Споделена история от Наркотици и алкохол

Амфети
Преди 4 дена шмръкнах 3 магистрали амфети.
Още имам сърцебиене и супер силен пулс до когаааа...
Кажете ми моля ви. За първи пат опитах и се кълна че вече няма да се повтори. Още няколко дена ще продължи и ще отшуми, или вече имам сърдечно заболяване?

Коментари

1.   Това са амфетите друг път ще знаеш кви лайна са!!! :-))))
Ще мине утре ще си по-добре.

2.   Оф хора незнам чесно ви казвам, вените ми по гърлото се вижда как подскача от пулс и някакси го чувсвам изтрyпнало, според мене това не е нормално !!!!

3.   Пий повече течности (вода) за да може оргазнизма да се изчисти по бързо.

4.   Ама не орекалявай с водата че понякога се получава обратен ефект.

5.   Преди 6 дена шмърках амфети, още много ме боли лявата страна на гушата вената ми подскача лекичко и имам силен пулс мн силен чак главата ме заболииии.

За първи пат през живота ми смърках амфети и съм на 16г. Нормално ли е????? плс които знае напишете по един коментар плсссс

6.   Даже и да си на 99 не е нормално да смъркаш каквото и да е. Това което се случва с теб е нормално аз ката съм шмъркала след това сънят ми не е бил нормален дълго време да не говорим за сърцебиене и дезориентираност. Така че се замисли дали друг път искаш да се чувстваш така.

7.   Определено ще се замисля !!!
Дори какво да мисля казал съм си НЯМААА това е кошмар!!

8.   Може ли след като съм шмъркал амфети преди 10дена
и ако дам кръвна проба да се разбере, че съм шмъркал?

9.   Метадонът убива бавно. Страничните действия при употребата на метадон:

*Запек
*Световъртеж
* Сънливост
*Сърбеж
*Гадене
*Задържане на урина
*Повръщане.
*Респираторна депресия(подтискане на дишането)
*Подтискане на сексуалното желание
*Ненормално бърз или бавен пулс
*Замъглено или двойно виждане
*Студена, лепкава кожа
*Депресия или други промени в настроението
*Сухота в устата
*Припадъци
*Халюцинации
*Обриви
*Загуба на апетит
*Кошмари или необичайни сънища
*Зачервяване на кожата на лицето
*Безпокойство
*Втвърдяване на мускулите
*Шум в ушите
*Сънливост
*Кожна реакция на мястото на инжектиране (в случаите на употреба на метадон на черно)
*Стомашни спазми или болка
*Потене
*Проблеми със съня (безсъние)
*Пожълтяване на кожата или бялото на очите.
*Метадонът предизвиква физическа и психологическа зависимост.

Няма Антидот. Абстинентният период е по –дълъг и по тежък от хероиновият. 60% от смъртните случаи при предозиране в САЩ са от метадон на черно. В комбинация с определени антидепресанти, алкохол или стимуланти може до бъде СМЪРТОНОСЕН.

В психологически план затвърждава моделът на зависимият, че не може да се справи без помощта на вещество от вън. Консервира и блокира емоционално човек.

(бел. на модератора - дължим да оточним, че горното е взето от брошура за страничните ефекти на метадона, без да се напише, че изброените се проявяват рядко и при някои пациенти и не наведнъж. Метадонът е медикамент с лекарско предписание, а метадоновата програма е заложена в Наредба 24 на МЗ, с което е призната от държавата като достатачно ефективна. Не носим отговорност за горната информация!
и личен съвет - Ако сте в каквато и да е програма за отказване от наркотици, желаем Ви успех и не се отказвайте!)

10.   Мисля че може такива анализи кръвни улавят някой вещества до месец след употребата им.

11.   Просто си взел доста нискокачествени амфетамини и не се притеснявай ше ти мине. Една приятелка изпадна в същата ситуация, само че тя отиде на лекар. Той изписа някви хапчета за смукане и мед. Пий повече чайове и ше се оправиш бързо. Предполагам си взел голямо количество, за да си причиниш чак такова нещо на гърлото.

