Споделена история от Наркотици и алкохол

Да пробвам ли..?
Пише ви момиче на 13 години.. знам, че съм твърде малка и не искам коментари от сорта: ти добре ли си, толкова си малка, как може да имаш интереси към такива неща и т. н.
Проблема е, че от известно време, се интересувам към наркотици. Това според вас нормално ли е за момиче на моята възраст..?
По тази тема, пушила съм трева 4 пъти, нямам проблеми с това.

Искам да попитам, от втора цигара, създава ли се зависимост? Пушила съм само 1, обаче обща.. смисъл аз и приятелката ми от тази 1. Ако изпуша още една, ще се пристрастя ли?
И още нещо.. да опитам ли амфети? Дали може да ми стане нещо, което да бъде фатално за момиче на моята възраст?

Обръщам се към вас относно това. Не съм сигурна, че е нормално момиче на моята възраст да мисли за наркотици. Започнах да слушам хаус музика, български рап.. мисля, че от там тръгнаха нещата. Всички от моята компания пушат цигари, но въпросът не е в това. Моля за добри коментари, надявам се да не ме убиждате и т. н. (:

Коментари

1.   Като почнеш на 13, на 17 - 18 ще си заприличала на плашило и ще си пълна развалина.
Сама си преценяваи...

2.   Съгласен съм с номер 1, само ще си провалиш живота за малко тръпка:( По-добре недей, но ти си решаваш

3.   Писна ми да се оправдавате с музиката! Аз като слушам Хаус от 6 години, а преди това Транс и т. н., защо не се друсам? Ходя си на партита и си правя кефа без дрога, музиката ме кефи. И доста преди това като слушах БГ рап и се кефех на текстовете защо не съм пушил трева??? Я си помисли пак дали е от музиката, тц тц тц, глупави деца! Дано темата да е измишльотина (на каквото намирисва), но все пак доста ме издразни!
П М

4.   Авторката:

Към номер 3 : НЕ съм се оправдавала с музиката! Просто се опитвах да кажа, че от хауса се сетих за наркотиците повече и се заинтересувах.

Към номер 2 : Благодаря за отговора! : )

Към номер 1 : Също благодаря за отговора! : )

5.   Как си пушила 4 пъти пък само 1 цигара не е мн ясно :-D

6.   Номер 1 е много прав, и наркотиците увреждат мозъчните клетки и доколкото съм чувала, опианяващите в-ва които внасят тук, са пълни с разни боклуци и примеси. Няма лошо, че слушаш различни стилове музика, аз също слушам хаус, но също като Номер 3 смятам, че това няма нещо общо с дрогата. И ако търсиш само малко тръпка, не си заслужава да се съсипваш.. Гледай си уроците, излизай с приятели и се забавлявай, помисли си добре какво отнемат наркотиците, само за едното усещане..
Момиче на 15г.

7.   Препоръчвам ти най-приятелски и от опит да опиташ пак, но след няколко години.

Това, че от втората цигара се пристрастяваш са глупави митове.
Марихуаната е нещо много хубаво и не е наркотик, но на твоята възраст ще ти изиграе лоша шега.
Имах приятели, които започнаха на 13-16, сега всички са едно провали, рецидивисти и дегенерати.
Имам и приятели, които почнаха на 17-20, сега са много успели и марихуаната по никакъв начин не им пречи, даже им помага.

Лично аз направих грешката на около твоята възраст да започна да се интересувам от такива неща и вниманието ми беше насочено само към това, а не към ученето и сега няколко години по-късно все ще употребявам (марихуана), но вече осъзнавам каква отговорност е, не ми е приоритет и съм си здраво стъпила на краката; преди ми пречеше, а сега ми помага и мога а оценя ефектите й.

Не прави подобни глупави грешки, просто изчакай, а преди това се образовай на тема наркотици ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, за да не се плашиш от глупави митове и за да знаеш важните истини.

Gia

8.   ХАХАХАХХАХА, да се смея ли да рева ли не знам.. :D Трябва да пушиш всеки ден по 20 джойнта за да се пристрастиш бе..

9.   НЕ, НЕ, НЕ и пак НЕ!!! Не го прави! Ще си съсипеш живота така. Номер 1 е прав/а за това, че до 17-18 /а може и по-рано/ ще изглеждаш като зомби. Спри веднага с тия лайна.

Момиче на 13

10.   Благодаря много на всички. Искам да спомена, че въпроса ми беше дали от втора цигара ще се пристрастя. Не към тревата, аз нея си я пуша и нямам проблеми.
Благодаря на всички :)

11.   Проблема не е само дали ще се пристастиш от втората цигара а, че много често пушенето води до отключване на шизофрения и други психични болести, които лепнат ли ти се веднъж отърване няма и ще висиш в психодиспансера. Спри докато е още рано и никога не си съсипвай живота! Съветвам те да прочетеш малко психология и да помогнеш на себе си ако се чувстваш подтисната и объркана.

