Споделена история от Наркотици и алкохол

Попадам все на наркомани...
Здравеите читатели на сайта.

Голямата ми любов с която бях 2 години и 4 месеца се оказа наркоман. Когато се виждахме постояно му имаше нещо, все беше ухилен до уши и се чудех какво му е. Вижданията ни намаляваха със всяка изминала седмица и това ме плашеше.

Накрая разбрах.
Когато не беше с мен той отиваше да се друса и да пуши трева. Когато разбрах колкото и много да ме болеше го оставих. Не исках да продължа вразката си с този човек колкото и да го обичах.

След време тръгнах с друго момче, от първата ни среща разбрах че той е още по зле. Отчаях се от всичко. Всеки път когато харесам някои момче той се оказва наркоман. Никога не съм се движила в такава среда а попадам все на наркомани. За сега съм сама надявам се да не срещшна поредният наркоман. Пушила съм трева, но не ми харесва камо ли да взимам амфети и т.н.ако някоя мацка има история като моита нека да я сподели.

Благодаря ви!

Коментари

1-50 от 51

1.   занимавам се с едно моче,не бих казала дали имаме сериозна връзка или каквато и да била вразка,в смисъл виждаме се всеки ден и т.н.Той смърка и тогава много се променя и незнам какво да правя,немисля да му казвам да не го прави,защото съм сигурна,че няма да ме послуша-всичките му приятели смъркат.направо вече незнам какво да правя:(

2.   До 1. мила по добре се откажи от него колкото и да го оби4аш ште направиш грешка като останеш с него повярваи ми.

3.   Правилно си постъпила като си го напуснала. Аз имах по-лош случай - последното ми бившо гадже се оказа първо, наркоман, второ, наркодилър и трето, бивш затворник. Така че винаги може да е и по-зле. Въпросът е да се измъкнеш навреме. На мен никога не са ми харесвали наркотиците и слава Богу. Не съжалявам за избора си.
Пожелавам го на всеки!

4.   Лесно е отстрани да се дава мнение, защото всеки е прав за себе си. Според мен на такива хора трябва да се помага. Не искам да те съдя, но поне е триабвало да направиш всичко вазможно да го отарвеш от тея лайна, сори за израза но си е така. Жалко е че обществото ни като цяло не прави абсолютно нищо.

При мен случаят е друг. Приателят ми, с които мислим да саздадем семейство и вече чакаме детенце е чист от много далго време. Радвам се че е успя и наистина му вярвам, а каквото се изисква от мен ще го направя, защото той е силата и смисълът в живота ми. Той сам си е дал сметка и взел съответната посока, знае какво иска от живота и как да го постигне.

Сред тези хора има наистина много добри и мили същества, оплели се в мрежите на наркотика по една или друга причина. Тя няма значение, трябва да им помогнем, защото можем да спасим и след това да дадем живот. Не трябва да се отказваме, а да се борим до последно, с цената на всичко за хората които обичаме.

5.   За голямо мое щастие той спря наркотиците и сега сме заедно и бих казала щастливи!

6.   Браво на номер 4!!!!! Един трезво мислещ човек!
А ти мадам били ми пояснила за теб какво означава наркоман ? ще чакам отг!

7.   номер 6 от мен ли чакаш отговор?

8.   Ами ти не знам кой номер си но като се замисля очаквам отговор от вички 'знаещи', освен от номер 4 защото това е единствения нормално мислещ човек!

9.   МИЛИ ДЕЦА, КАТО ВИ ЧЕТА СЕ УЖАСЯВАМ, НО И ПОЛУЧАВАМ КУРАЖ, ЧЕ АКО ЧОВЕК РЕШИ МОЖЕ И ДА СЕ ОТКАЖЕ ОТ ТЕЗИ БОКЛУЦИ. СИНЪТ МИ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ВЗЕМАШЕ НАРКОТИЦИ. БАЩА МУ НЕ ЗНАЕ.

