Споделена история от Наркотици и алкохол

Анфетамините превърнаха сестра ми в чудовище
Много е жалко, че говоря така за собствената си плът и кръв е така. Нека ви опиша нещо, за да добиете представа.

Сестра ми преди да се продруса:
много красива, умна, мила, любознателна, имах и страшно доверие. Всички я сочеха за пример. Тя успяваше във всичко.

Сестра ми сега: грозна, пъпчасала, просмукана, като скелет, никъде не я искат на работа, прекъсна следването, нищо не я интересува, много е изостанала-не знае елементарни неща. Тя продължава да твърди пред мен, че няма проблеми с наркотиците. Вече и се появиха хиляда здравословни проблеми, обаче продължава да отрича. Знам, че анфетамина не е от най-опасните наркотици, но далеч не е безобиден, както си мислят подрастващите. А тя взима и метамфетамини, не че знам каква е разликата.
Тя обаче сега е щастлива. Сега има приятели(наркомани), гадже(наркоман). Нещата, които и липсваха през годините, когато беше "задръстена". Тогава никой не искаше да излиза с нея, беше адски срамежлива и необщителна, беше самотна. Сега има всичко това. Поне аз си мисля, че това е причината.

Преди се опитвах много да и помогна по всякакви начини. Много нерви изхабих по нея. Исках да я откажа. До момента, в който започна да ме убеждава и аз да взимам, че е много яко и че нищо няма да ми стане. От тогава спрях да говоря с нея. Сега само като я погледна -та тя на нищо не прилича, а е само на 23...

Не чакам съвет, едва ли може да се направи нещо, а и най-важното е, че тя не иска. Татко незнае, той не ни вижда изобщо. Майка мисля че знае, но не съм сигурна. Не съм говорила с нея, но мисля че знае-все пак то си личи, няма как да незнае. Понякога се затварят със сестра ми да си говорят и затова предполагам. Та само исках да споделя, защото не желая с приятели да споделям такива неща. И да ви дам съвет- просто не си погубвайте живота, красотата, младостта- не си струва. Няма да станете по-готини напротив.

Коментари

1.   Какво да ти кажа? Щом човек сам не желае да си помогне и господ не може да го разубеди. Според мен сестра ти е започнала да взима наркотиците, защото си е въобразила, че това ще я направи по-готина и в даден момент вече не е можела да спре. Сега тя си живее в един измислен свят, в който не осъзнава в какво точно се е превърнала. За да може да се измъкне от това положение, трябва съдействието на цялото семейство, но ти казваш, че вашите не се интересуват какво прави. В такъв случай положението е почти безнадеждно. Съветвам те да си до нея, за да не и се случи нещо лошо, но в никакъв случай не следвай нейния пример.

2.   По темата нямам какво да кажа, още повече, че ти самата казваш, че не търсиш съвет, а просто искаш да споделиш.

Само ще ти кажа относно метамфетамина: Това е един от най-опасните наркотици в света! По-опасен е от хероина, и много по-бързо се пристрастяваш към него (на практика от първия път). Метамфетамина е много силна отрова за мозъчните клетки и хората, които го приемат буквално им става куха главата. Звучи смешно, но не е, защото обемът на мозъка намалява. Такива хора рязко и безвъзвратно губят интелигентност, в началото не си личи, но в един момент започват да не могат елементарни работи да вършат. Не могат да сметнат колко е 5 по 6, не могат едно смислено изречение да свържат. В най-крайния стадий забравят и да четат и пишат. Също така води до депресия, агресия, склонност към самоубийство, шизофрения и какво ли още не...

Разрови се в нета за Methamphetamine известен още на английски като Crystal Meth.

Не искам да съм лош пророк, но ако сестра ти наистима взема реодвно метамфетамин (в което ти явно не си сигурна), бъдещето никак не излгежда розово...

Кубрат

3.   Друсайте се бе аз се мраза като не съм надрусана живея за амфета и коката ама няма пари напоследък и само амфети ама кво да се прави закачих се ама си ми е кеф не искам да спирам

4.   Ами можеш много да помогнеш и още как. Говори с ваште. Те са родителите и те ще измислят адекватно решение. Тя теб няма да послуша, защото ти не си такъв авторитет, какъвто е родителското тяло. Възможно е да е влюбена силно е гаджето си наркоман и това да й пречи да се откъсне от този социален кръг. Но си права, че това не води до нищо хубаво. Естествено, че има последици от амфетамините, това са лайна и те увреждат безвъзвратно...

5.   Номер 4, то пък наркоманите като имат родителите си за един авторитет - мани, мани...

6.   Номер 3 след 3-4 години като почнеш да си продаваш тялото за една доза ще видим дали ще ти е кеф.

7.   Прости и я приеми таква каквато е, защото ти не си упитала и не занеш какво е, нямаш право да я съдиш!!!

8.   Малко ми напомня за филма Tринайсет...

9.   Преди се опитвах много да и помогна по всякакви начини. Много нерви изхабих по нея. Исках да я откажа. До момента, в който започна да ме убеждава и аз да взимам, че е много яко и че нищо няма да ми стане. От тогава спрях да говоря с нея. Сега само като я погледна -та тя на нищо не прилича, а е само на 23...

