Споделена история от Наркотици и алкохол

Мисля, че съм откачен пушач
Здравейте. На 13 съм, момче и пуша по цигара, две на ден. Ако ги няма родителите ми, пуша по кутия на ден. Гълтам дима. Проблемът е, че това, което правя, ми харесва. Харесва ми да си скапвам зравето. Харесва ми да се съблека гол пред огледало и да гледам как дима изпълва гърдите ми. Често ме заболява главата и се спирам за малко, после пак. Понякога издържам до месец без цигара, а после за един ден изпушвам една или две кутии.

Едвам събирам пари за цигари, едвам си купувам. Но това не ме отказва. Нито вредата за здравето ми. Аз съм и доста слаб - 162 см и 51 кг. Живея в София. Иска ми се да спра, но и ми е приятно пушенето. Едвам се крия от родителите си. Не знам какво да правя вече...

Коментари

1.   СПРИ ГИ ДОКАТО Е ВРЕМЕ!!! ВЕДНАГА!
Сам си забелязал - НЯМА ДА ПОРАСНЕШ, а това е много травмиращо, особено когато навлезеш в света на възрастните и ти самия си възрастен, а всички се извисяват една глава над теб, включително жените.
Това е най-малката злина, защото по-страшна е безпощадната статистика, която казва, че който е пропушил преди 16 годишна възраст НЕ ДОЖИВЯВА пенсионна възраст!!! Някои умират и по-млади, на 40-50 години. Мислиш, че има време дотогава, но се лъжеш. Животът минава като миг. Представи си, че днес си вече 50 годишен и смъртта идва и те хваща напълно неподготвен да напуснеш този свят?

Не се поддавай на тъпанарски моди и наркомании, защото само губиш, а си и бил предупреден за това! У никого няма да предизвикаш възхищение, само присмех. Особено ако си останеш едно димящо джудже.
А през това време други твои връстници тренират и стават все по-силни и високи.

2.   Когато бях ученичка - имаше едно нисичко момче, което ме харесваше, но не и аз него.
Беше доста красиво, но докато другите край него растяха -то си остана ниско, по-ниско беше от мене.
Така и не му обърнах внимание.
ПУШЕШЕ ОТ 13 годишен.

3.   Еми ти си купуваш смърт кво да ти кажа жалко, че не го осъзнаваш. Мислиш се за големият мъж като пушиш.... не си, ти си поредният посерко с цигара в уста мислещ се за готин. Като ги видя ей такива пръдльовци по улицата като тебе ми става смешно, но и тъжно питам се на къде отива всичко. На 12-13 години та и по-малки пропивате, пропушвате, проебвате и продрусвате това гнило общество се скапва ден след ден. Разврат и поквара, тъжно е.

Rebel

4.   Значи, ако не искаш да си седиш с тези размери и като станеш на 30 години по добре спри цигарите! Ако искаш да знаеш за тази височина си тежиш достатъчно, но при положение, че искаш да пораснеш спри тея отрови! Папкаш повече плодове, зеленчуци, супи, хляб и голям да пораснеш и най важното да си здравичък. :)

5.   Гледаш как се изпълват дробовете ти??? Ама ти и през тялото си май започна да виждаш от тея цигари :D:D:D
Човек, това е жалко... И наистина е откачено!

7.   Миналата година пуших около 2-3 месеца отказах ги и сега пак започнах пуша вече близо от около месец ... какво да правя