13.   ЕЛКАТА: АЗ ПА ДОСТА ЧЕСТО СИ ВЗИМАМ И СИ МИ Е УБАВООО ДОБРЕ, ЧЕ НЯМАМ ТАКИВА ПРОБЛЕМИ КАТО ВАС... ХА ХА

14.   Пфф амфетите са супер шит, не знам как си се излъгал/а да фукаш тая гадост.

15.   УЖАС! ХОРА НЕ ДЕЙТЕ ДА СИ ТРОВИТЕ ЖИВОТА С ТАЗИ ДРОГА!! АЗ СЪМ НА 21 ГОДИНИ, ВЗИМАЛА СЪМ ВСИЧКО БЕЗ ХЕРОИН!!! ЗА ПЪРВИ ПЪТ НА 15 ПУШИХ ТРЕВА... АМИ ТАКА ОКОЛО 15-ТИНА ПЪТИ ЗА ЕДНА ГОДИНА... АМИ ОСЪЗНАХ УЖАСНО НЕЩО Е ... САМО МОЖЕШ ДА СЕ ИЗЛАГАШ, КАТО ПУШИШ!! ПОСЛЕ НА 17 КОКАИН???

И КВООО, ТРЯБВАШЕ ДА ВЗЕМА ЕДНА ПРИЯТЕЛКА ОТ ТЯХ.. ПРОСТО ТИЧАХ ДО ТЯХ, ТОЛКОВА МНОГО НЕРВИ И ЕНЕРГИЯ.. А НА ДРУГИЯТ ДЕН УМИРАХ ОТ БОЛКА, ЗАЩОТО СИ БЯХ ГРИЗАЛА НОКТИТЕ И УСТАТА ОТ ТЕЗИ НЕРВИ.. УСТАТА МИ СЕ БЕШЕ ПОДУЛА...! НОКТИТЕ КРЪВ! ПОСЛЕ ОЩЕ 5 ПЪТИ СЪМ ВЗИМАЛА КОКАИН И ОКОЛО 10-ТИОНА ПЪТИ АМФЕТ-.. ОФФ КАК МИРИШАТ, КАК НЕ ТИ СЕ СПИ, КАК СЛЕД 1О-ИЯ ЧАС СЕ СДУХВАШ ЯКО, КАТО НЕ СПИШ И САМО ШМЪРКАШ, ЯКО ЦИКЪЛ, ЯКО СДУХ, ЯКО СТУДЕНА ПОТ!.. ЗА КВОООО??

ДА НЕ ТИ СЕ СПИ, ДА ТАНЦУВАШ...ПРОСТОТИИ..ВЕДНЪЖ МИ ДАДОХА ХАП- ДОЛАРЧЕ ИЛИ КЕНГУРУ НЕ ПОМНЯ. ЕБАТИ ГАДНОТО СЪРЦЕТО МИ НЕ СПРЯ ДА ТУПА, ПОБЪРКАХ СЕ!!! КОЕ МУ Е ХУБАВОТО ДА ДРУСАШ НЕ ЗНАМ?? МОГА ДА СЕ СМЕЯ БЕЗ КОЗ! МОГА ДА НЕ СПЯ БЕЗ КОКА, АМФЕТ И Т.Н. МОГА ДА СИ ПРАВЯ ГОТИНО БЕЗ НИКАКВИ БОКЛУЦИ ДА ВЗИМАМ, ИСТИНАТА Е КАКТО СИ ГО НАПРАВИШ!!!
ЕДНА 21 ГОДИШНА СТУДЕНТКА, СОФИЯ.

16.   Амфетите са страшна гадос преди няколко дена реших да опитам първят път нямаха ефект но втория май се предозирах приателите ми казаха че 6 часа постояно съм бил мн агресивен нервен ай усещах че цялото ми тяло е изтръпнало треперех постояно исках да се движа испитвах страшна агресия беше ужас от време на време не ми достигаша въздух едвам се свестих това ще е последният път когато взимам тая гадос :(

17.   Хора пишете по темата ... а ако въпростите ви са така малоумни или си търсите причина за внимание не знам в гугала ще намерите нужната информация за всеки наркотик от халюциногените до барбиторатите ... сичко си пише ... иначе съм съгласна с номер 3 ... бее сичко ше са опрай говорим за амфетамини те не са мноо силен наркотик .. просто е най-якия и го препоръчвам на всеки, който е навитак да се друса хахаха :)

18.   Eхааа 3 магистрали наведнъж .... ти добре ли си :D
и то за първи път си шмъркал.... какво очакваш нормално е да ти се отрази така и да те държи няколко дни радвай се че си оживял :) ше ти мине :P ама след като си начинаещ внимавай с предозирването че нали знаеш....

