Споделена история от Наркотици и алкохол

Дъщеря ми е на хероин
За съжаление късно разбрах, а тя е само на 16 и го употрбява повече от година. Направихме изследвания и се оказа, че черният дроб е силно увреден и е въпрос на време колко ще живее. Нямам сили да пиша, моля помогнете...

Коментари

1.   Такива са днешните деца...
Покажи и че има и по - лошо от това и ще я стреснеш...

2.   ;(Много съжалявам. Предстои ви тежка битка.
Нищо не е изгубено. Тя е още толкова малка, а и го употребява само от 1 год. Познавам хора, които взимат от 10 год- ето това вече е зле. Първо разбери по какъв начин е друсала, защото това е много важно. Има разлика дали го е пушила, или се е дупчила с игли. Дано да не се е дупчила. Трябва да се заредите с много любов, воля и търпение.
Също трябва да си зададете въпросът защо се е стигнало дотам. В повечето случай проблемите в семейството довеждат децата дотам. И как така чак сега разбирате?
За черният дроб ще ви кажа нещо, което не бива да подценявате -по една чаша червено вино на хранене, или преди сън. Ако го правите редовно-след 1 год. нищо няма да и има на черният дроб, още повече че тя е млада, даже и за половин година ще е като нов. Една близка така се излекува, а беше безнадеждно. Много течности за детето и кисело мляко. Много вода.
Пиши как се развиват нещата.

3.   Поинтересувайте се от комуни, Суходол.... Няма време за губене. Тя сама няма да може са се справи. Ще има нужда от вашата помощ. Трябва да сте силна и подготвена за един дълъг процес... Желая Ви успех и здраве!

4.   Еми купи и ковчег още от сега. Какво да помагаме? Съжалявам. Тоя хероин как мислите че го е купувала? С ваши пари! Така е като си глезите деца...

5.   От къде е имала пари за хероин? Защо си и давала пари без да й искаш сметка какво прави с тях? Ще си живее до колкото може. От нея ще стане един евтин работник и ще живее мизерно. Това е истината.

6.   Потърсете незабавно психолог и класически хомеопат. Черният дроб е единственият орган, който сам се възобновява. Бог да е с вас!

7.   Има вероятност да е посегнала на херойна ако е попаднала в лоша среда но според мен трябва да се обърне внимание на средата с която детето дрожи.

16.   Предстои ви трудна битка както казват по-горе. За нещастие съм запозната с проблема и искам да ви уверя, че напълно 'излекувани' наркомани има, затова не се отчайвайте. Има само едно условие-тя самата да го пожелае от сърце и душа и да има волята да изтърпи мъките при отказването. Иначе каквото и да правите, както и където да я лекувате тя няма да се спре. Дано всичко да се оправи.

