Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да спра да пия?
Здравейте хора, може да не ви се стори сериозен проблема ми и той наистина не е, сравнение с други истории, но!

Пия всеки ден, абсолютно всеки ден от над година насам, не е имало ден, в който да прекъсна. Пия само вечер и обикновено бира - около 2 литра, или мента около 200 мл, някога и по-малко, но винаги ПИЯ. Не мога да си представя вечер без малко алкохол на масата. Не говоря за пиянски истории и т.н, макар че като си пийна повече се е случвало да ме избие на агресия.

Та - не пия много, но не искам да пия абсолютно всеки ден. Искам само като съм навън с приятели, или евентуално някой път, ако има специален алкохол, или повод. Не пия големи количества, не пия и твърд алкохол често, но за сметка на това стана навик като водата - вечер поне без малко пиене не мога.

Кажете ми как да го спра... тва са 1-2 литра бира мамка му или 1-2 големи менти. Отказах цигарите, трудно беше, но успях искам да си изкореня и тоя навик - искам да пия само по поводи.

Коментари

1-50 от 60

1.   Направи като с цигарите. Отказваш и алкохола, но без силна воля ще ти е трудно... Без твое желание не става.

2.   Отказвай се, докато е време. Баща ми е същия като теб и ми развали детството с неговото вечно бечерно полу-пиянство. Сега е болен, но не спира с неговите мастички всяка вечер.
Просто подари или изхвърли целия наличен алкохол вкъщи, почни да пиеш вечер чай, не си прави и мезенца. Промени навиците си и поне 6 месеца без никакъв алкохол, дори и по празници.
Консултирай се с лекар-психолог, ако не успееш сам да се справиш.
Ти си алкохолик, има си и термин за подобен алкохлизъм „скрит алкохолизъм“. Като останеш няколко вечери без алкохол и усетиш, колко си зависим, ще разбереш, че съм права.

3.   Щом си спрял цигарите значи имаш силна воля, пробвай и с алкохола. И аз съм като теб, но от Нова Година не пия, вече 8 дена:)). Успех

4.   Номер 3, честито. Всъщност не мисля че пия много, даже не ми е правило впечатление докато не си помислих всеки ден към 6 часа че пия нещо... всеки ден. Та днес не пия, малко ми е трудно да ви кажа, но пък не съм близвал.

6.   Щом пиеш, значи това ти доставя някакъв душевен комфорт. Помисли по какъв друг начин би могъл да го получиш? Хоби, нещо полезно да свършиш за себе си или за околните. Ще видиш, че има много други възможности за душевно спокойствие, себепоказване и себедоказване. Просто не си ги забелязал досега, а може би не си и искал. Алкохола е възможно най-лошия начин за себеизява и успокоение. Мъж 24

7.   И аз съм в същото положение като тебе, просто няма ден без няколко бири и джин с тоник. Чувствам се алкохолик а съм на 21 години. Компанията с която излизаш много влияе да знаеш, моите приятели явно са много ограничени хора, само гледат как да се напият, просто нямат никакво развитие. Вече ме отвръщава гледката маса с алкохол и да седят и да се наливат да говорят кой колко голям бил. Млади хора сме има далече по добри занимания от това да седиш и да пиеш. Както каза номер 6 трябва да замениш алкохола с хоби което ти доставя удоволствие. Мен примерно ме влекът по екстремните спортове ама просто няма как да ги практикувам като работя 6 дена седмицата от сутрин до вечер, а и нямам приятел с който мога да отида да карам байк в гората примерно. Явно за това съм на това дередже, предполагам и при теб ред фактори те притискат и просто не ти остава друго какво да правиш и седиш и пиеш.

Решението за мен е казваш майната им на всички и започваш да живееш живота който искаш, вярно сигурно е трудно ще се чувстваш самотен, няма да има кой да те подкрепи, ше те мислят за луд, както моите приятели мислят мен като им предложа да правим нещо различно, нещо ново.
Все казват стой тука пий си биричката не се занимавай с глупости, няма да харчим пари за глупости а парите които харчат за алкохол както и аз са най-голямата глупост която можеш да правиш.

