Споделена история от Наркотици и алкохол

Трева или цигари?
Значи цигари съм пушила (но не съм пушачка). Трева обаче не съм пробвала. Повечето хора са твърдо против марихуаната защото... ами и аз не знам защо. Ама иначе предпочитат да се тровят с цигари нали?!

Лично аз предпочитам тревата пред цигарите-не вреди на дробовете, може да е полезна (някой хора се лекуват с нея) и най-важното няма нито един случай на човек умрял от употребата на трева. Но от тютюнопушенето всеки ден умират хора нали!? Та искам ви попитам вие кое предпочитате?

Коментари

1.   Много са ти грешни разсъжденията.

2.   Струва ми се, че си опитвала марихуана... щом я толерираш! Аз пуша повече марихуана и по-малко цигари... и да ти кажа.. мисля да отказвам цигарите! Повечето хора пушат цигари, а не марихуана, първо, защото е много по скъпа от цигарите! Мисля, че всеки, който опита да пуши марихуана, ще разбере, че не е наркотик, а е растение, което, ако се употребява с мярка е много полезно за много неща.... за бога ако не пуших нямаше да мога да завърша образованието си с 6, като запаля и се концентрирам , с един прочит запомням повече от колкото съм прочела, да не казвам че на изпитите такива разсъждения вадя че се очудвам от себе си... мога да пиша много за положителното действие на марата върху мен, но трябва да ставам... :)

3.   И двете са вредни наркотици. Откажи се от двете, или продулжавай да си харчиш парите за отрова.

4.   И двете са вредни : Цигарите са по - евтини, марихуаната по - скъпа естесвено.. и двете ти тровят живота..За сега нищо не предпочитам да опитвам ;dd

5.   Аз те съветвам да преминеш на марихуана, но да не прекаляваш. Тя не е толкова вредна и въобще не е "отрова" за каквато повечето хора я мислят. Всъщност алкохола е много по-вреден от марихуаната.

6.   Нито едното, нито другото. Марата не вреди на дробовете, но ти изпиля мозъкът.

7.   3, 4 Не сте наясно.. въобще. не вярвам да имате 18 но карай..

До авторката : Тревата не е толкова безвредна, но зависи се пак :) дали я пушиш чиста и дали е качествена! Ако го смесваш с тютюн както се свива Джойнта в Бг по принцип да вредно е.. и дали е полезно до някаква степен да и това е така.
Лично аз пуша една цигара(тютюнева) на седмица, и 2-3 пъти на месец - трева (хашиш понеже сега съм в Норвегия и по ми изнася.. ) ако имам финансите. Като цяло не съм за употребата на тревата и секви други леки и не дотам леки наркотици, но преди да опиташ трябва да си наясно защо и как да го правиш :)
Т. е да имаш културата да го правиш, повечето тийнове или мои връсници нямат, нито наркокултура, нито култура на пиене.. Хората дет знаят за кво става въпрос ме разбраха.
91-ви набор съм почнах да пуша макар и рядко, като бях на 18-19 така, че мераклиите не бързайте има си време и място за всичко!

8.   Цигарите са по вредни от Марихуаната.. С Марихуана се лекуват множество болести а цигарите може само да те запътят към гроба. И аз използвам понякога марихуаната с учебни цели, защото понякога съм доста разконцетриран и мисля за други неща но когато се напуша се отпускам и ми вдига настроението. Когато пушиш марихуана, хората те мислят за луд но както знаете всеки учен е бил луд, дори и Айнщайн е бил луд. Майк Тайсън пушел марихуана всяка вечер преди лягане. Стив Джобс призна в едно интервю че пуши марихуана. Хартията на която е написана "Декларация за независимост на САЩ" е била направена от марихуана. Дрехите в САЩ през 19в. били направени то марихуана. И ето че фактите водят до това че марихуаната е масово използвана!

9.   Според мен тютюна е по-добре. Виждал съм хора които пушат марихуана как им течът лигите и скачат на бой, с кеф да му сцепиш главата на такъв. Пуши си цигарата пий си ракията...

Row

10.   Да ти кажа чесно по добре пуши цигари защото ако пушиш трева след време ще искаш нещо по силно от там ще минеш на пико и така нататака.. пак и между цигарите и тревата има голяма разлика.. мисля че си чувала за наркотиците и не съм човека който ще трябва да ти чета лекции

12.   Разбира се, че цигарите са доооста по-вредни. Пуши си козец, но не прекалявай, не бива! Аз също си свивам поне веднъж седмично, особено преди изпит или контролно, помага ми. И едно съветче от мене- ако си мераклийка да се напушиш както си трябва, го направи в яка компания и с хора, на които имаш доверие! Иначе, особено при първия път, е доста филмирано, после става уникално! Късмееет ти желая!!

