състояние. "
Точно това неестествено състояние може да ти даде знание, опит и прозрения, до които никога не би достигнал в нормалното си състояние заради всички бариери на съзнанието и цялото програмиране, което имаш още от малък. А и какво ще рече "нормално състояние"? Нормално за човек, но можеш да видиш Вселената, себе си и всичко от съвсем различна гледна точка.

10.   Коментарът на номер 5 е интересен.

12.   До 9,
Тези "опит и прозрения" могат да плод на въображението ти халюцинации без стойност. А може и да ти хрумне да се ф'ърлиш от някъде. Да опознаеш Вселената би ти помогнала науката, хората като Григорий Перелман, Тесла, Айнщайн, Галилей и много други си задават по подходящите въпроси. Допринесли са за напредъка на човечеството. Дали са употребявали халюциогени, силно се съмнявам.
Напротив да си пиян или дрогиран е неестествено, освен временно удовлетворение, какво друго ти дава?
Както след употреба на алкохол се чувстваш зле, така и наркотиците имат странични ефекти, някой по-осезаеми и краткотрайни, други се натрупват с употребата. За какво ти е това, защо рискуваш здравето си. Достатъчно сън, балансирано хранене, цел чието следване те удовлетворява, да натрупаш мъдрост с възрастта и да си в състояние да се грижиш за себе си на стари години, ето това е хубаво. Живота е в момента, тук на земята, за всяко нещо в природата има причина и смисъл, за да не виждаме Вселената в целостта и също.

13.   ДМТ хормонъг ми си е активен от раждането ми, а с времето се развиха доста неща. Никога не съм употребявала никакъв вид дрога и нямам намерение.
Постът ти изглежда като рекламиране на дроги. Но не говориш за масовото доброволно убийство на мозъчни клетки с тях...

14.   Коментарът на 10 е още по-интересен.