12.   Виж какво ако пушиш само трева, ок. Дори бих казала по-добре да пушиш трева (стига да не прибягваш към по-твърди наркотици), отколкото да се тровиш с цигари. Мога да кажа че тревата дори понякога може да е полезна, но и да не е повярвай ми няма да ти навреди толкова колкото цигарите биха ти навредили. Съветът ми към теб е да се придържаш само към тревата! :)

13.   Ми до 18г. щи окапат зъбите от амфети лицето ще ти посинее ще станеш като скелет абе общо взето пълна утайка ще си.

15.   Не ти давам съвет а те МОЛЯ да спреш веднага докато не е станало късно. Аз също имам дете и като видях на колко години си щях да припадна. Наистина ли днешните деца започват с наркотиците от 13 годишна възрат

17.   Нямате представа колко съм се смял на коментар номер 7:
"Имам и приятели, които почнаха на 17-20, сега са много успели и марихуаната по никакъв начин не им пречи, даже им помага. " хахахахахх

18.   Преуспели с красива надгробна плоча, нали номер 7-Ти си дилар вероятно.

19.   Няма да се пристрастиш, но ще оглупееш... Jointa убива мозъчните клетки девойко и ако почнеш на 13 на 20 вече няма да имаш такива.. и какво значи ''ще се пристрастя ли, аз си я пуша нямам проблем с това'' това че си дръпнала 3 4 пъти не означава, че пушиш.. можеш да се изразяваш така ако си опитвала вече повечето и видове.. ако изобщо ти и приятелите ти (ако и те са на по 13 14 години) можете да ги различавате или можете да пушите всичко което ви дават.. За амфетамините какво да ти кажа пр0бвала съм веднъж два пъти и единственото което стана е че два дена не спах иначе си е същото. Съвет - стой далече от тези неща ако не искаш на 16 да си вече парцал.. и да си готова на всичко за едната доза.. след тревата тръгваш на горе и ти си тръгнала щом за амфети питаш.. после пико и накрая хероин защото коката си е скъпа... и накрая някоя морга.. ако така искаш да ти мине живота давай... но си дете още.. стегни се... Не си мисли че ако друсаш ще те мислят за нещо повече.. просто ще бъдеш жалка..
Wall

20.   Абе ти нормална ли си? Няма подходяща възраст за започване на наркотици, наркомани обикновено стават хората в депресия, проблем в семейсвото или лоша компания, както е в твоят случаи. Как може ти лапе да мислиш за наркотици на 13 години, казвам ти не искам да те обиждам, но бих ти ударила един як шамар, имаш ли си родители, ВЪЗМУТЕНА СЪМ! На къде отиват днешните хлапета.... тцтцтц

21.   Винаги съм се чудела, защо децата на вашата възраст искат да употребяват боклуци. Дали от това за да се покажете че сте по - големи, за да се изфукате или впечатлите някой.. Деца това не е за вас, не правете тази грешка. Може би са ви казвали че тревата когато и да я почнеш може да я спреш, винаги това ще си мислиш докато не затънеш след време и правете какво ли не за да си набавите необходимата доза. Всичко тръгва от любопитство, искате да пробвате, след това ще взимате малко по редовно, от та ще искате нещо по силно и така ще сте пристрастите и накрая ще останеш сама. Един съвет от мен по добре избягвай хората който се дрогират, ако не можеш да ги убедиш да спрат да употребяват. Казвам ти го от личен опит. Аз съм на 19 години минала съм през какво ли не, преживяла съм много неща и благодарение на най добрите ми приятели спрях да се друсам. Сега се 1 чувствам много по добре от както се друсах и когато гледам как се тровят деца като теб все едно виждам себе си, не можеш да си представиш колко е жалко от страни. Бъди себе си не е нужно да се дрогирваш за да те приеме някой, нали е по добре да те приемат такава каквато си от колкото да се правиш на някаква.

22.   От 5 години слушам пънк, метал и дет метал. Пушила съм само трева, и то за купона. Направя си купона и забравям за това че ми е позволено.
Музиката въобще не е от значение. От значение обаче е компанията.... любовта също влияе.

23.   Ами аз също наскоро почнах да пуша.. и то започнах от това, че с мои приятели си въртяхме по 1, 2 цигарки и така.. и сега в момента ми се пуши... по-добре недей, колкото и да пробваш (дори 1 цигара) все ще ти се иска да пушиш заради тръпката ;д

24.   Слушаи ме моито момиче, когато бяж на твоите възраст пуших после почнах да пуша трева после минах към лепило и амфети после започнах кокаин и на 19 се озовах в казана със спринцовка във ръка, един ден ме намериха зад едни храсти във 3 часа вечерте полу умрпл и ме заведоха в болница там ми причистиха кръвта но зеланито ми да се надрусам пак беше максимално минал сам през много.... тезко беше но после ги отказах с помошта на нашите да не ти звучи толкова лесно просто нпмам време иначе цялото отказване беше... мисълта ми е че сичко почва от компанията 2ма от приятелите ми са мъстви от свръхдоза... сърцето ми се къса по добре се махни от тази компания и престани да се занимаваш с наркотици заштото пътят които те очаква ако го направиш е много много лош просто пропиляваш зивота си. САМОУБИИСТВО! :) Сигурен съм че имаш и близки.