Така че ти пожелавам успех, както на мен и на всички останали в нашето положение

10.   :Тема : Как да спра да пия? :
Не мога да ти кажа как да го спреш окончателно но мога да ти кажа как можеш да спреш за няколко дни, правиш така:
Ставаш сутринта и си поставяш за цел да се напиеш колкото се може повече почваш от рано, говоря за яко напиване, мешане и може нещо странично в менюто колкото да се довършиш.
Аз така направих преди време бях пушил трева плюс мешаница от алкохол и се бях размазал после не съм пил или пушил близо седмица.

11.   http://test.zalata.net/r/5762/]

12.   До автора: Ти с алкохола нямаш проблем, засега. Преди доста години и аз започнах така - с по 2 литра бира или 3 големи напитки на ден. Беше ми ОК, не ми пречеше. Когато бях почивка - можеше и малко повече. Но това беше само началото. След това започнах да повишавам дозите, нагоре, нагоре, нагоре. Пак ми беше хубаво. Работех си, пиех си, радвах се на живота, пиех си, пиех си. По много. Всеки ден. Ожених се, пак си пиех, даже повече, роди ми се дете, още повече. Работя си, пия си. НО, в един момент осъзнах, че съм станал АЛКОХОЛИК. А от това отърване няма. На път съм да си загубя семейството, работата, за здравето да не говорим.... Има ЕДИН изход - посещение на сбирките на Анонимните алкохолици. Това е. Друго спасение няма. А това, че пиеш всеки ден, независимо от количеството, значи само едно - ти си АЛКОХОЛИК. Просто трябва да го осъзнаеш и приемеш.

13.   И аз ОБИЧАМ да си пийвам, - значи ще си ДОПАДНЕМ с тебе! има един лаф... “ ПИЯНА ЖЕНА - ВЕСЕЛА КЪЩА! , според мене НЕ Е лошо!!!

14.   До 13 - ти просто не знаеш за какво говориш! Това "пияна жена - весела къща" е отвратително. И аз съм жена, и не от хубаво чета тази статия. Имам и деца и за мой срам - пия. Така се стекоха нещата, че вкъщи винаги има алкохол - и твърд и вино и бира, е оказах се мноого слаба. На цигарите устоях - отказах ги преди години, но това - не мога. Вече една година все казвам " от утре" и това утре все не идва. Не се напивам, но както казва автора - редовно пия и то количества не като за жена... И през деня ми се е случвало, после дъвча дъвка за да не мириша... ужасно е!

17.   Колеги,

Пиенето е за здраве, ама ние май прекаляваме. В близката година разбрах, че го правя просто защото лекувам болката си. Или поне така всеки би казал, защото знае че му липсва нещо в живота. И затова продължаваме да си казваме от утре... докато не почувстваме онази болка. Просто е, човек живее с болката и каквото и да става трябва да си с гордо вдигната глава, без да казваш "ми бях пиян". Успех Ви пожелавам, както и на себе си : )

18.   И аз да ви кажа за себе си. От няколко години пия и се напивам. Не пия всеки ден, ама като почна нямам спирка. Пия предимно водка и ракия. Вино и бира не ги смятам за сериозен алкохол, защото ти трябва повече количество да се нашморцаш. Преди няколко дни бях отишъл в друг град да работя с един приятел в строителството. Вечерта хората ни посрещнаха. хапнахме пийнахме. Всичко беше нормално. Но на другия ден станах и веднага си взех 200гр водка. После отидохме на обекта. Аз поработих малко и пак до магазина за още 200 и после бях се отрязал. Не ставах за работа. Взех си багажа и тръгнах на стоп. По пътя съм го изгубил-сак с дрехи. Толкова съм бил отрязан. Останал съм само по къси гащи, даже без обувки. И така се прибрах. Резил е-нали? А сега съм взел една книга да чета Анонимни Алкохолици, една млада жена ми я дадае. Надявам се да ми помогне да спра.