13.   Трева разбира се.. аз съм пушила и цигари, но в тях, повярвай няма нито една добра страна.. марихуаната не е толкова вредна и от нея не се умира.

~ Mary Jane {}

14.   Ха ха ха. Пушете трева защото е много полезна. Това се опитват да ви пробутат разните неправителствени организации и някой чиновници от здравното министерство. Тази велика идея се пробутва заедно с много пари от наркобосовете и производителите на всякакви отрови. Запитайте се сами. Защо като тютюна е убийствено вреден не забранят производството и вноса на цигари и изделиа от него, а не легализират тревата за свободно ползване и производство. Та нали мерихуаната е много полезна, лекува куп болести от алцхаймер до рак.

15.   Ми щото е вид опиат :) а цигарите освен, че си внушаваш че те успокояват, нищо друго не правят :) Аз когато започнах да пуша коз спрях цигарите, защото след един масур се чувствам свежа, чувствам тялото си чисто от отрови. И след това като запалех цигара тютюн и ми ставаше много гадно.

16.   Против цигарите и тревата и всички такива лайна! Пуша трева редовно до 3 пъти в седмицата вече почти от 8 месеца и изобщо не се чуствам добре! Най-вече в началото когато взимах само дизайнерска трева която е пълен боклук и те разкатава! Това, че тревата е безобидна е п е пълна заблуда също и че към нея няма зависимост има и психическа и физическа! Сега ако не пуша се чуствам отпаднал без апетит и раздразнителен за глупости! Доста по-добре е да се напия по 2-3 пъти в седмицата като смок и няма да има такива последици! Спрете всякакъв вид лайна докато е време!

17.   ОК! Твърдението че цигарите са вредни никой не го отрича.
Аз искам да попитам тези, които са минали на друго и се чувстват добре след "един масур", дали си мислят, че ще останат само на един и за в бъдеще. Всичко е добре и много приятно в началото но после когато играта загрубее се отива към спринцовката или блистерите с таблетки.

Много се ядосвам, когато някой започне да твърди, че наркотиците са безобидни и безопасни. Хора занимавали се с наркозависими могат да ви кажат до какво води абсиненцията. Доказано е че от тютюна се отказват много по лесно повече хора отколкото от другите неща. За това най добре е да не се употребява нито тютюн нито наркотик.

19.   Активен пушач съм. Пуша цигари, пуша и трева, 3 4 пъти седмично. Въпреки това, разсъжденията ти са грешни. Да, наистина, тревата е полезна ако се приема, веднъж на 3 месеца, примерно. Да, зависимост има, но е минимална и е присихическа. Най-големия проблем при употребата на марихуана, е че масово всеки, който почне да пуши, си казва: Не може да е вредна, щом ме кара да се чувствам толкова добре, в синхрон с природата и с аза си. Обаче, от марихуаната 21% процента от активните потребители, след години се срещат със шизофренията. Останалите имат проблем с концетрацията, ерекцията etc. Това разбира се, се получава при активните, наистина активни пушачи. Ако пушиш 1, 2 пъти седмично, смятам че няма да имаш проблем с нищо :) Но не забравяй, марихуаната не решава а създава проблеми!

20.   пии алкохол, много по яко е

21.   От авторката
Точно преди 3 месеца я пробвах за първи път тревата. Яко си ми беше. След първия път пуших още веднъж, но не беше никак хубава защото имаше тютюн вътре. И тва ми беше пушенето. Та мисълта ми е че нито съм се пристрастила, нито в момента изпитвам огромно желание да пуша. Иначе ако се събера с компания-може.

22.   Всеки един пушек, който вдишваш е вреден за Белите ти дробове!

24.   За номер 14. Отговора на въпросът ти "Защо цигарите не са забранени а марихуаната е" е, че към цигарите (и алкохола) са пристрастени огромна част от населението и държавата печекли милярди от тези две неща. Ти ако си на чело на държава и изкарваш по няколко милярда годишно от алкохол и цигари, би ли ги забранил както е в Либия?

26.   Амии.. нито едно от двете, но ако трябва да избирам между наркотик и цигари - цигари:)

29.   Твърдо не за цигари но 1 цигара на месец е добре за организма, но има голям шанс да се пристрастиш.
Маригуана само за релаксация но не да я пушиш като цигарки 1-2 коза на ден или седмица е добре. За мен марихуаната е нещото като е да се пристрастиш към любимо ядене, но като е казано всичко трябва да има граница или норма.