25.   И това го пише дете на 13 години тц тц. И защо пушиш?
Знаеш ли, че това е комплекс да пушиш? Вземете се в ръце и си създавайте естествени емоции, вие какви хора сте?
похвалете се малко с нещо хубаво, защото и държавата се разваля от вас.

26.   Аз прекалявам с алкохола, но не се друсам. Дрогата си е дрога, опасна е, без значение дали ще опиташ трева или нещо по-сериозно. Ако почнеш сега, наистина ще се съсипеш и след няколко години ще си плашило. Не опитвай, за твое добро е, почнеш ли, трудно ще се измъкнеш. А ако се извмъкнеш, нужно е само още веднъж да опиташ и край, отново се започва.

27.   Струва ми се че си интелигентно момиче съдейки по правилния правопис ти предвид годините, освен ако редакторите на сайта не са те поправили, както и да е, искаш съвет ще ти дам.. пробвай всичко това на 17-18 годишна възраст в момента се развиваш и няма да е много добре за някои работи в общи линии за здравето ако искаш да усетиш истинския ефект от тия простотии изчакай още няколко годинки.

28.   И аз съм на 13 и аз започна да си мисля за наркотици но не от музиката на нашата улица е пълно с наркомани а аз взех че си харесах един 24 годишен батко който едва ли знае че сме на една и съща планета той е наркоман и от него се запалих по наркотиците много е хубав ама в момента е в затвора заради въоръжен грабеж ама и в лоша компания попаднах едни от 10 клас дилъри и докато се усетя вече бях пробвала да шмъркам не ти го препоръчвам едва се прибрах

29.   на 35 съм спортувам и пуша!! Ообаче пуша по 2 3 пъти седмично. И изобщо не сам набръчкан или такива заради спорта дори ходих да си правя рентген и докторката ми каза, че нямам дим в дробовете си. За това до някаде ти помага да пушиш съвсем малко и да не се превземаш иначе, когато си искам ги спирам за 4 5 или повече месеци просто слушай себе си! Никой друг не може да те спре... :)

30.   10 пъти съм пушил трева, 10 тютюневи цигари, 1 път съм шмъркал амфет и алкохол рядко от време на време.
Защо не е като едно време кръчми, напиване и само алкохол без наркотици? Не че алкохола не е наркотик.
От опит мога да кажа, че от горе изборените наркотици само алкохола си заслужава.
Амфета нищо особено не е, тревата доста по-тъп ефект от алкохола, а тютюна скапва дробовете. Така, че спорт и от време на време пийване и това еи си гледай кефа.
Момче на 16

32.   Мила, аз също съм на 13 и пуша от 4 месеца. Сега не мога без цигари. Но по-добре цигари от колкото наркотици. И въпреки всичко всеки организъм прием по различен начин всяко поето нещо от него. Например наскоро с моя приятелка пробвах трева, петичка и 2 дни не мога да се оправя, световъртеж, лошо ми е първата нощ цяла нощ повръщане.. Но пак ти казвам ти си прецени. Но по-добре цигари, отколкото наркотици.

33.   Леле, ако ми беше дъщеря какъв бой щеше да изяде това момиче, не амфети, а за конфети нямаше да се сети.

34.   Здрасти! Аз съм почти на 13 години!!! :D:D:D
Ще ти дам приятелски съвет и само, защото ме е грижа за теб.
Задай си първо въпросите: Защо го правя? Има ли смисъл? Какво се опитвам да постигна с това?
Отговори си на тези въпроси, ама истински, честно се замисли и... Сама ще трябва да разбереш какво трябва да направиш.

35.   куп глупости изчетох във тоя форум... пишете, а и хабер си нямате за какво става въпрос!!! едните не правят разлика между канабиса и амфетамините, а другите казват че марихуаната била полезна :D аз съм студент по медицина, който пуши понякога канабис(2-3 пъти в месеца) и нямам никакви проблеми. истината е някъде по средата. канабиса е много по малко вреден и пристрастяващ от цигарите и алкохола, но не е безвреден. всеки с пороците си. аз не пуша цигари. няма доказана връзка между канабиса и по твърдите наркотици. слабо известен факт е че цигарите отключват 4 пъти по лесно психически заболявания... но на тази възраст нищо не е препоръчително. канабиса има и положителни, и отрицателни страни, но на тази възраст вероятно ще усетиш само отрицателните! моят съвет-изчакай поне 2-3 години и тогава реши дали канабиса е за теб