19.   Мале колко съм се наливал. В седмицата поне два пъти. Не ми се спира хубаво ми е

20.   Алкохолът е.... абе хем е хубаво, хем е лошо, понякога срамно.. И аз така като Вас. Когато бях на 21-22 години си пиех, когато съм на купон и никога не съм изпитвал нужда след това да продължа или да пия сам. Когато заживяхме с моята приятелка заедно аз ходех на работа, тя си беше вкъщи - учеше. В последствие тя започна работа. Моята работата е на смени и доста често оставам сам вкъщи. С течение на времето и скуката, която ме обземаше вкъщи реших да си взема 2л биричка, ей така просто, да разнообразя. Имаше период (около половин година), в който започнах да си взимам по 2л бира през няколко дни, и си я пиех сам вкъщи. Това не беше проблем, не е много, ставаше ми приятно. Постепенно увеличих честотата... след време и количеството. Стигнах до момент, в който си правех сметка как мога да остана максимално дълго време сам вкъщи за да мога да пия бира. Все сматах след колко време ще се наложи да се срещна с хора или с моята приятелка, така че да мога да се отмириша. От време на време някой ми казва, че мириша на алкохол и аз все се чудя как да се оправдая. Преди около половин година започнах да осъзнавам, че това започва да се превръща в проблем за бъдещето ми. Смея да твърдя, че съм поне средно интелигентен човек и си задавам въпроса "как така неусетно се превърнах във зависим от алкохола?" Сметнах за подходящо да споделя тук за проблемът ми, за да може съзнанието ми да го осъзнае по добре и да започна в последствие да се боря със тази напаст. Пожелавам на всички да се стягат и да си оправят живота, че такива като нас никаде не ги уважават. Успех!

21.   Умният човек, когато осъзнае, че има проблем с нещо, в случая с алкохола, си съставя план от няколко точки, за това как да се пребори с този проблем. След това изпълнен с воля и без никаква мекошавост строго спазва своя план. Това е! Това е пътя към успеха!

22.   Липсата на алкохол при хора които пият редовно и всекидневно почти, дори това да е само бира води до алкохолна абстиненция (алкохолен глад). Тъкмо алкохолният глад, а не алкохола е истинския ужас. Има хора които са умрели от липсата на алкохол. Ако пиете самият алкохол ще ви трови бавно и неусетно. Хората които хлътват по алкохола, имат нужда от алкохол, така, както други хора от вода и въздух. Без алкохол се чувстват неработоспособни, неконцентрирани, неадекватни, имат нужда от една чашка -ей тъй да си съберат мислите, ей така за отскок, могат да се появят треперене, невъзможност да се регулира телесната температура студено им е или се потят, има и психологическа зависимост- мислиш как да отделиш някой лев и малко време и да си купиш алкохол, ей така за релакс. Спирането на алкохола води до гадни усещания, може да е отпадналост, може нервната система да работи на увеличени обороти все едно човек се мъчи нещо. Има алкохолици, които примерно са причинили катастрофа или се държат като пияни, тъкмо когато са трезви, защото са зависими и съответно неадекватни, болни хора. От спиране на алкохола може да се умре и се умира. Тука вече всеки трябва да си реши дали има воля и дали може, колко е хлътнал и дали не е добре да се обърне към специализирана помощ, за да излезе от омагьосания кръг.

23.   О2

24.   Според мен причините са от въздуха който дишаме.
Ходете изпийте 2 литра или 2-голями в планината, пък после помислете!