1-2 СЕРИОЗНИ МОМИЧЕТО ГО ЗАРЯЗАХА ЗАРАДИ НАРКОТИЦИТЕ. СЕГАШНАТА МУ ПРИЯТЕЛКА СЪЩО Е ДРУСАЛА. ОТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ СПРЯХА. ВЗЕМАХА НЯКАКВИ ХАПЧЕТА ЗА СЪН И ДРУГИ, БЯХА МНОГО ЗЛЕ ДОКАТО СЕ ИЗЧИСТВАТ, НО СЕГА СА ДОБРЕ. СТРАХУВАМ СЕ ДА НЕ ЗАПОЧНАТ ПАК. СТРАХУВАМ СЕ ЗА ДЕЦАТА КОИТО ЩЕ СИ РОДЯТ- ДА НЕ СА ДЕФЕТКНИ. ЗНАЕТЕ ЛИ КАК СЕ ГЛЕДАТ БОЛНИ ДЕЦА????

ЖИВОТЪТ Е ПЕСЕН И ЛЕСЕН НА МЛАДИ ГОДИНИ, НО ВСЕ ИДВА ВРЕМЕ, КОГАТО ТРЯБВА ДА СТАНЕШ ОТГОВОРЕН ЗРЯЛ ЧОВЕК. А СЪСИПАНОТО ЗДРАВЕ НЕ СЕ ВРЪЩА, НИТО ЩАСТИЕТО АКО ГО ПРОГОНИШ. ЖЕЛАЯ ВИ БЪДЕТЕ УМНИ И СЕ ОТЪРВЕТЕ ОТ ТЕЗИ ГАДОСТИ.

10.   Искам да кажа че има разлика между трева, пико, амфетамин, кокаин и хероин, екстази. Всичко това е различно, с различни симптоми и така нататък.

Единственото нещо обаче от което трябва да сте потресени и да бягате надалеко - това е хероина, мисля че повечето знаете че не само психически, а и физически се пристрастяваш към него. Наркоман е само този които се друса с хероин. Бивш наркоман няма, ако спре го замества с алкохол. Тревата е супер безобидна, няма престрастили се, но съкращава броя на мозъчните клетки, пикото не знам доколко е опасно, амфетите се правят от аспирин, мистър мускул-гел водопроводчик и т.н. Коката е много скъпа, действието и е много хубаво и малко са тези които си я позволяват, много се употребяват хапчетата-екстази, те също са опасни, защото никога не знаеш от какво са направени-всеки път е различно, но също не знам за пристрастил се към тях. Амфетаминови също има много, ама то това е пълен боклук, по-добре да смъркаш лепило-евтин, некачествен наркотик.

11.   Към 10, струва ми се че знаеш нещо по въпроса, но си далеч от истината!

Това че няма физическо пристрастяване на прави един наркотик безобиден. При хероина, който смяташ за опасен физическата зависимост минава за 3-4 дни и след това какво?

Психическата зависимост е тази която прави един човек пристрастен. А такава има даже към канабиса!

12.   Хора, я малко се просвете! Не мога да разбера, кой ви наби в главите тия глупости! Вие, явно, не познавате наркомани?! Хероина, по принцип, е най-опасен, заради психическата зависимост, има оправили се без да пият алкохол и други глупости. Аз познавам такива хора - имат деца, работят и са много повече хора от много други, които не са преживяли този ад! Искам да ви кажа, че абсолютно всичко си зависи от това, какъв човек си и как си възпитан, а не дали си наркоман и също така, дали имаш воля!

На второ място е кокаина - заради психическата зависимост, а и заради парите, които се харчат за него, а те хич не са малко! От него може да се стигне до хероин, ако вече съществува зависимост и няма от къде да се набавят пари! Амфетамините също са опасни до толкова, че увреждат много мозъка и се стига до моменти, в които лицето, употрбило опията, не може да се концентрира - изпада в необяснима паника, но такава зависимост, като при хеоина, не се получава!

За тревата мога да кажа едно: когато, между две индиански племена, е имало война, вождовете на двете племена сядали за преговори - тогава се запалвала една лула, "Лулата на Мира ", в която имало трева, след това в повечето случаи войната свършвала! За тревата, ако си знаеш мярката няма опасност!