19.   Hаведнъж ли бе ? ти не си в ред ... за първи път при това. . . нормално е да ти се е случило такова нещо ... то тва се праи 1 - 2 пъти за 20 часа ...

20.   Направих една абсолютно безотговорна простотия :х бях болна и все още взимам един антибиотик Zinnat, днес ми начертаха 3 къси линии амфетамин и напълно забравих, че съм на антибиотик...в момента ми е мн зле, хванала ме е няква параноя, че няма да доживея до утре... някой да каже нещо по въпроса, защото ще се побъркам...заклевам сее повече няма да доближа тая гадост ;ХХ

21.   ЕЙ, ТЪПИ НАРКОМАНИ ТАКИВА ! МРЕТЕ КАТО СЕ ДРУСАТЕ , БЕ , КАКВО ТУКА СТЕ СЕ ЗАОПЛАКВАЛИ - ДА НЕ СМЕ ВИ КАРАЛИ НАСИЛА ,БЕ ! ЕЙ ЗАТОВА СЪМ ПРОТИВ РАЗНИ КОМУНИ И ТЕМ ПОДОБНИ ..ДЪРЖАВАТА ДА ОТПУСКА ПАРИ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ТАКИВА БОКЛУЦИ ДЕТО И НИЩО НЕ СТАВА ОТ ТЯХ , ДЕТО СА СЕ РОДИЛИ САМО ДА НАТОРЯВАТ ТАЗИ ЗЕМЯ , ..И ДЕТО САМИ СА СИ ВИНОВНИ , А ЗА ОНКОБОЛНИ , ЗА РАЖДАНЕ НА ДЕЦА , ЗА НАЧИНАЕЩ БЕЗНЕС И ДР, ДА НЯМА
ЕВА

22.   Айде щом са проали 1 2 пъти да умират ? :) ти сиг пушиш аиде ти кат пушиш да умираш и ти държавата пак отпуска пари за такиа кат тебе :)

24.   Абе хора вие нормалнии ли сте как всички се предозирвате и се правите нещоо на мен как така 1 път не се предозираах ии не ми стана нещоо за умиране едва ли не по вашите думи...

26.   абе хора на 17 съм от скоро почнах редовно да взимам .... за 1 седмица съм взимала най-малко по 2 линии на ден! в момента ми се проявяват някой лоши симптоми .... ще ми мине след като се изчистя (3 месеца) Няма смисъл да взимате амфети, ако искате нещо по добре пишете трева .... но амфетите са нещо ужасно. В един момент ти е супер яко, но като се замислиш какво следва и не е мн приятно !

27.   26..... просто леко си в грешка,смисъл...за да се изчистиш от амфети не са ти нужни 3 месеца, 2-3 седмици са достатъчни,ако не вярваш опитай,вземи амфети в началото на месеца и към края отиди да дадеш кръв,няма и следа от амфети :)

28.   Може ли само някой да ми каже какво да пия за да се поизчистя малко по бързо гледах да не друсам последните 2 - 3 седмици и след тфа само 4 - 5 линий за 5 дни .. ако може някои нека ми каже как да се позчистя за 1 - 2 седмици .. Благодаря предварително !

30.   Взимайте,взимайте,днес в болницата в която работя умря 23 годишна от наркотици-всички органи и бяха отказали!

