Споделена история от Наркотици и алкохол

Съучениците ми пушат вейпове в час...
Ще бъда кратка, момиче в седми клас съм. Проблемът ми е, че някои от класа почнаха да пушат и то в час. Принципно все ми е тая, да правят каквото си искат, просто нека да не е в стая със затворени прозорци и да ни тровят. Направо се чудя как учителите не им правят забележки. Исках да се оплача на някой, но кой знае какви ще са последиците за мен. Питах една приятелка, която е в същия клас, тя ми каза, че е по - добре да си замълчим.
Въпросът ми е дали ще е по - добре да не казвам или да се оплача на някой? Не съм казвала дори на нашите.

Коментари

1.   Явно модерността в подхода към учениците е взел невъобразими размери.
Да се надяваме скоро в час да се осъществяват и зачатъчни актове, пролапси а защо не и раждания.

2.   Снимай ги скрито без да разберат и качи клипа в социалните мрежи и/или го прати до медиите! За съжаление в България често това е единственият начин т. н. институции да се размърдат и да свършат нещо...

3.   Ако камерите записват, имаш доказателства за непукизма на учителите. Можеш или да сплашиш учителите с това, или да говориш с директора. Ако и с директора не стане, можеш да подадеш жалба срещу училището в Министерството на образованието

4.   Щом учителите не са се оплакали работата е доста опасна, не се меси

5.   На теория трябва да кажеш на директора. На практика, в България, теб ще гледат лошо, защото в тоя случай и учителите ви са подсъдими. А познай сега колко работа и проблеми ще създадеш на всички... Всеки в тая държава отбива номер и се прави, че върши някаква работа.

Най-добре кажи на родителите си, поне ще те преместят. Сигурно ще са големи скандали, но по-добре отколкото в това забутано училище. Ако ще продължаваш да учиш там изобщо...

6.   Е, как тъй ще си мълчите? Нали човек ходи на училище не само за да се научи да чете и да пише, а и да се научи да общува и съжителства със себеподобни. Все пак на някакви ценности трябва да ви учат там, ако не морални, то поне елементарно възпитание да имате. Поне това е идеята.

Недопустимо е да се пуши в час. Абсурд. Какви са тия учители дето нехаят? После се оплакваме че младежите били еди какви си, ама вината е ма възрастните които не са ги научили. То възпитание започва вкъщи и продължава в училище!

Да не би да учиш в някакво училище за малцинства? Просто не мога да си го обясня по друг начин.

Най-добре съобщете на вашите родители. Те да отидат и да се оплачат на директора или класната. Но това така не може да продължава. Недейте да мълчите от страх. Има си принципи към които един човек трябва да се придържа. Не може да позволявате такова неуважение към вас и към часовете.

7.   Моето дете се оплака вкъщи от същото. Обадихме се няколко пъти в училището, но не взеха строги мерки, затова писахме през, shkolo, до директора и ситуацията коренно се промени. Не само взеха мерки, но и единият е пред изключване.
Издадоха заповед за глоба 100 лв. за пушене на каквито и да е цигари в училище, в двора и пред училището. Вече има дисциплина и всички се съобразяват.

8.   Това ни е проблема. Много хубаво те учат в училище. Не се меси, трай си, нищо не зависи от теб... После се чудим защо ни се качват на главите всякакви нахали и мошеници, бизнесмени и политици. Само така- продължавай и ще станеш поредната заспала овца в българското стадо, готово да бъде стригано, а то само да блее от време на време, но да не предприема нищо.

9.   Е каква е тази анархия в това училище? Това трябва веднага да се спре от учителите. Учил съм в много пропаднало училище и дори там никой не си е позволявал да пуши в час.