26.   Е, и аз съм такъв"вечерен алкохолик". Първо искам да благодаря на участниците във форума - не че нещо ново се научава, просто съзнанието, че не си сам, някак си те подкрепя... Да, всеки от нас има някаква болка, която грижливо отглежда и редовно полива, за да не увехне... Да си припомним знаменития диалог на Пияницаста и Малкия Принц от Сент Екзюпери : -Ти какво правиш? -Пия! -А защо пиеш? - За да забравя. -Какво да забравиш? - че ме е срам. - От какво те е срам? - от това, че пия... " Е, нас всички ни е срам, че пием и пием, за да забравим, че ни е срам, че пием... И докога така??? Да! Липса на ендорфини, стрес, безработица, липса на перспектива, липса на успех и т. н - всичко това са аргументи в полза на пиенето. В същност, оправдания. Чувствам, че каквото и да пиша е банално и без реално въздействие. Сега е 11 часа и аз съм твърдо убеден, че никога повече няма да лизна алкохол. Чувствам се героичен, силен и горд с решението си. Но довечера в 18 часа... Така беше и вчера, и завчера. Ужасът е, че така ще бъде и днес и утре... Явно е, че никой от нас няма волята и силата сам да си помогне. Бог високо, "Анонимни алкохолици" далече... Е, нека не бъдем просто безлични участници в един фором, нека общуваме помежду си, споделяме не какво е положението, а как да излезем от него: дребните ни успехи, плановете ни, изобщо някак да си помогнем. Ето моята прва крачка: Досега не си давах сметка, колко ппия. Днес ще си премеря една доза, която да е значително по-малка от необходимата ми и ще се постарая да я спазя. Тази доза ще пия две седмици. След това ще я редуцирам наполовина за още две седмици. После пак, докато останат 20 грама на вечер. След още две седмици - край. Поне за една година. После, надявам с, ще съм отвикнал. Така постъпих някога когато отказах цигарите. Всички теории "От раз" са даже опасни. Очаквам вашите коментари.

27.   Здравете, аз съм на 35г.
И аз имам сериозен проблем с алкохола...
Всичко започна когато приятелката ми започна да пие...
Тя не просто пиеше а пиеше за да излезе да пие :)
Имаше комплекс за малоценност и аз покрай нея се подкарах яко на водки и сега като се замисля са минали вече 10г...
Имам хубава работа на брега на морето и животът ми е безгрижен, до скоро когато започнаха алкохолните абстиненции - физически и психически дискомфорт при липса на алкохол и осъзнах, че имам голям проблем...
Нямам идея как ще се оправя просто исках да го споделя...
Ще пробвам с идеята на номер 26 звучи обнадеждаващо...

28.   Ами просто спираш, кво толкова.

30.   Цял ден чета подобни форуми и сайтове и тази вечер пак си взех една малка водка с бира мамка му и гнусен алкохол няма оправия.

34.   от 31 към 32 не съм написал нищо случайно, казах му го за да се стресне, а не да го обидя. Сигурен съм, че след това, което му написах той се е замислил " наистина ли искам да умра като пияница ". Понякога за да спреш нещо ти трябва да се ядосаш. Аз спрях и цигари и алкохол и наркотици преди много години, точно на този принцип. Просто се ядосах. Това е начина :)

35.   Тъй като съм в клиника за втора 8 седмична терапия не искам да съчувствам или да обиждам някого.Беше ми зададен въпрос от психолога:"защи искаш да се откажеш от алкохола?".Задайте си го и вие.Аз лично нямам истински обоснован отговор.Продължавам да готърся.Успех на осъзналите че имат проблем.

36.   Много искам да прочета коментарите 31, 32, 33.
Болният алкохолик не трябва да бъде съжаляван защото сам започва да се самосъжалява. Трябва да му се поставят условия и сам да вземе решението, как иска да продължава. Лично аз взех решението след развода и след като ме намери жена която вярва че е останало нещо от мене и може да порастне отново за хубавите неща без алкохол.