31.   нещата са много по-сложни от колкото си ги представяте

33.   до 9! Абе ти освен да преведеш брошурата със страничните ефекти, защо не пишеш, че тези неща се появяват рядко и при някой пациенти... Всеки препарат предизвиква при някой от употребяващите го някакви странични ефекти... бил ли си "зависим"? Дай да продължаваме с ХЕРОИНА, защото е сигурно по-безвреден... Знаеш ли кой се включва в програма на метадон? Който употребява поне 1 година хероин, венозно и е имал поне ПОНЕ ТРИ неуспешни лечения... Т. е това е един вид за тези, които са пробвали и знаят и усещат, че не могат да се "откачат", повечето, над 90% в тези програми сме хора с над 5 години хероинова зависимост, с много, някой с десетки опити да го спрат... и неуспешни. Ето не става по-друг начин или продължаваме и "мреме" от хероина (все млади хора-ЧОВЕШКИ СЪЩЕСТВА-повечето на около 25-30 г, и от всички соц. групи вкл. и много висшисти)или сме на поддържаща програма. Последния "влак" да станем порядъчни граждани, и много от нас стават такива, пият си препарата, работят, учат, близките ни отдъхват... и ти ще ми кажеш за метадона 9-ти номер...

35.   Сега съм над 30, без професия, без образование /не можах да завърша, въпреки че бях студент/, имам една книжка за шофьор и това е. Един ден ще работа като шофьор на такси или нещо подобно. Казвам един ден, защото от две години съм на метадон, преди това и на др. поддържащ препарат "Субститол" за да мога да се откача от дрогата- тъй като редовно злоупотребявах с амфети и стаф. 13 години съм се друсал редовно, и последните 2 само амфетки, но с мярка, по рядко и за готиното /лечението си върви всеки ден/, значи общо са 15 години! Това ли искаш и ти? ! Всеки божи ден години наред да ходиш и от едно гишенце да ти подават чашката с метадона, ако си намериш работа ти го дават за седмицата, но пък при условие, че тестовете за всякакъв вид дрога /вкл, хапчета за сън/ са ти отрицателни, и пишкаш пред сестрата която те гледа да не ползваш примерно чужда урина... това ли искаш да ти е живота... помисли си винаги преди да посегнеш към нещо по силно от амфетките. Лошото е че никoй не е тръгнал направо от твърдата дрога, всеки е почнал от по-леката. Всеки си е мислил- то от един път нищо няма да ми стане, след време e хайде още един какво пък толкоз... така се почва... всеки си е мислил аз винаги мога да се спра, да аз мога да го направа... всеки си е мислел, че той държи нещата под контрол... и всеки е бил излъган от заблудата си, защото всеки е бил само-заблудил се! Помни това когато посягаш към дрогата, за момента, първите пъти ще ти направи готиното, но после идват кризите, абстито, проблемите с близки, с учението, с работата и прочие. Млади сте повечето, живота е пред вас, веселете се. ОК от време навреме дръпни си тревичка нещо, може и екс-че, ОК даже и малко амфетки да са, щом пък толкоз искаш, но го правете с мярка, ето значи на club когато ходиш по линийка-две-три да се вдигне човек и му стига, колкото за да си повдигне настроението... Това аз мога да Ви кажа за дрогата. Успех и всеки да помни, живота Ви тепърва започва, предстои да срещнете любовта, предстоят гаджета, после семейство и дечица. Това са и щастие, сигурно и понякога нещастни ще се чувствате, живота не може да е само купон. Но го изживейте пълноценно.

