Споделена история от Наркотици и алкохол

Аз пък вече не мога да пия?
Здравейте, предполагам, че повечето тук биха се зачудили защо пускам подобна тема на място, където хората дават и мило и драго да могат да спрат да пият... Еми да, но според мен и това при мен се дължи на някакъв проблем, а не мога да си го обясня...

До преди една година някъде пийвах сериозно - в смисъл не много, но редовно - вечер чашка-две концентрат, през деня биричка или вино или... варианти всякакви. Знаех, че не трябва и че е опасно, но не можех без да си пийна - създаваше ми и настроение и ми "решаваше" някои проблеми...

Както и да е. От около половин година пия бетаблокери - в много минимални дози и такива на чиято листовка не пише, че не са съвместими с алкохол, но въпреки това наблюдавам, че не само че спря да ми се пие, но и когато реша да си пийна, ми става кофти дори от една-две глътки само. Ако пийна чашка, може да ми стане лошо...

Внушавам ли си, дали проблема е на психическа основа, че ако пия нещо може да ми се случи??? Не знам... Определено съм доволна, че намалих така пиенето, каквато и да е причината, но понякога ми се иска на празник да мога да си пийна и само при мисълта, че ще ми се завие свят например, се отказвам...

Преди търсех точно този ефект - да ми се завие малко свят, да се отпусна, а сега се страхувам да не припадна, да не стане нещо...
Какво мислите - на какво се дължи това?
Жена съм на 36.

Коментари

1.   Когато взимаш лекарства, не бива да пиеш. От това ти става лошо. Да ти имам проблема - имаш сериозен здравословен проблем, за да взимаш бетаблокери, а се притесняваш от това, че не можеш да пиеш алкохол!

2.   Да ти кажа не е хубаво да се смесва лекарство с алкохол

3.   Авторката: Не ми е сериозен здравословният проблем - сърцето ми е напълно здраво. Пия бетаблокерите, защото в следствие на стрес получавах сърцебиене и оттам вдигах кръвното. Сега вече не го вдигам. Освен това на листовката не пише че не могат да се съчетават с алкохол.

4.   Ами тогава мисли как да махкаш бетаблокерите, защото имат сериозни противопоказания - гадене и виене на свят включително. Пък алкохола и без това е противопоказателен за твоя проблем. Дъщеря съм на алкохолик и живея без алкохол. Не съм умряла от това.

5.   Пияна жена - отврътително!

по-добре е че не ти се пие вече

6.   "Освен това на листовката не пише че не могат да се съчетават с алкохол. "

Не пише, то се подразбира, че не трябва! Примерно като си купуваш Coca Cola, на бутилката пише ли, че е за пиене? !

7.   Сякаш чета, аз пък вече не мога да се боцкам. Ми не се боцкай..

9.   Аз имам същия проблем. Бетаблокерите ги пия от 4 години и нямах никакъв проблем. Почти всяка вечер по заведенията и всичко беше както си му е реда - махмурлук но после всичко е ОК.

Но това лято след поредната силна вечер нещо стана и аз като теб получих непоносимост към алкохола.
Ако пийна дори и 50ml ми става гадно. Вечерта се събуждам към 4-5 часа става ми нервно и после не мога да заспя.

Ако разбереш на какво се дължи това драсни няколко реда.

10.   Момичета аз преди 2 месеца бях на бета блокери, заради прескачане на сърцето. да вярно е за алкохола. аз не съм алкохоличка. просто по 1-2 глътки само това вино или ракия за компания. но сега получавам сърцебиене от тези 1-2 глътки. от бета блокера е. не се притеснявайте. и се вслущайте в организма си. това е временно състояние.

11.   Абсолютно същия проблем имам - идентичен!!! Мислех, че съм само аз така, може да ви се струва смешно, но е ужасно, особено когато си обичал алкохола. Не пия от 1 година нищо освен бира и то с лимон, дори на големи празници, така ме отпускаше преди.. сега е обратното. Искам да ти кажа, че това е на 1000% заради стрес, зашото аз също бях на успокоителни, това ни го прави психиката!!! Страхуваме се, че "нещо" ще се случи, а това вече е ПР или тревожно разстройство, хора пазете си нервите :(( Мила дано се оправим!

12.   Уважаеми пиячи и непиячи това се нарича "Паническо разтройство след алкохолен делириум"На кратко той се появява най често на следващия ден след препиване. Симптомите са чувство на паника, сърцебиене, страх, тремор (треперене), виене на свят, чувство за не реалност, изтръпване на крайниците, мисли че всеки момент ще загубите съзнание. Това моето момиче се получава когато човек злоупотребява с алкохол. И в един даден момент организма се срива и нервната система не работи правилно. Моя съвет е ЗАБРАВИ ЗА АЛКОХОЛА ИЗОБЩО! от личен опит го казвам. Болните от това нещо обикалят кардиолози и си внушават че имат нещо на сърцето. Истината е че алкохола пребава организма

13.   Аз имам такъв проблем от близо 7-8 години. По някога много ми се иска просто да изпия чаша концентрат, но като се сетя, че после пулса ми става 120-ти направоооо!? Обаче! , всичко е на психическа осново и аз съм пробвал, че когато съм позитивно настроен и когато не мисля, че ще кача пулса, нищо ми няма!!! Иначе само си пипам пулса и си мисля за това как ще ми стане зле. Не е от бетаблокерите. Трябва да сме спокойни, че нищо няма да ни се случи. Всичко е на психическа основа и каквото си помислиш, това ти се случва!!! Не пия всеки ден както преди, но си позволявам, по 200 грава през няколко месеца. Когато съм спокоен ми няма нищо, ноооо когато съм притеснен, че ще ми стане лошо ми се разхлопва сърцето от втората глъдка.