Знаете ли, че наркоманията е болест и че в чужбина се приема наравно с параноята? Защо ние българите сме толкова назад и бягаме от този проблем, като си мислим, че това никога няма да се случи на мен, и съдиме без да знаем нищо? Дали, наркомана е крадец или убиец, зависи само и единствено от човек! И защо не се замисляме алкохола какво причинява на мозъка, на бъбреците и на психиката ни? Не вярвам да не сте виждали разярени хора, които чупят и се бият под въздеиствито на алкохола? Аз, наркоман /хероинов, защото другите не са точно наркомани/, който се е надрусал, не съм видяла да се бие с някой, нито пък ако е в абстиненция, защото всичко го боли и няма сили!

Моля ви се, давайте коментари, когато знаете за какво става дума!

НАРКОМАНИТЕ СЪЩО СА ХОРА КАТО МЕН И КАТО ВАС!

13.   Наркоман е тежка дума, за хора, които не престават да се друсат, другите просто се забавляват(по умните).Никога не зацикляйте, търсете разнообразието и гледайте с оптимизъм, иначе си губите душевността, индивидуалността и желанието за живот.
С 26 - годишен с опит в живота.

14.   Напълно сьм съгласна с номер 10 нека пишат само тези които знаят за какво става на въпрос.

15.   Ми аз не мога да кажа кои е наркоман и кои не. Но пък аз имам един друг проблем ...

Преди 2год. за пръв път друсах със хероин заедно със по-голямата ми сестра .. сега тя е на 23 а аз съм на 20 год и тя освен че е престрастена и продава и имаме почти неогранечени количества наркотици .. И искам да се допитам до всички "ЗНАЕЩИ" и "НЕЗНАЕЩИ" какво да няправя за да се откъсна от всички тези отрови които взимам защото го осъзнавам но просто не мога да се одържа и взимам още 1 доза !! Моля ви помогнете !!!!

16.   Какво разбираш под друсане ?! Защото аз разбирам под друсане вземането на амфети, хероин, кетамин, лсд и всякакви други такива. Не мисля , че пушенето на трева е наркомания. Аз лично пуша трева от 15 годишна, а сега съм на 20 и никога през живота си не съм докосвала нещо по-твърдо от марихуаната. Не пуша всеки ден трева. Пуша, когато искам, дали ще е през 1-2-3 месеца, но си пуша и мисля , че тревата е хубаво нещо, не мога да разбера защо хората действат с такава предубеденост ..

17.   Здравейте на всички. Аз имам приятел които е зависим от хероина друса се венозно и е пристраснет към него.

Неможе да се откаже въпреки че го иска и вижда, че адски е пристрастен ама като не взима всичко го боли и отива пак да се надруса. Беше в клиника и като излезе пак се надруса и въпреки всичко съм с него защото тои е най невероятния човек, които познавам единствения му порок е че е зависим.

Най лесно е да го зарежа ама ако мислим всички така какво ще стане с тия хора колкото мога ще му помагам мисля че има начин да се спре. Даите ми някав съвет има ли начин да спре .

18.   Тази която попадала все на наркомани мога да и кажа, че е супер ограничена...Ти изобщо знаеш ли какво означава наркоман, говорила ли си с наркоман изобщо???

Номер 17 не се предавай. До колкото знам клиниките в България не стават за нищо там вместо да им помагат ги друсат с морфин, метадон или кодеин за да се притъпи абстиненцията...напиши в гоогле "хероин италия българин комуна" без кавичките и трябва да ти излезе една статия във вестник стандарт за едно момче което е било в комуна в Италия ако се заинтересуваш може да намериш координатите и (исках да ти дам линк но според правилата ако не е на кирилица няма да съм полезен с коментара си...)

19.   Към написалата темата - аз съм на 21г - не съм опитвал нито цигари, нито нелегални средства (като всичките видове наркотици: твърди или тежки), когато съм болен от грип приемам, и то рядко, антибиотици и аналгин, не пия кафе, пия алкохол може би на два-три месеца, като под алкохол разбирам главно едно-две шишета бира, и изключително рядко пия ракия. Свободен съм, но уви явно момичетата си падат я по бивши затворници, я по бъдещи такива, я по наркомани, я по други отрепки, които на 15г. вече са избили половината си мозъчни клетки и значително са изгладили мозъчната си кора.