36.   Напълно съм съгласна с номер 35-аз съм на 29год-и за жалост бях от вълната, която нямаше никаква представа до какво води хероина-опитах за пръв път на 14год-понеже гаджето ми беше употребяващ-а дотогава дори не бях чувала какво е Джойнт.Щом този як и отворен,готин младеж ми се кефеше-а аз исках да съм с него-що пък да не се чувствам така различно и аз-минах през етап, в който си мислех,че съм нещо повече от другите,понеже пушех на фолио,а в последствие смърках.Може би ако тогава добрите другари, не ме бяха светнали,че след месец всекидневна употреба-нямам просто настинка-а това са кризи-вероятно още тогава щях да ги изкарам като обикновен грип-а не да се мъча след това 14-15годиини да смееня психиката си,молейки се поне да получа амнезия.Сега поне всички знаете скапаната химия докъде води-през 1996 когато аз се сблъсках за 1път-даже успявахме да излъжем ченгетата,че матеряла е храна за рибки-и те зе връзваха,понеже си нямаха на представа-че в държавата ни е навлязло мощно оръжие са самоунищожение на най-ценните-а именно младите,в чийто ръце би трябвало да е бъдещето.Точно по това време доста качествени хора-добри отличници, с нормални семейства и дори ценности-паднахме в плен на хероина-и оттогава се бориме-със самите себе си във всяка секунда.Аз все пак завърших и висше образование-сменях различни престижни работи-ако ме видите никога не бихте предположили,че съм зависима.....но е факт.Не случайно и названието му и хероин-от английски -героичен, понеже рядко успяват да се преборят-завинаги,понеже зависимостта си остава хронична и до гроб-герои са тези,които успеят, а жалкото е,че чак когато умрат може сигурно да се заключи,че са успели да се справят. Съгласна съм,властта на наркотиците е огромна-не само, щото са модерни, но и с тях ставаме принадлежни към една по-специална общност от по-куул хора....като сме под въздействието им-няма болка,тъга, нито трудности в общуването-има спокойствие, релакс....еуфория...няма я скуката-но от опит ви казвам-това е съвсем в началото-после попадаш в яката дупка на депресията и колкото и да увеличаваш количеството на приема-вече няма по-добро състояние-вече си диагностициран-бих го сравнила с рак на психиката.Доста хора се вкопчиха в амфетите, понеже 1во-не е херца,значи -може....пък и то ми Убаво бе.....тази илюзия е още по-брутална-кризи и зависимост има-и психическа и физическа-и са много по-брутални...понеже тва е гадна химия-и нещата стават необратими...Моят съвет е-търсете тръпката в истинския живот-така няма да се изчерпа,и няма риск да загубите свободата си-а тя наистина е най-ценна....правете секс,обичайте се, общувайте....но без екстри....не си струва да се събудите един ден и да осъзнаете,че живота ви е сив и скучен,че е дори невъзможен без да сте употребили нещо----каквото и да е...в това число и алкохол...няма смисъл от изкуствени състояние-не осъзнавате колко много рискувате...
Едва ли някой,който възхвалява якото състояние от политането след 1-2линии би ме послушал-но аз не ви лъжа-споделям с вас 15год злоупотреба с всички известни и не толкова психоактивни вещества и ако сега ми предложат да си върна загубените възможности и години,в който съм живяла на ръба тотално аут ъф спейс срещу това да не опитвам наркотици-бих дала всичко....жалкото е,че загубих толкова много-и се надявам да успея поне наполовина да се реванширам както на близките ми така и на самата себе си....Успех на всички!

37.   АМАТИОРИ!!!

38.   Амфетамините се неутрализират с бира.

40.   от тревата вече ми е 5-и ден и оште имам ми е гадно кога щте ми отмине тва и бързото забравяне пишете ми pls pls pls

41.   38, ти си луд... ха-ха

44.   Преди 3 дни се върнах от купон. Там за първи път пробвах пико(шмъркане), и мисля че нещо не ми е наред със сърцето. Несъм прекалявал с тая гадост -3-4 ленти в рамките на цяла вечер. Незнам какво става но все оше си усещам сърцето как бие! Незнам дали това е нормално, да продължава толкова време. Моля ви ако някои знае нещо да пише! Благодаря

45.   Има разлика между пико и амфетамин. Пикото е много по-силно, особено истинското пико, което много рядко се намира и е доста скъпо. Повечето лайна, които минават за пико са толкова смесени и забъркани от какви ли не неща и за това след приема им има странични ефекти и се чувстваш отпаднал, агресивен, трепериш и други такива. Защо си мислиш, че не си прекалявал? За първи път 3-4 ленти пико е прекалено много. Явно не е било чисто и в комбинация, че си взел повечеко се получава този дискомфорт и сърцебиенето. Съветвам те да се успокоиш, да се наспиш едно хубаво, 10-12 часа, да се нахраниш добре ии съм убедена, че ще ти мине. Ако продължава може, ако имаш у вас Нитроглицерин да пийнеш едно хапче.
А след като се върна от купона пил ли си кафета, питбули и такива? Защото може и от това да е.
Успокой се, не е нищо сериозно. Просто другия път мисли с главата си, преди да вземеш каквото и да е.

Лоша

46.   Аве я се стегнете... след джам, хапваш нещо насила пиеш един аспирин и до края на деня ти се оправя сърцето... друго вече е като почнеш по 3 дена да ми праскаш като прахосмукачка... друсайте с мярка момци!

