Споделена история от Наркотици и алкохол

Абстиненция... Боже, каква мъка
Решила съм го твърдо. След всичко, което тази отрова ми причини, не ми остана да направя друго. Сама съм. Родителите ми отдавна ги няма до мен, изхвърлиха ме, не искат да ме виждат. И как биха искали - такъв боклук.

Приятелите - и тях ги няма. Не ги оценявах, лъжех ги, крадях от тях. Нормално е че никoй не иска да има общо с мен.
Училището - за бога, не съм стъпвала там откакто започна всичко. Вещи - нямам. Живея в хола на една баба на квартира, едвам успявам да се справя. В момента се намирам в компютърен клуб с последните пари, които имам. Защото колкото и да е тъжно, вие сте единствените хора на които разчитам и които са ми опора. Въпреки че сте непознати.
Имам нужда да споделя.

След малко ще взема последната си доза. Просто не издържам повече. Всички ме подритват, видят ли надупчените ми ръце. Две години, о боже мой, колко бързо минаха. Някак в мъгла. А бях хубаво момиче, имах цели и мечти в живота. Помислих че иглата ще ме спаси от ежедневния побой, които ми нанасяше баща ми. Край.

Пари за лечение НЯМА и няма откъде да има. Още малко остана. Ето, след малко ще се надупча. Ще изпитам еуфорията за последно. И после ще се затворя в ада. Психически се подготвям, знам какво ще се случи. Не може да се предотвртати. Ще е безкрайно, знам. Ще агонизирам, ще побеснея. Но ще издържа все някак, имам силна психика. После ще започна живота си отначало. Ще се преместя от София, някъде където ще мога да живея спокойно. И така... просто трябваше да споделя. Просто чакам, да отида в Ада, за да може после да съм в Рая. Скоро...
Момиче на 19

Коментари

1.   Аз не знам просто как можем ние тук да ти помогнем, освен да ти кажем това, което вече знаеш... Вместо да решиш проблема с наркотици, е можело да потърсиш помощ.. разговорът е безплатен. Нямала си смелост и воля.. но те разбирам била си едно 17 годишно момиче, но все пак не те оправдава от ужасната поличба, в която си. Бог да е с теб и дано след години да пишеш тук, разказвайки ни как си се преборила и вече имаш нормален и добър живот!

2.   И пак тръгни

Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен и злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез.

Когато от безпътица премазан си
и си зазидан в четири стени,
от всички свои пътища прерязани,
нов път си направи и пак тръгни.

Светът, когато мръкне пред очите ти
и притъмнее в тези две очи,
сам слънце си създай и от лъчите му
с последния до него се качи.

Трънлив и сляп е на живота ребусът,
на кръст разпъва нашите души.
Загубил всичко, не загубвай себе си -
единствено така ще го решиш!

3.   НЕ ВЗИМАЙ последната доза след малко! Спираш сега, веднага, на момента!

bile

4.   Струва ми се прекалено интелигентно, образно и грамотно написано, за "парцала", който се изкарваш че си, и за човек, който не е стъпвал в училище от 2 години?

Може би между "инжекциите" пишеш проза и поезия за разнообразие? ...

5.   Ейййййййй каква психика стегни се, вземи си поеми дъъх и не се отказвай така лесно да се бориш!!! За мечтите ти за тебе за същесвуването ти, , искай живота, ние по лошите се нуждаем от теббе, , да ни учиш да не забравяме, и да вярваме в доброто на човечеството! А за ругатните, боя който са ти нанасяли, еми ти с какво си им виновна на тези, та са те взимали за боксова круша, , съживи се събуди се, не си магйосница за да ги накараш да са по добри, но ти бъди бори си!!! Аз съм израснала съвсем сама е не в дам за сирачета, , но се боря направи го и ти, аз вярвам в теб!!!

6.   Вие пък хора, , чели сте тази изповед 121 пъти, ми с нищо ли не трогва сърчицето ви!!! Пишете когато някой е сред нас и се нуждае от помощ а не когато вече не е!!!

7.   Виж, искам да ти помогна наистина. Имах много приятели, които избраха същият път като теб. Първо, нека те попитам - за хероин ли става въпрос? Предполагам, че да.
Една приятелка успя да го спре в комуна. Сега си има мъж и имат прекрасно детенце. Според мен комуната е решение. И ще ти е много по-добре отколкото в квартирата на бабата. Тя замина за Испания- препоръчвам ти го. Разказвала ми е много неща и не е толкова зле. Наистина и помогнаха. Помогни си и ти.
Силно се надявам да се оправиш. Ако имах финансовата възможност бих ти помогнала с каквото мога, но наистина нямам.
Обществото трябва да даваме шанс и да помагаме на наркозависими, а не да ги третираме като изроди.
Мисля, че това е най-доброто, което можеш да направиш за себе си. Успех, мила!
Покажи на семейството и близките си, че имаш желанието и ще направиш всичко, за да започнеш отначало начисто.

8.   Не знам, как ще се справиш без чужда помощ. Помоли се последно на родителите ти. Те са те родили и са те отгледали, помогни им да ти помогнат, поне да живееш у тях и да те запишат в някаква програма. Не знам. Ужас.

9.   Мацка, респект пред това което си решила. Това е първата крачка към новият ти живот и той ще е по-добър от стария, защото ти ще си по-силна, по-целенасочена, по- добра версия на себе си. Добре дошла отново сред нас.
Лола