38.   Не е лесно да се откаже алкохола, особено когато човек
години наред пие всеки ден. И при мен е така!
Дори и в момента се наливам с една бира...
Осъзнавам, че съм станал алкохолик и искам да се откажа
от това. Ходих преди време на срещи на АА, но и това не
ме спря да пия. Отказвах алкохола на няколко пъти докато
ходех на тези срещи, но не беше за дълго. Окуражавах се, че щом съм успял 1-2 седмици да не пия, значи мога да се контролирам. Но УВИ! Всичко започва отначало... Пия, пия и когато се събудя ми става лошо, започвам да вдигам кръвно и естествено го свалям отново с алкохол.
Усещам, че вече не съм трудоспособен. Все по-трудно ми е да работя.
Чета постоянно подобни статии. До някъде ме окуражават, но като дойте вечер, всичко започва отначало ( освен ако не съм започнал от обяд ). Това вреди на мен и на семейството ми. Не съм агресивен като се напия, но не съм и полезен за никой. Чувствам се една безполезна твар. Ще пробвам пак със срещите в Анонимни Алкохолици. Дано ми помогне това!
Пожелавам ви успех! На мене също...

39.   Някой ден ще го спра напълно! Има хора, които го направиха. Аз ще бъда следващия!

40.   Приятели, при мен се получи...намерих мн добре платена и супер приятна работа, която не търпи алкохолен дъх...
От 3 месеца само бира и съм мн ОК :)

41.   До 40,

Много интересна логика имаш.

За теб бирата ве е алкохол, така ли?

42.   И аз като вас пия всеки ден. Няколко пъти съм спирал за седмици или месеци но все започвам отново. Преди години спрях цигарите. Сега ще спра и алкохола. Този път за постоянно. Питате се как ще го направя? Ето така. Заявявам го публично, после ще го кажа на близките ми. Ще си го поставя за цел и ще си приппмням целта всеки ден. Ще намеря нов навик който да замени старият - вечер ще пия чай вместо бира. Успех на всички.

45.   Според мен трябва да се случи нещо със сериозни последствия, за да се намрази алкохола и чак тогава да се спре.

46.   Аз засега съм спряла, не пия никакъв алкохол. Бях писала дори тема тук, ще кажа на мен какво ми помогна. Значи бях стигнала до 2 бутилки вино на вечер. До един известен период не ми се отразяваше, тоест на другия ден ми беше малко гадно, но бързо се оправях и така бях готова за пиене вечерта. Да ама в един момент започна да ми става много гадно, получих някаква паническа атака, започна всеки ден да ми се гади, започнах да нямам енергия, вече времето за възстановяване на следващия ден се увеличаваше. Започна да има дни в които дори не съм излизала от нас. Та започнаха някакви страхове, гадене, страх ме беше да излизам и т. н. Реших да спра окончателно. Спрях за 1 месец без абсолютно никакъв алкохол, като си взех една добавка за черния дроб и знаейки, че я пия това също ме спираше да пия. Не се чувствах особено добре и нямах енергия. След този един месец не знам какво ми стана ама си взех 1 бутилка вино и я изпих, изглежда бях отвикнала малко или много защото после ми беше доста гадно. След това беше на периоди 1-2 дена пия 1-2 не. Реших постепенно да намалявам, пиех но всеки път все по-малко, не знам но при мен действаше. После пак няколко дена не пиех, после пак 2-3 пия. След известно време спрях изобщо, но то това ми е ясно че трябва да се поддържа и да се следи, затова не си давам някакви окончателни заключения, че съм спряла завинаги и т. н. Случвало ми се е да изпия 2 чаши вино като съм някъде, но толкова. Естествено като ги изпия след това ми се е искало още, но насила съм се удържала. Също така започнах да спортувам редовно - 3 пъти в седмицата, това много ми помогна, махна се гаденето и физически се чувствам много по-добре. Спорт релаксиращи практики, помагат, но също така и силно желание да спрете.
Също нещо много важно, което забелязах. Както казах аз пиех само вечер, примерно към 9-10 вечерта отивах до магазина да си купя алкохол. През деня дори не съм се сещала и не ми се е пиело. Та това което забелязах след като спрях е че точно към 9-10 се появяваше най-силното желание за алкохол. Тоест станало е някакъв навик и като стане това време, започвам да се сещам за алкохол. Също така забелязах, че стане ли 11 и ако не съм пила изчезва това желание за пиене. Така че не само самия алкохол предизвиква зависимост, ами дори вашето ежедневие, тоест вечер на компютъра с алкохола и ако е всеки ден това става твърд навик. Но този навик както е създаден така може да създадете друг, например времето през което пиете да правите нещо друго.