17.   Като за начало заместете хероина с метадон или налтрексон. Това е заради абстененцията. Постепенно намаляйте дозите. Дано да се оправи момичето!
~~~Приказната кралица~~~

18.   Човече, де да можех да ти помогна със сигурност щях! Стискам ти палци, дано да се оправи детето ти. Нищо не знам за тези проблеми. Дано да успееш да я спасиш - само на 16!

19.   Авторе, спокойно - черен дроб може и от жив донор да се вземе, това е орган, който расте в тялото. Изследвайте се за съвместимост и - веднага да спре всякакви наркотици. Преместете се другъде да живеете, средата е виновник номер 1.
Търсете сред роднини за съвместим донор. Ще се оправите, вярвайте в това!

20.   Ейййй №3, , жената не те пита от къде е взимала дъщеря и парите за хероина, , , не четеш ли сладур!!! По леко идват празнии, нека бъдем по добри!!!

21.   да си бере гайлето

22.   Номер 4 и 5-поредните прости комплексари/ки, който някой тъпче. обижда и не уважава и те после се правят на много отворени по сайтовете иначе се завират като мишлета. Както и да е! Все пак не мога да се сдържа и аз да не попитам, как не можахте една година да не разберете, че дъщеря ви е на хероин? Що за незаинтересованост е това? Едно 16 годишно момиче така ли се гледа? Та тя е в най-трудната възраст. Ще се оправи девойката физически, но психически надали. И бъдете малко по=отговорни родители!

23.   4, 5 и 20, вземете се гръмнете с вашите съвети! Как може да говорите така? Жената иска помощ а не да ръсите допълнително сол в на раната. 17е напълно права, съгласна съм и с номер 2. Желая ти УСПЕХ! "ЛУДКАРКАТА"

24.   Намерила къде да търси помощ... в инернет.... Познавам деца които употребяват наркотици и родителите им дават по сумати пари, разбира се, незнаят че за наркотици отиват парите /то и това оставаше/ ама кво ми се е захленчила тука да се оправа! Аз защо не съм прибегнал към наркотици? Защото в това отношене съм възпитан! БИЛ съм в среда с наркомани ама НИКОЙ не ме кара насила да взимам.... разбира се предлагали са ми ама отказвам... и още съм приятел с тях! Какво обвинявате само в средата в която е попаднала. Родителите са виновни!

25.   Не се отказвайте и не се отчайвайте. Сестра ми беше на спит, това е хероин + кокаин заедно на инжекции. Умирала е на няколко пъти. Лекарите са я спасявали в последният момент, още помня майка ми която й правеше изкуствено дишане 40 мин., докато линейката дойде. От наркотиците сестра ми се зарази с хепатит C, черния й дроб беше в ужасно състояние. Днес тя е жива и здрава, от 8 години е чиста, преди година се излекува с интерферон от хепатита. Живее във Белгия заедно със брат ми. Ако питате как се отказа, беше дълго време изолирана на нашата вила, плюс това, тя прояви силна воля и издържа силните болки. Желая Ви успех бъдете силна :)

27.   Като не биеш дупе на младини после ще биеш дупище на старини. Само че вече без резултат.

28.   Ако имате възможност пратете я в комуна в чужбина, в Испания има такива. Аз друго спасение не виждам.

30.   Дъщеря ти няма мозък. Като не си й държала сметка за пари и къде ходи и с кой се събира и какво прави като е навънка... Между другото аз съм на 14 и излизам само петък и събота, понякога и неделя и впрочем наще ме държат много изкъсо и се радвам донякъде защото ако бях се събирала още с едно момиче щях да стана като нея-наркоманка и проститутка.

31.   Ще се оправи спокойно :)

32.   Леле колко злобни хора има...
На всеки родител може да се случи, дори и да не глези детето си. Наркоманията е болест и трябва да се лекува. Щом е на 16, обърнете се към детски психиатър и започнете лечение в болница. Лечение на зависимости. Черният дроб ще се възстанови след спиране на хероина. Много бавно, но ще се възстанови.

33.   25 е прав- волята и положителното мислене са на първо място.

34.   Имам приятел който беше на хероин бая години 6-7. Той ме споделял, че е стигнал таква доза, че са му трябвали по 50 лв на ден, за да се чувства добре. Изнесе всичко ит тчх, както и да е. Не искаше да се отказва, но постепенно с психолог, сам пожела да се лекува. От година и половина е чист, и от 20 кубика метадон сега е само на 6 кубика и продължава да го редуцира в по-малки дози.
И накрая, един съвет от първа ръка. Ако човек си инжектира Хероин, белезите по ръцете, краката или генеталите си личат но, ако го шмърка тогава няма белези. Но има един сигурен начин да раберете дали човек употребява Херон, Кодеин, Морфин или други опияти на морфинова основа. ЗЕНИЦИТЕ СА МНОГО ТЕСНИ, дори вечерно време, когато трябва да са широки.

35.   А и забравих да добавя. Не винаги вината е в родителите. В 90% от случаите, при проблем с децата, родителите разбират последни!!!

36.   Тук човека иска съвет! Достатъчно му е тежко за състоянието на дъшеря му, няма нужда от упреци от къде намирала пари и че била разглезена в момента човекът има нужда от трезво и разумно мнение! Относно темата :Историята ти ме разчувства. Искрено ти пожелавам да намерите спасение за дъщеряви
ПС: Съжелявам за грешките

37.   http://www. oktavabg. com/oktava. html

38.   www. oktavabg. com

ТЕРАПЕВТИЧЕН ЦЕНТЪР ЗА ЖЕНИ

40.   Айде честито да е житото го искам варено с много любов. Сега сериозно такива не ги съжелявам аз лично никой не и го е набутал нарочно това че е глупаво дете никой не е виновен просто я спукайте от бой но и вас някой трябва да бие защото сте незаинтерсовани родители 1 година да взима и вие накрая да разберете срама нямате ли не гледате ли поведението на детео жалко е... ще мине през морфейн и на метадон няма спасение честитка