Недей да пишеш такива неща за сестра ти, а се бори да и помогнеш. Не си мисли, че като те е карала и ти да взимаш, е чудовище. Не помисли ли ли, че го прави, защото не осъзнава какво прави, защото наркоманите правят неща които мислят за правилни, неща които на тях им се струва, че са правилни.... но само на тях... , това се дължи на пораженията върху мозъка им от дрогата и вместо да я съдиш, вземи се опитай да и помогнеш, без значение колко време си опитвал и нищо не е станало, не си могъл и т. н. Ако трябва, ще опитваш цял живот, защото е сестра ти.... разбираш ли ме?
Недей да я съдиш за нищо, каквото и да ти е причинила, не го е искала. Запомни го. Просто това е по силно от нея и ти трябва да се бориш с него, а не да спираш, защото като те чета мисля, че си се отказал/а
Пак ти казвам, каквото и да е направила, казала, показала, е от ефекта на наркотиците върху мозъка и, просто не прави разлика, кое е добро и лошо, не осъзнава колко много вреди на близките и хора. ( какъвто си и ти )
НЕ ТРЯБВА ДА СПИРАШ ДА ВЯРВАШ, ЧЕ, ЩЕ СЕ ОПРАВИ, НЕ ТРЯБВА ДА СПИРАШ ДА СЕ БОРИШ ЗА ТОВА И ТО ЕДИН ДЕН, ЩЕ СЕ СЛУЧИ.
АЗ СПРЯХ ХЕРОИНА, 10 ГОДИНИ ВЕЧЕ НЕ СЪМ ДОКОСВАЛ.... СПРЯХ ГО С ПОМОЩА НА НАЙ-БЛИЗКИТЕ МИ ХОРА, ЗАЩОТО ТЕ ВЯРВАХА, ЧЕ, ЩЕ ДОЙДЕ ДЕН КОГАТО, ЩЕ УСПЕЯ И МИ ПОМАГАХА ПО ВСЯКАКЪВ НАЧИН... ПРОСТО НЕ СПРЯХА ДА ВЯРВАТ И АКО НЕ БЯХА ТЕ, ОТДАВНА ДА СЪМ УМРЯЛ. ( и физически )
НЯКОИ КАЗВАТ, ЧЕ АКО САМА НЕ ГО ПОИСКА, НЯМА КОЙ ДА И ПОМОГНЕ, НО НЕ Е ТОЧНО ТАКА, БЛИЗКИТЕ АКО ТИ ДАВАТ СИЛИ, Е МНОГО ПО ЛЕСНО, КАЗАВАМ ГО ОТ ЛИЧЕН ОПИТ.
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ И НЕ СПИРАЙ ДА ВЯРВАШ, ЧЕ ЕДИН ДЕН, ЩЕ СЕ ОПРАВИ, СЪЩО ТАКА, НЕ СПИРАЙ ДА И ПОМАГАШ И ДА СЕ БОРИШ ЗА ТОВА.

Moдератор: Писането само с главни букви не се толелира тук. Моля, избягвайте го. Благодаря :)

11.   ее голям проблем... кристалчетата са си супер макар че кокаина винаги е бил номер едно в моето сърце... и да не е хубава употребата на наркотици. Не вземайте такива неща.. дайте ги на мен.

12.   Не че съм за анркотиците, напротив, но повярвай ми знам колко е ужасно да си сам и никой да не иска да излиза ст еб. Е, с мен не че никой не иска да излиза, просто аз съм малко такава необщителна. но искам да кажа, че най-важното е да бъдеш с хора които те обичат и ти обичаш, без значение какви са. Не знам доколко наркоманите мислят за това, но все пак май е по-добре от самотата. Е, тва е лично мое мнение.

13.   http://www.oktavabg.com/oktava.html

ТЕРАПЕВТИЧЕН ЦЕНТЪР ЗА ЖЕНИ

14.   Не е заради амфета... сестра ти яко друса мета според мен, защтото каза че е погрозняла-това са последици от метаамфетамина. Скоро може и зъбите да и окапят съвсем сериозно...

15.   Аз бях такава, но промених себе си изцяло, сега съм друга. Но не пиремам дрога. Само дето пия прекалено много и пропуших. Знам какво е да си зависим и я разбирам. Но най-добре се опитайте да я вкарате в клиника. То не, че аз не бях умна, можех толкова неща, но си пропилявам живота. Но тя го прави с още по-вредни неща - дрогата. Накрая ще вземе свръх доза и ще умре. Вкарайте я в клиника най-добре.

16.   Да се откаже докато е време!Метамфетамините са нещо СТРАШНО!Напиши в Гугъл и виж по какъв начин изглеждат хора на метамфетамини ,самонараняват се ,изглеждат потресаващо застарени и всичк често завършва със самоубийство.Потърси помощ!Подай сигнал в някой център за наркозависими и нека де излекува ,иначе до 30 няма да доживее