20.   Здравейте!
Моят брат е наркоман. Само аз си знам какво преживяваме с него. Наркоман е от близо 8 години и смело мога да кажа на всички, които се заблуждават с домашните лечения, та били те и по лекарско предписание, че това е фалш и лъжа.
А за тези които търсят изход потърсете Betel в гугъл. Успех

21.   Аз съм на 16 години и не мога да си обясна защо винаги си харесвам наркомани. Всички момчета които съм харесвала до сега са били такива. Дори сега сам влюбена в такъв, но той беше и дилър и преди 1 седмица го прибраха в затвора. Новината ми я каза негов приятел... естествено наркоман. Аз изпаднах в шок. Още не мога да повярвам на това. Братовчед ми беше наркоман 10г. През цялото това време беше 4 пъти в разни комуни, а за затвора да не говорим. Преди няколко месеца за пореден път го освободиха и сега той е спрял да се друса, но всичките му приятели са наркомани и не вярвам да е за дълго чист. А аз просто съм откачила. По цял ден говоря с приятелите ми за дрога и наркоманчета. Ние в града се познаваме почти с всички... абе направо нямам думи. Знам само че и те са хора и по нищо не се отличават от нас.

22.   Хаха. Жените които си падат наркомани нямат самочувствие, ей това е. Те може да са начетени, интелигентни и от добри семейства, но са комплексирани и имат страхове от провал, а около изпадналите прослойки като наркоманските няма стандарти и очаквания, стандартите са много ниски и съответно те се освобождават психически и им е по леко, и по лесно да бъдат себе си.
ей това е моят домашен психоанализ, дали сте съгласни с него или не сте, не знам, но аз с жени които някога през живота си са се занимавали с побойници, наркомани, бивши затворници и дилъри не искам да се занимавам. трябват ми жени които уважават себе си.

23.   Към написалия пост номер 22: Да ама има и яки, красиви и интелигентни курви и няма нищо лошо, когато разбереш за такава - да я разчекнеш два-три пъти и след това кой от къде е. Те тия са създадени да им се изреждат всевъзможни отрепки, та няма лошо когато и някой порядъчен човек си насити нагона, стига да не хване някоя болест от това.

24.   Номер 10, единствените клетки в организма, които не могат да се размножават, а само умират са нервните. Щом като пишеш "Тревата е супер безобидна" е ясно, че ти вече нямаш нервни клетки - мозък.

Известно ли ти е колко вреди нанася само тютюна на целия организъм защото кръвта го разнася по всички органи, да не говорим за тревата и по-нагоре? Случайно ли го забраниха дори него? Абсолютно съм сигурен, че ти се друсаш, осъзнаваш, че трябва да не го правиш, страх те е и търсиш оправдание пред себе си!

За твое сведение дори алкохола вреди по-малко от тютюна защото товари най-вече черния дроб и не толкова другите органи, а след няколко часа кръвта се изчиства, а в белия дроб си остават боклуците. Проблема с алкохола е там, че пак има пристрастяване.

12, не се сърди, ама това, че лулата спасява от войната е пълна глупост - лулата на мира.

Номер 13, защо не вземеш да се поинтересуваш колко от "по-умните", "които само се забавляват" стигат до хероина? Номер 15, след като си видяла докъде те е докарал хероина се замисли и в никакъв случай не си позволявай да го разпространяваш по какъвто и да е начин. Нали искаш да се излекуваш. Не убивай другите!!! Мога да те посъветвам само да търсиш вариант с комуните. Доколкото ми е известно в момента има свободни места.

Не мога само да си обясня обаче защо хората започват да вземат наркотици като знаят, че това е болест. Ами то да седнеш на горещ котлон е далеч по-безопасно, но не съм чувал някой да го е направил. А другите болести не идват по обствено желание.

Каза се, че трябва тези хора да ги лекуваме, а не да ги отблъскваме, но според мен не е по-малка нуждата после отървалите се да разказват на другите какво са преживяли за да спасят потенциалните жертви. Това вече трябва да го направят те. Дори с променен глас, скрито лице в гръб към камерата в телевизията. Да може другите да знаят какво ги чака ако започнат и да не си мислят "то на мен няма да се случи" Някой от вас ще го направи ли?