47.   Всичко си е до мярка...

49.   Вие какви работи взимате, по 2-3дена сам чертал но като спра наспивам се и на другия ден съм като нов, не взимайте АМФЕТИ от непознати хора!

50.   Друсал съм се и се друсам все още. Основно дигащи наркотици, амфети, екстази, кока, мета и т.н. Най гадното е след яко приключение да няма афтерче и да се здухаш сам някаде... точно това се случва с човеците по-горе... е рано или късно всеки се пребира...

53.   Затова почнете да тренирате, аз така направих като преди 3 години започнах да се занимавам с фитнес. Отначало не виждах съществени резултати, но всичко с времето си. С малко повече хранене, правилно трениране и възстановяване започнах даа виждам промяна в себе си не само визуална, но и духовна! МОЖЕ И ДА НЕ Е ТОЧНО ФИТНЕС, А ДРУГ ВИД СПОРТ, НО ПРИ ВСИЧКО ПОЛОЖЕНИЯ ЩЕ ВИ ПОМОГНЕ! СПРЯХ И АЛКОХОЛА НАЦЯЛО САМО БИРИЧКА ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ТОВА ВЕЧЕ ОТ ПОЧТИ 2 ГОДИНИ! ПАК МИ Е ЯКО ДА СИ ХОДЯ НА КУПОНИ И РОЖДЕННИ ДНИ БАЛОВЕ И Т.Н. Кво като съм трезвен... човек ако знае как да си направи шоуто не му трябва нищо други!!! УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!! :)

54.   Бе хора спрете се с тия боклуци... приятно е като вземеш и ти става едно хубаво но после минава и искаш пак и пак понеже ти е скучно.. е след време вече ще се чудиш как да се отървеш но ще е много по трудно, колкото по рано спреш толкова по добре! Надявам се да оасъзнаете колко е сериозно това! :) Целувки :*

55.   Тъпаци, като не си знаете мярката, нема да ви е убаво.

59.   Три магистрали за първи път радвай се че не си изпаднала

62.   До номер 40,
първото което е ,ти ако си пушил/а трева :D си режа главата.
Тя държи 2-3 часа Макс, след което ти се доспива и огладняваш супер много. Относно "бързото забравяне" как пилешкия ти мозък успя да измисли толкова голяма простотия .... :D покъртителен 40ти номер .. дори и да има такова нещо като бързо забравяне, то се получава при циклене цял ден в телевизора , изпушвайки 2-3-4 грама на ден в продължение на годинИ. Пушете си тревица и си питайте джеба, т'ва е единствения опиат който подкрепям с 2 ръце ЗА. Няма да ви навреди нито на училището, нито на паметта или мозъка като цяло... ако седите естествено 24/7 на Фацебук и пушите, ест че ще си въобразите "тревата е наркотик, от нея изкарвам 2ки" , ти ако не можеш да научиш 1 страничка примерно, защо обвиняваш растенията за това :D ?!!!!!

64.   Добре де като цяло наркотиците са мн вредни, а пък Саша Шулгин (Бащата на Екстазито) постоянно е правил експерименти със себе си и то с всякакъв вид химия. И почина на 88год. Други пък пият ракия, водка или вино, или пушат лула цял живот. И почти стигат 100 год възраст.... :D

65.   Здравейте!
Къде от глупост, къде от незнание и за това, че беше на аванта пробвах амфетамини, няма идея какви. Не съм наясно с тези неща, просто бях на едно място с едни хора и май да не изглеждам като задръстеняк пробвах и аз.
Исках да разбера как се неутрализират амфетамините и прочетох първо коментарите тук. Само 38 казва, че се неутрализират с бира, но както и други не са го взели но сериозно. Прочетох какво пише из английските форуми и след като днес изпих една бира и вече не гледам като ТЕЛЕ, мога да кожа, че 38 е прав. Единия от компанията също бе пил бира след това и не се чувстваше като ударен самолет. Повече такова нещо няма дори да си помисля да опитам даже. Животът е пълен с хубави неща, които могат да ни правят щастливи и пълноценни. Успех на всички!