Споделена история от Наркотици и алкохол

Баща ми пие
Значи аз съм момче на 17 години баща ми много пие и тормози мен и майка ми. През тези години не съм видял нищо хубаво от него майками сичко ми купува тои се едно няма син каквото искара го вкара за пиене и цигари само майками се грижеше за мен. Тя е търпяла през тези години единствено заради мен иначе одавна да го е оставила. Вече незнам какво да правя писнало ми е от неговите пиянски номера чудя се дали да заминем с маиками или да го пребия ако още веднъж докосне маика ми неми се оставят тук приятелите и да замина в чужбина какво да правя тои като се напие и постоянно се заяжда с нея а аз немога да съм винаги до нея :(

Коментари

1.   Не знам какво да ти кажа.... аз съм в същото положение, само че лошото при мен е че съм момиче. Но повярвай ми ако бях момче щях да го изхвърля от вкъщи. Майка ми отказва да го изхвърли, по неразбираеми за мен причини. Посъветвай се с твоята и вземете окончателно решение, защото това си е истински кошмар и трябва да го спреш, ако можеш.

2.   Момче си на 17 си голям си земи мерки макар че ти е баща поговори с него и ако не стане с говоренето с майка ти се изнесете от вас. Отидете при бабите но не го оставяйте да ви тормози.

3.   И аз съм в същото положение, както №1 и аз съм момиче. Но мога да кажа, че при мен нещата се пооправиха малко.

Една вечер, седнах с него на масата и с ракийката потръгна и разговора. Така разбрах причината поради, която мъчи мен, майка ми, сестра ми и себе си с алкохола. Успяхме поне от части да решим проблема, сега продължава да пие, но от онзи момент не съм го виждала пиян. Моят съвет е - разберете какво "дави" в алкохола. Било то стар лош спомен или нещо друго, при мен беше много страшно, когато разбрах истината, но със здрави нерви и самообладание стана всичко. Успех на всички попаднали в това положение и не забравяйте търсете решението, разберете защо пие.

4.   Не мога да го изхвърля от вкъщи къщата не е моя.. (афтора)

5.   Благодаря на всички за съветите, поздрави.

6.   Аа ви кажа според мен пие от кеф нз.

7.   Mисля че твоят баща отдавна вече не пие от кеф. Aко може да разбере че вече трябва да се лекува -добре, но ако не иска вие не сте длъжни да се съобразявате с неговото пиене. помислете вече и за себе си и решете дали искате да продължавате с този начин наживот. пък той ако не иска да се лекува си е негова работа. има къде да го направи, само трябва да разбере че е болен.успех ви желая и много търпение. не се отчайвайте а дествайте смело според решението си.

8.   Искам да ви кажа че и аз съм изпитал това на гърба си и може би отчасти още го изпитвам пие си пича и не му пука за никои провалял ми е вечери наистина и аз не мога да го понасям и нз какво да правя говорили сме всички с него мама баба дядо сестра ми аз леля ВСИЧКИ тои явно слу6а само себе си не искам вече да живея по този начин мн ме измъчва и особено се мъчи маика ми за която ми е мн жал просто искам да ти кажа да говориш с него и ако не стане както в моя случаи поговори с маика си и вземете краиното решение аз когато бях малък се махнахме от него и тои беше с обе6тания и какво днеска пак го чакам наи сетне да се прибере.

9.   Смажи го от побойща и с маикати се изенсете или го наритаи нз

10.   Е не как ще го смаже от бои бе ти пък при всичко му е баща какъвто и да е боя не оправя нещата по никакъв начин само как звучи да набиеш баща си само си се изнесете без нищо да правите това ще му е достатъчен урок
това е според мене :)

11.   Да, аз съм на същото мнение както №10. Моят баща също пие но по-малко. Но както всеки които пие го избива на нещо, било то омраза, любов или спокоиствие. Моят го избива на спокоиствие и не се закача с мен или с маика ми :) , ноо мисля че ще е добре да поговориш с него на трезва глава. Все пак си му син, може да сподели проблемите си. Разбирам положението ти и се надявам скоро всичко да се оправи.
Успех !!!

14.   Аз бях в същото положение преди две години. И с майка ми се преместихме, но за съжаление останах без приятели. Ще ти кажа само, че ти не си единствения.

15.   Ох аз съм в същото положение! Баща ми само пие бира и не спира да пуши! Пуши вече не знам от колко години - сугрно от 20, 30! Кашля като магаре от тея цигари и не спира да пуши! Всеки ден бира си копува и вече нямаме пари заради него! Имам по-голяма сестра, която е студентка във Варна и и завиждам, че не е тук! И мен мама ме издържа, а татко гледа само да има пари за бира и цигари! Срам ме е, но той ни взима всичките пари! Дори и на мен! Все взима парите на мама от портмонето и без да пита, а дори и на мен! Когато види, че дядо ми или някой друг ми дава пари веднага ми ги взима без да знам!! И тва вече от много време така ни ги взима! Нямаме пари за храна, защото той ги харчи за бира и цигари!! Като вземе заплата пак - по 2 бири и по 2 кутии цигари! Вече си мисля не дай си Боже, че има някаква болест от тея цигари! Той толкова време пуши, че не знам! Пък и пие и лекарства- пуши цигари, но пие и лекарства! И с мама постоянно се карат за тия работи, защото мама няма пари за храна, а той и ги взима за бира и цигари! Днеска пак се скараха, защото той нямал пари за бензин да отиде на работа и иска от нас! А ние нямаме! И той се ядоса и каза, че не искал да ни вижда и сега преди малко сестра ми звънна, каза че искала да го чуе, а той взе телефона и го хвърли! така се стреснах! Само да кажа, че съм момиче на 14! Не знам вече какво да правя! Помощ!