47.   Здравейте, на всички. Аз нямам проблем, а баща ми, всеки ден пие и се заяжда с всички ни. Много е неприятно, качва се в колата пиян, ходи на работа пиян, а най-лошото е, че търмози майка ми. Не знам как да му помогнем, а може би той самия трябва да си помогне. Може би лекарства ще му помогнат.

48.   Аз също пия доста, но успявам да го контролирам, когато ми се случва нещо интересно в живота- не пия. Когато работя хубава работа и съм вглабен в нея, някак си от само себе си забравям да пия и съм концентриран върху това да се справям добре. Това е начина според мен, а не да се ограничаваш- (няма да пия, няма да пия) това е все едно да се опиташ да запушиш река, рано или късно ще избие. До някъде човек трябва да има самоконтрол и воля, но става и по хитрия начин, просто излъжи себе си. :)

49.   Аз се отвратих от алкохола само като изгледах филма "living las vegas" с Никълас Кейдж

50.   Пий 1 път в седмицата. Аз правя така, в петък ли събота събирам се с приятели и пия за цялата вечер, т. е. от 19-20 часа до 3-4 часа 600 до 700 мл ракия. на другия ден - малко махмурлук е неизбежен. Обичам да си пийвам по тоя начин, през останалите дни не близвам.

51.   Намери си някакво предизвикателство различно от ежедневието ти в момента. Ангажирай вниманието си с нещо различно но задължително да ти доставя удоволствие. ако продължиш да живееш така както в момента няма да спреш алкохола, напротив ще увеличиш пиенето.

52.   Здравейте. На 40 съм и пия от 5 години. В началото беше по малко вино чаша или две. След това започнах с ракия през два три дни. Накрая започнах да пия всеки ден по 200-300 гр ракия. Опитвах да спра, но когато не пия не мога да заспя. Получавам паник атаки и силно сърцебиене. Не съм агресивна, но ставам неадекватна. Мъжът ми казваше - голяма работа, напила си се. Е да, но вече не издържам. Все още нямам здравословни проблеми или в работата проблеми. Но със сигурност ще получа ако продължавам така. В малък град съм, няма и с кой да поговоря. Вчера бяхме на ресторант, обикновенно се контролирам и не пия много когато сме навън. Но вчера беше много зле. Мъжът ми се ядоса, крещя ми много когато се прибрахме. Срам ме е. Много. Искам да спра да пия, но не мога. Искам поне да намаля количеството.

54.   До 26: Успяваш ли с така изложената тактика за намаляване до спиране?

57.   аз пък ще споделя нещо което е минало и все още е пред очите ми. На мой много добър приятел баща му - як българин около 2 м и около 130 кг всяка вечер с жена си пииват около 300 мл ракия. Ракия и то собствено производство /45-50градусова / задължително със салата и мезета, след което следва една бутилка 1, 5л бира с основното ядене. Това е някакъв ритуал от около 30 а и повече години. Накрая се завършва с една/ само една цигара/ на балкона. Та този човек не съм го виждал никога пиян, нито заядлив, нито депресиран... а вече наближава 80 те а и е в доста добро физическо състояние. Дали е алкохолик?

58.   До 52. И аз се усещам, че взех да прекалява с виното. Спокойно мога сама да си изпия 1 литър. Това е много за жена. На обществени места пия по-малко, защото съм шофьор, но вкъщи е страшно... Все още не съм се карала за това с мъжа ми, но усещам че ако не опитам да се променя е въпрос на време. Започнах да пия преди години, защото имахме доста трудни моменти в живота ни - деца, кредит, следване в университет, безпаричие... Но към днешна дата вече всичко е наред, а аз все така продължавам да пия. Плаша се от себе си, защото не успявам да се контролира за този пуст алкохол, а така искам да пия по максимум една чаша бяло вино на вечер! Обмислям да пробвам с безалкохолна бира. Дали ще има ефект?