41.   От марихуаната се започва.

42.   Хора защо сте толкова жестоки!? Вие знаете ли какво е да ви кажат, че детето ви умира.... Всеки прави грешки и понякога родителите не са виновни.. подкрепяйте се в борбата срещу хероина.. бъди добър, бъди съпричастен.. Не знаеш дали твоето дете не е следващата жертва на хероина.. Моят съвет е.. Не съди дъщеря си... прегърни я покажи и че си с нея покажи и че я подкрепяш и заедно може да победите този кошмар. Преместете се.. отнемете внимянието и от хероина и и покажете че живота си струва.. това е най важното..
-Жена, която мина по този път но не можа да спаси своя човек.. Сега виждам грешките си и ви споделям.. силно се надявам да ви помогна

43.   .Майка и иска помощ,а не упреки
От хероина отказване няма,пият мететадон,но като го спрат пак се друсат
Трябва тя сама да го поиска и да има силна воля
Колкото до оставащият и живот
на чичо ми жена му се друса от 14год. сега е на 28-29
спорно е колко и остава
Дано Господ Ви помогне и успеете да я спасите

46.   Извинете... , но номер 4 и 5 вие нормални ли сте??? Как е възможно това изказване... това е човек с проблем! В мъката и объркването си човек наистина не знае къде да потърси помощ, не е нужно да се съди така и да се предрича като някоя врачка какво щяло да се случва! А мила госпожо на вас мога да кажа да потърсите специализирана помощ, мисля, че има група, създадена от родители на зависими, които могат да ви помогнат със съвети, подкрепа и да ви насочат какво да правите. Проверете из мрежата специализираните групи и заведения за лечение. Пожелавам ви наистина да се справите с този проблем!!! Надежда винаги има, а любовта е тази, която трябва да ви води непрекъснато.

47.   От автора
За съжаление дъщеря ми почина, не можа да спре с наркотиците, нямам думи колко сме безсилни в тази държава. Беше само на 17, Бог да я прости.

48.   Моите съболезнования. Лека и пръст на дъщеря ти. Много тъжен край на тази история, дори се разплаках.

49.   Моите съболезнования. Какво се случи? :(

51.   Моите съболезнования. Дано е на по-добро място

52.   Моите най-искрени съболезнования.

53.   Мойте най-искрени съболезнования макар и да не я познавам ми е мъчно.. ;(!

54.   Никакви комуни - човек трябва да е с близките си.
Никакъв метадон - мижи да те лажем.

Горните са само бягство и замазване на проблема. А комуните са рисковани места. Човек трябва да осъзнае и признае грешката си, но трябва да запази и гордоста и самочувствието си. Защото, за да се откажеш трябва сила. Трябва да се почувстваш господар на самия себе си, не утрепка, каквато ще се почувстваш отивайки в комуна.

Единственият начик е с воля. Трябва да породите у нея желание за това. Болката се изтърпява, стига да има мотивация. Нови интереси. Амбиции. Любов. Това са лекарствата.

55.   Най-добрите комуни са в Испания, ако е толкова задълбала... в никакъв случай НЕ метадонова програма, шанса да се зариби на метадон е доста голям... трябва и воля, силна психика и помощ от приятелите и семейството ;) good luck

56.   Никакви комуни. Това са измишльотини. Познавам хора, който изтърсиха чували с пари за такива глупости и сега са 2 метра под земята. Як бой профилактично, ама як до посиняване. Един път, два, три, колкото трябва и не ще се оправи, а песен ще запее. А за дробчето - трансметил. Малко е скъпичко, ама друг начин няма. Успех с боя.

57.   Толкова много съжалявам! Моите най-искрени съболезнования за тежката загуба. Какво се случи? Не се притеснявай да ни го кажеш ще ти стане по леко

58.   И как си мислиш че ние ще ти помогнем? :D Консултирай се със доктор, има и комуни. Морфинова терапия, метадонови програми, ако се разровиш малко в нетa ще разбереш някой неща, а не тук да търсиш помощ че няма кой да ти даде акъл. Тук по- принцип пишат само тийнейджъри, ти от тийнейджър съвет ли търсиш?

59.   Възпитание навреме и това сега нямаше да е така

60.   Авторке, съболезнования. Как се чустваш сега след година и няколко месеца.

61.   До колкото съм запозната съществува лечение чрез апоморфин. Мога да ви предложа също така едно място, направено с тази цел - да помага на хора, зависими от нещо или хора с съвсем прост проблем. Мисля, че би било добре да опитате там. Хората са с опит и биха направили всичко възможно детето ви да намери правилната посока.

62.   Мога ли по някакъв начин да се свържа с авторката? Миналата година почина една приятелка от хероин и беше на 17. Много вероятно е това да е майка и. Благодаря предварително!

63.   Можеш да говориш с нея като се видите, ако е възможно. Ако не - просто се надявай да види коментара ти. Много тъжен край, но не и неочакван. Да почива в мир!

65.   кратка ще бьда с вас. има едно момче бивш наркоман, което е лежало на лечения 7-8 пьти в бг без резултат от софия е. което помага на нарко-зависими. на това момче брат му е починал от хероин 2000година. тогава и тои казва краи на дрогата. през 2006 започва да помага на хора зависими кьм хероина и кокаина без медикаменти и религиозни щуротии. на моя позната миналата година сина и започна срещи с него постоянство, така 10 месеца момчето всеки ден се грижеше тои да не се вьрне кьм старата си среда. просто страдах с моята позната, на това което и се случваше, което и причиняваше собственото и дете УЖАС е малко да се каже. сега е добре момчето намери си работа, намери си приятелка и живеее пьлноценно и споменава как го е варнал кьм нов живот Мартин. скьпи хора страдащи за вашите деца ето ви номера на момчето 0895881752 дано да ви помогне. дано да има време и за вас с тоя проблем. преди да бьде кьсно