25.   Наркоманите не са лоши хора...нарича се зависима психика...ако можете да помогнете на някого...направете го...цял живот ще Ви е благодарен...знам го от собствен опит...не съм сигурна обаче дали така стои въпросът с хероина-не вярвам, че има оправия...поне не съм видяла досега такъв човек...спират да се друсат известно време и после продължават или си намират заместител...
Каквато и друга да е зависимостта-помогнете на тези заблудени същества...докато не е станало късно!

26.   МИЛО МОМИЧЕ, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ СПОРЕД МЕН ДАЛИ ГАДЖЕТО ТИ Е НАРКОМАН, АЛКОХОЛИК, ИЛИ ОБИКНОВЕН ПУБЕР С ДРУГИ ПРОБЛЕМИ. ПО ВАЖНО Е ДА НЕ ТЕ ПРИНУЖДАВА ПО НЕКАВ НАЧИН И ТИ ДА ПОСЕГНЕШ!

ПО ГОЛЯМАТА ЧАСТ ОТ МОЕТО ОБКРЪЖЕНИЕ Е ПЪЛНО С ЗАВИСИМИ МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА НО ТОВА ЧЕ СА ЗАВИСИМИ НЕ ЗНАЧИ ЧЕ СА ПО ЛОШИ ХОРА, ПРОСТО ИМАТ НУЖДА ОТ ПОМОЩ И ПОДКРЕПА... ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ И СМЕЛО НАПРЕД И НАГОРЕ!

28.   Каква женска солидарност.
Ако смятате че наркотиците са нещо лошо, бих ви помолил за следното.
1. Изхвърлете всичките си дискове с музика.
2. Изтрийте всичката си музика.
3. Изгорете всичките си картини.
4. Изгорете всичките си книги.

Не казвам че всички творци са друсали за да правят музика.
Но ако се върнем векове назад в историята когато е съществувал само Абсентът (халюциногенно питие) опиумът в китай...
Творците който са дали началния тласък на културата и изкуството често са употребявали вещества който стимулират мозъкът ти в съвсем друга насока.

А и как можете да казвате че не харесвате нещо като незнаете какво е чувството.
Като не сте усетили неговата магия.
"аз пробвах 1 път и не ми хареса" не е достатъчно за да усетите магията.

За тези който са прочели поуста ми до тук.
Искам да ги помоля да се сетят за случайте в който в началото са отричали и не са харесвали едно нещо а после това е станало едино от смислените неща в живота им.

Не съдете за опиятите било то алкохол трева или по тежки наркотици без да сте пробвали.

То не е гадно, ако беше гадно нямаше да има толкова пристрастени.

30.   Ха хареса ми тезата за абсента наркотик ама друг път това може би е един от най опотребяваните видове алкохол в европа чувал съм че в германия, холанда и швейцария е наи разпространен най вече при тийнейджърите пъ и при възрастните.

31.   Това което е в момента Абесентът е пречистен от веществата който е съдържал в миналото.
Има специална лъжичка за абсент за да не се прекалява с него.
Една лъжичка ти е била достатъчна за да даваш заето с дни.

Сега е просто напитка без никакъв ефект над съзнанието, пречистена и филтрирана според законите.
А замисляш ли се защо е разпространен в страните с най-либерална политика относно тревата?

32.   Здравейте аз съм на 17 опитвал съм кокаин трева амфети взимам наркотици от 14 годишен сичко стана заради едно момиче. Съвета ми към вас е ако имате гадже което е наркоман не го зарязвайте така той ще посяга към се повече наркотици дорй може да стигне до самоубийство по добре помогнете на половинката си да се пребори не му помагайте да се унищожи. Ако искате съвет или нещо да споделите ники5411 (ники на английски).

33.   Здравейте. Прочетох доста мнения по въпроса... моето лично е че на наркоманите трябва да се помага. Лично аз имам щастието да работя с такива момчета, които са преминали програма и вече не употребяват. Радвам се, че успях да спечеля доверието им, радвам се че са мои приятели. Защото те не са по-различни от всеки друг човек. Вярно сгрешили са, но са намерили сили да поправят грешките си. Искрено се надявам обществото да престане да настръхва всеки път, когато чуе за някой че е бил или е наркоман и да го гледа презрително.

