Споделена история от Наркотици и алкохол

Искам да пробвам гъби
Много искам да пробвам гъби, амфети и екстази. Твърдо съм решена да го направя, но най-добрата ми приятелка ще ме намрази. Ако го направя тя няма да ми проговори. Как да я разубедя?

Коментари

1.   Много внимавай с тези неща! От трите, които си изредила, гъбите са за предпочитане, понеже са естествен продукт. Най-добре си ги набери сама есента някъде по Рила или Пирин.

Първо се запознай с нещата. Прочети примерно тази тема: http://spodeli. net/2/story-11563. html
И умната!

Повярвай ми - ако оплетеш конците, това, че най-добрата ти приятелка ще те намрази и няма да ти проговори, ще ти е последната грижа!

2.   Ето така се започва.
Когато се пристрастиш ще ти е все едно какво мислят приятелите ти. А пък и наркоманите умират рано, така че няма да ти се сърди дълго.

3.   И поради защо си твърдо решена да направиш тази глупост? ! Наркотиците са най-опасното от нещата, към които можеш да се пристрастиш. Или може би си мислиш, че няма да стане, или не ти пука, или ще си решиш проблемите? ! Самата ти твърда решимост е мноого обезпокоителна. Отговори си на въпроса защо точно искаш това и ще разбереш защо точно искаш да опиташ, т. е каква ти е липсата и се опитай да намериш друго решение, различно от наркотичните вещества. Защото това не е шега и със сигурност няма да можеш да се измъкнеш някой ден-а проблемът ти ще си остане нерешен... Не мисля, че можеш да разубедиш приятелката си, която явно също има твърда позиция по въпроса.

4.   Номер 2, 3, личи си че нямате понятие от темата. Не можеш да се пристрастиш към гъби. Усещането е толкова силно и разтърсващо, че имаш нужда от месеци, за да го осмислиш и осъзнаеш. Обикновено е като нирвана, просветление, виждаш нещата истински, по начин, който може да разбалансира хора с по-лабилна психика (т. нар. bad trip). Ако си стабилна и нямаш задни мисли, пробвай :) няма да го забравиш цял живот :) Ако се съмняваш, гледай да има някой с теб, който да 'води' преживяването. В никакъв случай не го прави в града или на парти! В гора, планина, на вила, някъде сред природата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

С клубните наркотици нещата са различни - амфетамините и екстазито действат като огромна доза кофеин - цяла нощ не ти се спи и чувстваш необяснима еуфория. Няма да ти навреди особено ако пробваш веднъж и спреш до там. Иначе можеш много да се закачиш психически, точно защото си казваш, че не е нещо сериозно, но докато си го повтаряш, става сериозно. Имам предвид средата, в която би се случило - в клуб, на парти, на купон... обикновено човек е запленен от енергията, еуфорията, всичко ти се струва перкрасно и безобидно, взаимоотношенията стават истински. Само че организма привиква много бързо и започваш да вдигаш дозата. Докато се усетиш всичките ти джобни ще отиват, а все няма да стигаш до еуфория, като в началото.
Ако си вярваш пробвай и бягай :) ако не, по-добре стой далеч от компанийте, в които употребата е обичайно нещо... В днешно време амфетамините замениха хероина и никак не са по-малко безобидни, независимо как ти изглежда в началото! Проблемите с белите дробове и сърцето няма да закъснеят!

5.   Не се занимавай с глупости, особено с амфетите. Щом ти се дрогира - има марихуана за тази цел.
Ако беше моя приятелка обаче и аз бих се дистанцирала от теб. Не взимам наркотици, не пия и не пуча и просто няма да отговаряш на ммоя стил на живот.

6.   Страхотно и изчерпателно № 4-трябва да се друсаш, за да видиш нещата истински! Това е абсолютна илюзия! Ако чакаш да достигнеш просветление по този начин, нямаш никакво понятие от същността на просветлението!
№3

7.   Всичко трябва да се пробва в тоя живот, спрете да живеете като овце. Приятелката ти е кон с капаци, ще си намериш друга, по-добра. Живейте за усещанията!

8.   Веществата само изкарват същността ти на показ, ако се притесняваш сега, ще се притесняваш още повече в шамока и вместо да ти е кеф ще се чудиш кво ще каже тя ако те види в тоя момент ;)

9.   Нея разубеждавай!!! Разубеди се ти самата!!!

10.   Номер 4, много добре казано и обяснено :) Номер 3 има много варианти да постигнем просветление и да, наркотиците често помагат. Сподели с нас как ти успяваш да достигнеш своето :) Аз лично съм опитала (повече от 10 пъти, освен гъбите-2 пъти) от всички описани по горе и Не, не съм пристрастена! Вишист съм.. имам сериозна работа.
Един съвет и от мен-приятелите са, за да се подкрепят не, за да контролират животът на другия, така, че ти преценяваш. Не прави нищо под влиянието на ултиматом поставен от някой- приятелите идват и си отиват ако не е за това, би могло да е за нещо друго... Това е твоят живот- изживей го, като му се наслаждаваш и бъди разумна :)