Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да спра да пия?
Здравейте хора, може да не ви се стори сериозен проблема ми и той наистина не е, сравнение с други истории, но!

Пия всеки ден, абсолютно всеки ден от над година насам, не е имало ден, в който да прекъсна. Пия само вечер и обикновено бира - около 2 литра, или мента около 200 мл, някога и по-малко, но винаги ПИЯ. Не мога да си представя вечер без малко алкохол на масата. Не говоря за пиянски истории и т.н, макар че като си пийна повече се е случвало да ме избие на агресия.

Та - не пия много, но не искам да пия абсолютно всеки ден. Искам само като съм навън с приятели, или евентуално някой път, ако има специален алкохол, или повод. Не пия големи количества, не пия и твърд алкохол често, но за сметка на това стана навик като водата - вечер поне без малко пиене не мога.

Кажете ми как да го спра... тва са 1-2 литра бира мамка му или 1-2 големи менти. Отказах цигарите, трудно беше, но успях искам да си изкореня и тоя навик - искам да пия само по поводи.

Коментари

51-60 от 60

67.   Искам да споделя с вас моя проблем и решение с приема на алкохол. Цял живот вече 43 години не съм харесвала алкохола. Но преди 5 години изживях невероятен стрес и както повечето хора вечер започнах да си позволявам по една чаша вино. По едно време чашата се превърна в бутилка. От бутилката депресията се задълбочаваше, а алкохола се увеличаваше. Всичко това го осъзнавах, но се намирах в омагьосан кръг, от който исках да изляза и неможех. Четях как действа алкохола на органите, тялото, външния вид и на мозъка. Реших, че искам да продължавам да изглеждам млада, с перфектно тяло и да се радвам на страхотен секс с красив мъж. ЖИВОТА Е ПО ВАЖЕН.

68.   Сега и аз да се включа по темата. Има пуснати доста теми, затова реших да пиша тук... то проблема е един и същ - пустото му пиене. преди 1 година бях в клиника - след това 1 година не съм близвала. Но, от 1 месец насам пак се започна с тази мъка - казвам мъка, защото е най-вече мъка за близките ми. Имам 2 деца, съпруг. не искам да им причинявам това страдание да ме гледат как се наливам. От днес съм се заинатила да спра, но от сега се плаша какво ме чака като се прибера. Цял ден не близвам, но стане ли 6 часа се започва. Най ме е страх от онази гадна болка в гърдите, все едно ще ми изкочи сърцето. Треперенето и то е неприятно, но ще го понеса. И най-вече ме е страх да се прибера вкъщи, защото ще ми се допие. Какво да направя, че да не мисля, като снощи се усетих, че мисля само и единствено за тези глътки. Сама съм в този ад, толкова пъти съм обещавала на мъжа ми че спирам, а вечерта пак онзи порочен кръг. Той вече дори не иска да говорим по темата, толкова пъти съм го лъгала - и него и себе си. Поне тук мога да споделя и да получа някаква подкрепа. Моля ви за помощ!

69.   Здравейте, и аз съм на 32 години и пия всеки ден. При мен започна от отдавна. В началото с една бира. Сега пия поне по 2 л бира понякога и с водка или ракия. Загубих родителите си, сега ми предстои и развод. Много ми е трудно и не знам как да се удържа. Но съм решил да пробвам.

70.   До 68!
Вземи един лист, разграфи го на две, на едната част със заглавие Защо не трябва да пия, на другата Защо трябва?
Избери си причините, напиши ги. Всеки път, когато решиш да пиеш, вадиш листа и четеш!
Вземи един календар и отбелязвай дните без алкохол, колкото повече стават на брой, толкова повече ще ти идва кураж за следващите дни и няма да ти се разваля серията.
Наближи ли часа, който споменаваш си намирай някаква работа, която да ти отнесе мислите от алкохола!
Успех ти желая!

71.   Да му се не види и тъпия алкохол.. И аз не мога да го откажа.. :( Пия само червено вино, но си пия стабилно.. Не знам и аз как може да се променят нещата. На 30 съм.. пия от 16 годишен.. Като от 6 години малко по-често и последните 3 години- пия много. Не знам и аз защо се случва.. най-вероятно имам някви липси.. няма много любов покрай мен..