30.   Така като чета коментарите виждам колко заблуден и аз бях преди като вас. Незнам какъв съвет може да ти даде 16 годишен. Отностно темата виж сега цигари недей да почваш ще направиш една от най-големите си грешки (както аз) а за тревата пуших я в период от 2 години с 3 месеца пауза. Пушене става на въпрос за минимум 1 път на ден. В тези 2 години ми липсват в съзнанието дни дори и месеци. В момента съм чист от 1 месец и се изнервям и дразня на всяко малко нещо и се изпокарах с толкова много хора за дреболий. Остави факта, че не помнех неща който са се случвали в предишните дни. Това е наркотик и колкото и да ми се искаше да вярвам, че е безвредна немога след като съм го изпитал. Затова те съветвам пуши но 1-2 в месеца и като се осетиш че я зачестяваш се осъзнай и я спри на време. Няма смисъл да пиша повече.

31.   Налш знаете, че и цигарите са вид наркотик:D
Господи

34.   Не знам защо вярвате на всяка глупост, прочетена в интернет. Тревата води до шизофрения ,поради факта ,че уврежда мозъчните клетки. Във всяко едно психично отделение има хора, стигнали до това положение точно заради честата употреба на тревата. :))))

35.   Момиче , пуши си тревата , но не прекалявай , разбира се , както ще направя и аз и да не ти пука въобще ... Един живот живеем , както ти така и аз .. Така , че давай , но по-полека се пак ;) :Д

36.   Аз съм момче на 16 години и пуша цигари и трева. Цигари пуша от тази година а трева от миналата. Искам да опровергая всички заблудени хора, които казват че тревата ти съсипва мозъка и предизвиква зависимост. Това са глупости. Пуша трева по 3-4 пъти на ден когато ми се пуши (случвало се е с месеци да не падам под 4 пъти на ден) мога да спирам когато си поискам например сега не пуша защото е лято и не обичам. От както пуша не съм ходил при лекар за каквото и да било. И също не знам как хората „затъпявали” от тва, но аз съм ученик в едно от най престижните училища в страната пуша трева и в малките междучасия когато ми е на кеф и пак не съм имал по малко 6.00 никога. Ако някой е глупав и пуши трева той е щял да бъде глупав и без това.

37.   Честно казано не прочетох всичко, но искам да кажа нещо на номер 14 - причината за това че е нелегална е съвсем друга, нито това че е вид наркотик нито това дали е вредна или не...

38.   МОЖЕ да умреш от трева!!!! Когато бях на 17 пуших с приятели (3-4 пъти съм си дръпнала и то леко). След 20 минути пътувах с линейка за болница... пулса ми беше към 185 .... Бях в полусъзнание и чувах как една сестра да казва "Пулса първо да се свали, че сърцето няма да издъжи" ...след шепи хапчета и 7 дни в болница в Варна се възстанових, но все още пия билки и веднъж на 2 месеца ходя на кардиограми.. Други странични ефекти, като това да не можех да ходя добре(защото ми се виеше свят) да изброявам ли ....а да ти кажа ли че устните ми бяха изтръпнали седмици след пушенето ? Замисли сеее

39.   Ха ха! Що за въпрос?

40.   До 38, тревата не е за малки момиченца, със слабо сърце и слаб организъм. Ти и от тютюн ще колабираш сигурно. Пушете си трева, да не ви пука. Не ви уврежда мозъчните клетки, мога да гарантирам. За сметка на това, спира да ви пука за всичко и си живеете живота. Поне аз съм така. Пуша трева от 13-годишен, сега съм на 17-се, живота ми е екстра. Лек ден.

43.   Всички известни личности като почнем от Стив Джобс до Барак Обама всички са пушели джоинт в ранните си години !

Аз НЕ съм пасивен пушач на цигари, но от време на време при компанийка палвам от 1 до 5 на ден...До тревата още не съм стигнал,но предпочитам да изпуша един джоинт след тежък работен ден!

45.   Марихуаната е изходиращ наркотик.. Обожавах я , но я спрях понеже почнах да чуствам , че ще ме вкара в лудницата... Имах чуството , че почвам да имам симптоми на шизофрения , бях дори воайор.. Ноо , вече след отказа и се чуствам напълно нормално и комфортно (;

46.   От близо 7 години си пуша ежедневно по 5 6 7 8 пъти. Мисля че съм изперкал, но ми е хубаво и мисля да не спирам за сега!