34.   Ае българите младежи са големи наркомани.. аз такова нещо не съм видял никаде..

35.   До: 28. Ти как може да говориш така "А и как можете да казвате че не харесвате нещо като не знаете какво е чувството.
Като не сте усетили неговата магия." к'ва магия има в тия боклуци?! И така де аз искам да си задам моя въпрос.. Имам приятел, за когото няколко човека ми казаха, че приема хероин.. искам да попитам как мога да разбера аз със сигурност, защото и да го попитам той може да отрече и пак да взима..? Познавам го от 2/3 месеца и винаги като излизаме с него, излизаме с мои приятели не с негови, така че не мога и да попитам тях, защото не ги познавам добре само съм ги виждала някои ..

36.   До 35: Ти вчера ли падна от луната. Като се постопли ако не ходи с къс ръкав значи си крие вените на обратната страна на лактите.

Пък 34: На село няма такива работи как ше ги видиш.

Моля небъдете толкова тесногръди.

37.   Според мен зависи от това до каква степен е пристрастен човек, употребяващ наркотици. И тогава може да се каже точно от какво се нуждае - дали от помощ, лечение, съвет и тн. И най-вече всеки трябва да се грижи за себе си и да помага на околните. То има ли смисъл живота иначе?

40.   Здравейте на всички. Прочетох повечето от коментарите, и виждам че има много неосведомени хора относно наркотиците, виждам и хора който опотребяват но ги е страх да си признаят.Е аз употребявам. За първи път се напуших в 7-ми клас, с едни мои по-големи приятели, след това не съм пушил до 9-ти клас, там обаче се срещнах с моите бъдещи тогава съочиници които опотребяваха редовно и така се започна. Училище, междучасие Joint, и пак така, гледах винаги преди часовете по психология или морал и право да съм с напушил защото това ми позволява да мисля някак по извисено на нещата, все едно не съм човек, виждам нещата много неотрално, все едно ги гледм "от горе", но в дните когато имам по сериозни предмети в които трябва концентрация винаги съм отказвал да пуша.

В 10 от любопитство си взехме с двама приятели едно писмо (квадратна хартийка сгъната по характерен начин, в която е овито веществото) амфетамин. След първата линия не почувствах нищо различно, освен паренето в носа, докато по едно време осетих че говоря твърде много, и танцувам, а настроението ми е отлично, мозъка ми работеше на 100%. В началото много се бяхме зарибили, шмъркахме подчти всеки ден, а като влезна в час се чувствах като Айнщаин, защото мозъка тиктакаше, а ако ме дигнеха остата не ми спираше :D.

Взимам и екстазита но само на Техно партита. Взимал съм и още пико, халюциногенни гъби, и продалжавам да взимам, понякога амфетамин и на Техно партита екстази но все по рядко, и не съм зависим от тях, дотук с нелегалните наркотици.

Изкам да ви кажа ,че забранените така наречени леки наркотици които са марихуана,екстази и дори амфетамин, не са опасни дори може да са полезни в някои случаи, но само ако не се прекалява с тях, защото всичко прекалено е вредно.Прекомерната и редовна употреба води до психически разтройства, цироза на черния дроб и дори инфаркт, но това се наблюдава дори при някой легални наркотици като алкохола, който е дори много по вреден от повечето, забранени леки наркотици.Защото +психически разтройства цироза на черния дроп много по силна психическа зависимост от при леките наркотици, и много силна физическа зависимост, много наподобяваща хероиновата.

Толкова много хора пият алкохол, е алохолици ли са, за това не наричайте всеки който взима наркотици наркоман, верно е има много наркомани, и хероинови, и кокаинови, и амфетаминови, и алкохолни, и никотинови, наркотиците са толкова разпространени около нас, само че е прието това, че който взима нелегален наркотик, значи е наркоман.

А знете ли колко вредни са цигарите, които са може би най коварния, легален нркотик, смъртните случай от цигари, са повече от всички смъртни случай от леки наркотици събрани на едно, а от алкохол още повече.

