Споделена история от Наркотици и алкохол

Дали ако спра цигарите ще напълнея?
Хммм мн искам да спра цигарите но ме е страх че ще напълнея.. дали е така или се бъркам ?!?!?!?

Коментари

1.   Ами аз съм ги спирала за около година и не съм качвала
всичко е въпрос на воля.
Качваш когато решиш че ти се пуши и яденето ще ти замести цигарката.

2.   Така казват а и има такива случаи, но все пак не е 100 % сигорно. Но няма значение дали ще надебелееш или не - по добре ги спри щом мислиш че ще можеш.

3.   Вероятно в първия момент ще качиш 1-2 кг, все пак цигарите подтискат апетита. Но си струва, защото от килограмите можеш да се отървеш много по-лесно, отколкото от никотиновата зависимост. И аз ще пробвам да ги спра пак. Когато аз ги спирах от раз предните 2 пъти (за по 3 години всеки) не напълнях. Обаче когато за първи път пропуших качих 6 килограма без да съм изменяла хранителните си навици. Много странно, нали? Сигурно е въпрос на метаболизъм.

4.   Мила дори и да напълнееш ще е малко ще ги свалиш ... спри цигарите те са мн вредни не ти и трябват ... успех

5.   Mиличка и аз сам на тая вълна,пушачка съм от 10 год.и знам че сега ще ми е много трудно да ги откажа,но твърдо съм го решила имам волята и желанието а това е най важното нали,и аз се страхувам за килограмите,защото така съм чувала,но.......Надявам се да съм от тези на които няма да им се отрази защото съм свикнала да имам хубаво тяло и се стрхувам че ако това се случи пак ще ги пропуша и ще ми бъде много кофти за което.

6.   Ако имаш воля да спреш цигарите, значи имаш воля и да контролираш теглото си - просто е :) Аз ги спирах няколко пъти за месеци и не съм напълняла. Голямата ми грешка беше, че всеки път решавах, че ми е било лесно, т. е. - мога винаги да ги спра пак и пропушвах отново. Така че съветът ми е - не пропушвайте отново :)

7.   Аз спрях цигарите преди една година. Стана случайно-разболях се от някакъв гаден грип с болки в гърлото и кашлица, заради която не само не можех да пуша, ами и да дишам, освен това работата ми е такава, че по празниците е много натоварено, а беше октомври и тъкмо почваше големия зор. Първите един два месеца не усещах нищо, после дойде абстиненцията и една седмица сънувах и виждах цигари навсякъде. Най-гадно беше, че мъжа ми и свекърва ми пушат и то много-беше мъчение за мен да седя около тях. За напълняването-да качих малко, но това не е проблем, защото ако можеш да спреш цигарите, можеш и да свалиш някое излишно килце.

8.   Ако спреш цигарите ще напълнееш ли? - Да, със сигурност. Без изключения. Поне 1-2кила

Ако спреш цигарите ще ОТСЛАБНЕШ ЛИ? - Да, със сигурност. Никотиновата зависимост създава измамно чувство на ГЛАД. Затова пушачите, които се ограничават качват повече кг, от колкото тези, които пушат редовно. От там е и този мит, че като пушиш отслабваш. Като откажеш цигарите апетита ще намалее, а качените 1-2 ( или колкото са там килца), без промяна на хранителните навици се свалят в първите месеци. От само себе си става.

Фортуна