72.   Здравейте, от няколко години от време на време попадам на тази тема в дните, в които и аз успея да се замисля над проблема си с алкохола. От около 10 години се боря с него, пия всеки ден, основно бира, но в големи количества, 2-3 литра. Да, за някои хора това не е проблем, познавам хора, които са по възрастни, пият повече от мен и нищо им няма. Сигурно и ваши приятели са така, може би и самите вие. Преди 4 години бях диагностициран със стеатоза на черния дроб, която навремето отмина след няколко месеца диета и въздържание. Естествено след това отново започнах да пия. Обичам да излизам и да пия с приятели, пия сам на компютъра до сутринта. Бира след бира, докато заспя. Преди няколко седмици усетих тежест в подребрието, която още не е отминала и се дължи на завърналата се стеатоза и омазнен черен дроб. Отново съм на хапчета, но все още имам шанс да се възстановя, следващият път не знам дали ще имам този късмет ако не спра пиенето и не започна да живея по здравословно. Тъй че докато сме сравнително млади и пием, замислете се след няколко години какво рискувате, без да споменаваме ежедневната отпадналост и апатия заради махмурлука от предната вечер. Някои хора бяха споменали за клиники и срещи на Аа, ще съм благодарен ако някои може да даде някакви насоки и детаили. Бъдете силни и здрави.

73.   Хах, пил бил!?Бира 5% алкохол, мента 23% алкохол.Това пиене ли е?

74.   Аз пия.

Не всеки ден - Само че, когтао пия удрям цяла бутилка ракия - 700 мл ... или две бутилки червено вино т.е. пия за да ме хване. Т.е. при мен е валидна поговорката без едно мога но с едно не мога.
Правил съм експеримент - да пия само 100 или 200 грама и да имам алкохол и да не го доизпивам - успешем експеримент, но е факт че ми костава услилие голямо. Затова гледам да нямам около мен и да не започвам. По този начин успявам да не пия понякога по месец или два месеца. Но в тези периоди често си мисля за алкохол.

Ако направя ретроспекция на последните 10 години (аз съмна 44) най-дългия ми сух период е 3 месеца. Когато не съм в такъв сух период пия 1-2 пъти седмично, но сериозно.

През деня не пия, но стане ли тъмно става проблем - идва желанието. Мога да се въздържам само ако има хора около мен (всички сухи периоди са свързани с обстоятелството че има хора от семейството около мен).

Обаче когато съм сам и вечер е мн. трудно. Когато отида да нагледам един мой имот и остана вечерта сам - винаги пия. Като отида в чижбина на хотел винаги си сзимам путилка вечер.

На следващия ден след като съм пил 700 грама уиски или ракия, нямам махмурлук - ставам сутринта свежарка и се чувствам добре. Нормалните хора след 2-3 големи на другия ден са с махмурлук и нежелание за пиене, а аз махмурлук нямам а желанието идва вечерта.

На запад това състояние наричат "alcoholic use disorder" (AUD) и статистически 10 процента от хората с AUD стават алкохолици от онези които са с абстиненция, треперят и са с неугледен външен вид и не стават за нищо.

Искам някак си да спра тези мои сесии, защото няма как да завърши добре. Дано успея

75.   Не пия бира, не ми е вкусна. Не проявявам интерес нито към твърд алкохол, нито към вино и те не са ми вкусно, но чаша вино пия само по празници, като Коледа и Нова година / най-вече сладко греяно вино/ дори и на рождени дни пия вино много рядко. Най- много да изпия 5-6 чаши вино за цяла година, а е имало години без изобщо да близна алкохол.
Може би харесваш горчивия вкус на алкохола. Пробвай да го замениш с други храни или напитки
Харесвам всички вкусове, без горчив, но ям сладки неща всеки ден - шоколад или бисквитки със сутрешното и следобедното кафе.
Може би обичаш трябва да потърсиш храна или напитка, която не вреди, но заменя този ритуал с пиенето.
Има кафе с определени аромати, фреш с грейпфрут и друг плод, може би портокал, сок от нар, кефир, зелена салата,в която има рукола, горчица като подправка към храната - в нея има хмел както в бирата, качествен тъмен шоколад.
Опитай да замениш този навик с друг.

76.   На 37 съм алкохолик , но в момента от 3 месеца съм чист, за сметка пък тежка раздяла с Жена ми и едно прекрасно дете на 3 годинки ще расте без баща си, няма да мога да съм до него в най-хубавите му моменти....хора не си го причинявайте....аз пиех редовно , но имах лимит две чаши максимум...но когато стреса , умората проблемите започнаха (парични, работа. т.н.) дозата се увеличи, постепенно започнах да пия в Избата скришом, после преди работа....нещата излязоха извън контрол...обещания...отказване , безуспешно...и се стигна до раздяла...тежко ми е , щеше да ми даде шанс , но накрая се отказа....успях да спра...и нямам намерение да близна , колкото и да ме боли, колкото и да ми тежи...няма повече....

51-60 от 60