Та заклучението ми е, че това че един човек употребява някакъв наркотик, (с изключение на хероина, който подчти винаги се зарибяваш от първия път и после изкаш неизкаш ставаш наркоман) не го прави автоматично зависим. Наркоман е психическа болест, от която се разболяват някой хора взимащи наркотици !

41.   Здравейте четох доста от коментарите тука. Мисля да добавя нещо и аз. много са прави онези които казват да си помагаме един на друг. Аз познавам много хора които вземат наркотици каквито и да било също така и затворници и бивши и които в момента лежат в затвора. Та искам да кажа че тези хора се нуждаят от подкрепата на другите за да могат да открият себе си да знаят че не са боклуци и не са отхвърлени от всички и така им се създава едно чуство да се борят да станат по добри и да се поправят за да могат да живеят нормално като всички останали. Така че който може нека да помага

42.   Зависи! Примерно мислиш ли че някой политик който без 1-2 кантара кока неможе да си отвори очите, и това го кара да се чувства като "най-големия", че се чувства като боклук. Взимането на наркотици при всеки индивид е индивидуално, и престрастеността му също, причината поради която взима също, това как се чувства също.Пак №40

43.   Мацко, що не почнеш и ти много е яко и даже ще се разбирате с твоя пич, честно ти казвам пробвай да видаш мила!

44.   Здравейте, аз съм много притеснена никога не съм друсала ...пушила съм марихуана за да разбера на какво толкова се кефи мъжа ми,но не ми хареса!
Но сега по същество мъжа ми друса Пико ей тва вече немога да го разбера!!!

Разбрахме се че за трева няма проблем ама да смърка Пико вече минава границата.Призна ми каза също че иска да спре!ДА му вярвам ли много съм объркана???
Обеснете ми какво е това Пико ?Пристрастява ли се човек от него?И как да разбера че е вземал?

45.   Здравейте, нека си кажа и аз мнението. Според мен всеки трябва да направи сам своя избор, да взима или не. Но преди това трябва да е наясно с последиците, рисковете и опасностите. Такива приказки като това пристрастява, а това - не, за мен са много вредни. Това, което не пристрастява един, може да бъде фатално за друг... Някой ще прочете, че от амфетамини не се пристрастяваш и ще пробва - веднъж, два пъти и така, без да се усети, ще разбере и за лошите последици, които тук някой беше описал много добре.

Затова, според мен, преди всичко трябва да сме информирани! И то не след като вече взимаме или виждаме последиците върху приятелите и децата си, а ПРЕДИ! Никой не казва откъде човек може да научи повече. Кои са добрите сайтове с полезна и достоверна информация. Кои организации наистина биха ти помогнали, ако имаш проблем или въпроси... такива неща. Иначе знаещи колкото искаш...

46.   Уф, айде не пискай де. Нямало източници на информация. Че Интернет е пълен, бе. Кой иска да си го прочете. Порови се малко и ще си намериш достатъчно инфо. Виж drugsinfo-bg.org/bg/; www.addicted2life.eu/bg/; www.stopdrug.info/?p=view&aid=10 или пък НЦН-то.
Не стига само информираност... Ние сме си достатъчно информирани вече ама това не помагаааааааа особенно.

48.   до номер 4, не е така аз имам подобна история, първата ми любов беше наркоман и на всичкото отгоре беш във Ракитово, който не знае за какво става дума това е затвор за малолетни и непълнолетни. Когато бяхме заедно, бяхме на по 15, на една възраст сме и исках искрено да му помогна. Не го оставих почти 2 години и бях плътно до него, смисъл плътно, плътно по телефона говорихме тей като нямаше как да сме заедно ТВУ-то ни разделяше, но винаги когато имаше нужда от нещо пари, услуга, подкрепа абе всичко от до аз му го давах. Бях му майка, баща, сестра, гадже, най-добра приятелка, бях му всичко. Но понеже, той е наркоман, а те са адски изборетателни и манипулативни той не го оцени. Аз мн го обичах, но той така и не можа да разбере колко много. Така и приключи нашата възка, защото нищо нямаше смисъл, той не го оцени никога. Тези хора нямат оправия или поне повечето нали знаете всяко правило със своите изключения, но за съжаление изключения тук почти няма... Ии така всичко свърши много, страдах но беше за добро... свястно момиче което търси любов хубав, живот и красиво бъдеще няма място с такъв човек. Казвам ви го от личен опит от тогавашната ми връзка минаха години и аз още помня болката и проблемите... и все още настръхвам.