59.   Здравейте... от около 3 години запознах да пия. Живея в Лондон и само работя и пия. Причината е семейството ми уби моята любима майка.

От тогава пия и живея в мъка.

Някой може ли да помогне?

60.   До 58. Извинявай, но днес получих мейл че има коментар. Минало е повече от година от моя коментар. Нещата не са се променили много при мен. Случиха ми се много гадни неща. Загубих човек, когото много обичах. Зимата и пролетта бях изпаднала буквално в дупка. Неадекватна, не можех да спя, получих някаква психоза, много бях зле. Но някак се оправих. Напълнят ужасно много, реших да се погрижа за здравето си. Започнах да спортувам и спрях концентрата. Пиех бяло вино по 3-4 чаши на ден. Нямам проблеми от рода на абстиненция или нещо от сорта. Гледах документални филми за хора с проблеми. Разказват как се крият, как сутрин треперят и трябва да пият алкохол въобще за да могат да се движат. Може би и предният коментар, за това че пие някой не означава автоматично че си алкохолик. Да, съгласна съм че като имаш проблеми трябва да ги решиш а не да пиеш че да ги забравиш. Но, така е по-лесно. Или си търсим оправдание?

61.   До 59: вероятно майка ти няма да се радва да те гледа в това състояние. Замисли се! В по-горен коментар имаше препоръка да изгледаме филма ''leaving las vegas'' с Никълас Кейдж. Е, аз го направих и наистина се отвратих от алкохолиците. Все още не съм спряла алкохола нацяло, но много лесно го намалих наполовина. Сега пия максимум по 2 чаши бяло вино на вечер. Планувам да намаля алкохола до една чаша и вярвам, че ще успея. И ти можеш! Трябва само да си повярваш и да намериш правилната мотивация. Аз намерих своята в лицето на този филм(колкото и абсурдно да звучи). Успех! 58 коментар също е мой. Казвам ти, за да направиш съпоставка (-:

62.   Хора съчувствам ви защото знам как се чувствате на следващия ден и в момента в който трябва пак да посегнете това чувство вече го няма и сте готови на всичко. Всичко зависи от нас. От всеки един човек. Няма кой да ви помогне в този момент, сами сте, но знайте, че алкохола седи на рафта у вас или в магазина и само вие имате право и възможност да го вземете оттам във всеки един момент в който пожелаете. Само от вас зависи да стои там и да чака.

63.   Спрях цигарите след казармата Нямах нужда от воля ТЕ не бяха удоволствие Носега когато съм в нас а не на вилата пия по 7л бира пред компютъра за 15 ч доставя ми удоволствие и ми възбужда паметта

64.   Всяка липса води до друг заместител Немога да коментирам ситуации с които не съм запознат Години професия обкръжение Аз просто влязох за съвет

65.   Аз сега се мъча да откажа алкохола, пих по 200 300 мл., понякога с 2 бири, почти всеки ден около 4 5 месеца. Абстиненцията е толкова лоша, сега намаля по малко, но не съм спал от 2 дни! Дано никой не изпитва такива болки! Сам съм си виновен, сега сам трябва да се измъкна от този ужас, дано се оправя, но дали ще остискам, дано Господ ме пази! Незнам ако пиеш от години всеки ден, какво ще е! Живи и здрави всички!

66.   Здравейте, не пия редовно но почна ли нямам спирка. На 33 години съм, по рано пиех и помних всичко но сега нямам спомен. . Срам ме е от мен самия. Но седна ли следващия път след втората всичко се повтаря. Понякога от голямо количество алкохол ми става лошо. Много рядко казвам край спирам и то ако не съм почнал третата. Случва се един път месечно ама....

1-50 от 60