Споделена история от Наркотици и алкохол

Обичам да пия вино и ракия
Незнам дали е проблем. Не се напивам, нося си на пиенето. Живея в чужбина и вечерно време ракийката със салатката са ми като балсам. И вино си пийвам с основното ядене.

Не пия на гладно или за да се напiя, просто ми идва добре като си пийна и хапна. Проблем ли е? Има хора, който обичат сладко и се тъпчат с кескове и шоколади, други, които се наливат с кола- все вредни неща. А моето според вас нормално ли е или да пробвам да го отказвам?
Егати живота, без ракийка....

Коментари

2.   глупости няма нищо лошо да ги пийваш с граници Наздраве! :)

3.   Ако и обичаш мазна храна типично по български и пушиш по кутия на ден, и не си минал 40 год ходи на профилактични прегледи през 6 месеца, да не се чудиш някоя сутрин що краката вървят сами и фъфлиш...

4.   От авторката: жена съм. Цигари не пуша. мазно и сладко избягвам. Не злоупотребявам с нищо. Само дето наскоро бях болна и взимах антибиотици и тук в Германия близките ми немци вдигнаха голяма олелия как така може да взимам антибиотици и да пия ракия. Страх ги било да не припадна или нещо такова. Ми като има ракия пия си я и нищо не ми се бърка. Ама ходи им обяснявай. Ха честита баба марта.

5.   Изобщо не си мисли да я отказваш. Както казва Антон Радичев във "Етажна собственост":
-Ракията е единственото нещо, което се пие, не защото искаш, а защото трябва.
И още нещо:100 гр ракийка вечер са полезни. Но недостатъчни.