49.   Ако си го обичала, обичаш защо не си му помогнала? Едва ли ще те послуша, но трябвало е да опиташ.. пък и да спре, все някога може пак да се друса.. един мой познат който е бил такъв ми беше казвал ' Няма бивш наркоман ' : )

50.   здравей мила моя авторке на тази история не си единствена и аз попадам все на такива случката която обърна живота ми за секунди: ходих с едно момче което беше наркоман но много го обичах беше с невероятно красиви очи лице тяло но вече го няма не е между живите.. ужасно много ми липсва опитах се да му помогна бях до него не го оствих.. не се отказвай от любовта си можеш поне ти да успееш да помогнеш на такъв човек... те имат нужда от любов и разбирателство

51.   Ще си позволя и аз да изкажа мнение... , , Лакомията убива повече хора от меча". Според мене няма нищо лошо в това да обърнеш 2-3 чашки или да изпушиш една трева (много зависи с какво ще са пълни чашките или каква ще е тревата :D ) на празник или след тежък работен ден, или в компания с приятели(по-рядко), но повечето хора превръщат опиатите едва ли не в приоритет в живота. Аз лично бях така, но се вразумих :). Моето мнение е, че опиата трябва да те развесели и да те отпусне, когато си претоварен, да е нещо природно а не тия всевъзможни тинясали синтетики.

52.   Не започвайте, не пробвайте и не си мислете, че това е игра! Взимам кокаин от две години насам и си мислех, че е безобидно, че владея ситуацията, но в интерес на истината ситуацията владее мен. Най-искреният ми съвет е, ако средата ви е от хора, които взимат, ограничете контактите си с тях по всякакъв начин, ако тези хора не са ви наистина близки и скъпи. Не си проваляйте живота за няколко часа щастие, очакват ви много по-ценни и истински моменти от надрусване в тоалетните на някое столично заведение...

53.   Здравейте, казвам се И и съм на 17 години, запознах се с наркотиците на 15 годишна възраст, когато за пръв път пуших трева, много скоро след това пробвах амфетамин, и след пак много скоро екстази, като просто един тъп наркоман ми даде хапче и ми каза "гълтай и ще видиш каква лудница е" и аз наивното момченце - глътнах хапчето. Хареса ми ужасно много, още първия път, исках да изпитам онова чуство още и още веднъж, пробвах всевъзможни опиати, хероин, разни лекарства, които те надрусват и тн. в продалжение на близо две години, всеки божи ден аз бях жестоко надрусан, вески ден аз бях на поне 2, 3 опиата, тези шибани наркотици за това кратко време ми съсипаха живота, откраднах много неща от нас, направих много престъпления, бях дилър за кратък период, загубих тогава момиче, което ме обичаше много, както и аз нея, загубих доверието от брат ми и родителите ми, приятелите ми. Не започвайте. Аз започнах в един най-обикновенен ден, в който пуших трева, от него ден аз изгорях и се наложи да мина през ада, заради една тъпа трева, само ако не бях пробвал тогава, нямаше да се налага да минавам през този ад. Но за щастие вече съм чист, и започвам лека полека да си опрявам живота.

55.   Хайде преди да говорите глупости хванете та прочетете малко информация за "тревата" или по-позната като марихуана. Ако видиш едно вредно качество - говори. При положение, че 90% от вас не знаят приложението на марихуаната, не знаят, че съществува лечебна марихуана, не знаят, че благодарение на марихуаната разпространението на рака се спира, не знаят дори какво е чувството да пушиш канабис. Моля ви, преди да започнете да пишете излишни коментари, които дори няма да прочета намерете малко информация за марихуаната и тогава кажете пак, че човек които пуши трева е "наркоман" =) Лека вечер.

57.   Хайде и ти да четеш 55! Всички наркотици се добиват от растения. И какво завираш суперлативи в лицата ни, нали ти не си болен?

1-50 от 51